Skocz do zawartości

Jaki wzmacniacz do 2x350RMS


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich miłośników Car Audio!

 

Potrzebuję waszej pomocy! :D

 

Moje autko to Audi A4 B6 Avant, głośniki seria (grają zajebiście głośno, chociaż nie do końca czysto i to nie BOSE, niestety coś przedni prawy zaczyna niedomagać). Subwoofer to JBL GTO 1214 (350RMS, 4Ohm) i wzmacniacz Powerbass asa 1.500 (obecnie przy 4Ohm daje 375RMS).

 

Obecnie rozmyślam nad sprzedażą tego wzmacniacza i kupnem słabszego ponieważ zanim wykorzystam jego pełną moc to chyba minie parę lat (4Ohm - 375RMS, 2Ohm - 750RMS, 1Ohm - 1500RMS) oraz nowych głośników. Przy budowie car audio w starym aucie trochę sie za bardzo napaliłem i wybór padł na niego, niestety chociaż miałem subwoofer 850RMS, który tłukł nieziemsko przy 2Ohm to i tak wzmacniacz chodził dopiero na połowie mocy :D Subwoofer niestety poszedł z dymem bo któregoś pięknego dnia za bardzo podkręciłem wzmacniacz :/ No i obecnie śmigam z tym Jbl i rozmyślam nad kupnem drugiego.

 

I teraz drodzy forumowicze mam do was pytanko :D

 

Sprzedać ten wzmacniacz i kupić nowe głośniki do środka, zostawić tego JBL i kupić jakiś wzmacniacz 400RMS/500RMS? Do subwoofera 350RMS co by było dobre?

Czy może głośniki do środka i w niedalekiej przyszłości drugi subwoofer JBL i jakiś wzmacniacz 700RMS?

 

Dziękuje za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zacząć by warto było od realnych mocy:

http://amp-performance.de/1041-Powerbass-ASA-1500-1DX.html

Kolejna sprawa to kable zasilające.

Umiejętna praca GAINem

Następne to odpowiednia skrzynia, ale z tą i wieloma rzeczami powinieneś udać się do kogoś bardziej ogarniętego. Nie  znam tego suba, ale  produkty JBL nierzadko wprowadzają w błąd co do wytrzymałości cewki.

A no i spot :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

który tłukł nieziemsko przy 2Ohm to i tak wzmacniacz chodził dopiero na połowie mocy

 

Po czym wnioskujesz że to "była połowa mocy" ? 

 

Proponował bym się zastanowić na przodem i j/w do edukować bo i ten sprzęt możesz szybko zajechać   :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...