Skocz do zawartości

Zestaw odseparowany do 200 pln


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przeglądając allegro trafiłem na taki zestaw:

VDO Dayton MPC1700:

http://www.allegro.pl/item643017535_glosni...c_1700_vdo.html

Model HPC1700 dostał w teście "Auto Hifi & Tuning" bardzo dobre noty za brzmienie z testowanych zestawów do 1300zł(2. miejsce za brzmienie, w ogólnym rozrachunku 3.).

HPC okazał się lepszy od Helixów HXS236 i DLS R6A.

Myślę, że warto wziąć pod uwagę ten zestaw, tym bardziej, że to nówka z gwarancją z ceną co najmniej 2 razy niższą.

 

 

 

 

P.S. IMPULSE

http://www.allegro.pl/item649903885_glosni..._acoustics.html

Nowy 120€

Tweeter wygląda jak focal z zestawu A1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te impulse maja identyczny kosz jak moje Phase...

 

[ Dodano: 2009-05-31, 10:29 ]

A te VDO mialem okazje szlyszec w tandemie na drzwi, bardzo to ładnie grało...

Zreszta szkoda ze nie moge sie dokopac do reszty zdjec... Ale w tym aucie:

http://img195.imageshack.us/img195/3707/img1183r.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz czekamy na wrażenia z odsłuchu ra_cek .kurde za późno zobaczyłem ten zestawik sam bym go łyknął .

Zastanawiałem się, czy go nie kupić, ale doszedłem do wniosku, że chińszczyzny nie potrzebuje :D

 

Te VDO konstrukcyjnie przypominają Peerlesy, ciekawe czy rzeczywiście mają coś z nimi wspólnego, czy to tylko wykorzystanie tego samego kosza :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak hertze esk mają ostry tweeter to brakuje mi określenia na tweeter z s-6c.

Moim zdaniem esk ma łagodniejszy tweeter od s-6c. GMS niestety nie miałem jeszcze okazji słyszeć.

pb s6c mają tweeter dosc ostry bardziej wychodzący przed zestaw...az za bardzo;/

mozna powiedziec ze zdominowaly woofery, w roznej muzyce moze dosc mocno ukłuc, co zniecheca do tego zestawu.

a woofery za to mają "papierowy" krótki kick...jednym słowem dziwne te głosniki...

Nie wiem w połączeniu z czym słuchaliście tego zestawu i czy jakość kawałków przekraczała 128kb/s :D , bo ja słuchałem tych głośników już w 20 autach w różnych konfiguracjach i tylko po dobraniu nieodpowiedniego wzmaka tweetery zabijały...

Ale niestety są to głośniki do 300zł i dlatego najczęściej łączone są z gniotami typu Carpower, blaupunkt, magnat itp.

 

Jak wam syczy, to nagrajcie porządnie płytę i wyłączcie Loud hehe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1:Z axtonem c 502 makabra

2:Philips dap600 dalej niewielka poprawa

3:xetec g4-600 rowniez tragedia

4.Carpower Wanted 2/300- zle

5.ADS power plate 100- jeszcze gorzej

 

Nie wiem co chcesz podpinac do zestawu tej klasy? ProX'a czy VR'a zeby to uspokoic?

Bez przesady...

 

A odtwarzacze z ktorymi to gralo to

1.Philips car 300

2.Kenwood kdc 7090r

3.Alpine CDA 9815

4.Jvc kd-sh 99r

 

I jakos zadna z tych konfiguracji nie dala lagodnego tweeter...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umówmy się, że raczej nie znajdzie się systemu do 300zł z łagodnym tweeterem, przynajmniej ja się nie spotkałem.

Ale pisanie, że tweeter S6C sype bardziej od tego z ESK, to jest już przesada.

 

Wszystkie wzmaki, które wymieniłeś opróczp prawdopodobnie philipsa(tego nie słuchałem) raczej nie są delikatne na górze.

Radia oprócz Kenwooda również mają tą samą przypadłość.

 

Z Axtonem C500x4 strasznego sypania nie było, z Alpinką MRV-F300 również, z Sony XM-3040F to samo.

W każdym razie nie sypało tak, jak 18mm tweeter z ESK(dodam, że mówię cały czas o starym ESK, bo tego słuchałem).

Peace :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pisanie, że tweeter S6C sype bardziej od tego z ESK, to jest już przesada.

A kto tu napisał, że ten tweeter sypie? On po prostu gra ostro. Powody widzę tu co najmniej 2:

- kondensator bipolarny w torze tweetera(nawet helixy blue mają mkse)

- brak jakiegokolwiek tłumika na tweeterze, co zapewne powoduje, że tweeter się wybija ponad woofer

Nikt nie twierdzi, że on sypie piaskiem(jak np. niektóre stare tonsile), on po prostu kłuje w uszy, a dlaczego to już napisałem trochę wyżej.

 

W każdym razie nie sypało tak, jak 18mm tweeter z ESK(dodam, że mówię cały czas o starym ESK, bo tego słuchałem).

Nie słyszałem starego, słyszałem esk już z takim tweeterem:

Hertz ET20:

http://www.allegro.pl/item646836039_hertz_...dgoszcz_fv.html

I te już nie sypały piachem mimo, że były podłączone pod samo radio, w dodatku sony "xplołd". Na pewno wybijały się ponad woofery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...