Skocz do zawartości

Zestaw odseparowany do 200 pln


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Planuję zmienić przedni zestaw który mam na coś innego, może się uda że lepszego. Zestaw ma grać pod wzmakiem Carpower 604 czyli do dyspozycji mamy 75wat RMS. W planach do wydatku na zestaw 200 pln więc zaszaleć nie ma z czym aczkolwiek coś zapewne można kupić. Tylko pytanie co. Znalazłem w tej cenie kilka propozycji.

MAC AUDIO MP 2.16 http://allegro.pl/item631000134_mac_audio_...r_24m_w_wa.html

MAGNAT Power PLUS 216 http://allegro.pl/item629120769_magnat_pow...wa_fv_160w.html

MAGNAT EDITION 216 http://allegro.pl/item629001507_magnat_edi...40w_system.html

MAC AUDIO Pro Flat 2.16 http://allegro.pl/item630992227_mac_audio_...ytkie_w_wa.html

 

Zestaw oczywiście na 165 mm, radio Sony model nowszy ale nie z górnej półki. Myślicie że te zestawy są godne uwagi czy odpadają w przedbiegach i pomyśleć nad czymś innym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mastah22, wersja o której napisał powalla, to ta sama do której link podał ery.

 

Kumpel ma takie w kadecie, zasila je sinuslive'em 752 i sobie chwali.

 

[ Dodano: 2009-05-17, 22:23 ]

PS: gdzieś ten zestaw widziałem po 145zł ... tylko za cholerę linka do sklepu nie potrafię znaleźć

Kilka miesięcy temu były za 119zł w tym sklepie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to w tym sklepie je widziałem w takiej kasie ... te głośniczki po tuningu zwrotek i zasilane konkretnym piecem namieszały w zeszłym roku w zawodach ... dodam bmw , takie zielone :)

 

PS: potem wybierz się na spot do Gliwic i spytaj "organizatora" co i jak zrobić aby zagrały jeszcze "fajniej" ... w przypływie dobroduszności może coś podpowie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te głośniczki po tuningu zwrotek i zasilane konkretnym piecem namieszały w zeszłym roku w zawodach ... dodam bmw , takie zielone

Kilka lat temu była chyba jeszcze astra F z model 2600, które też trochę namieszała z tego co pamiętam.

 

powalla, miałeś może możliwość odsłuchu seryjnych 960? Masz może jakieś porównanie do helixów blue?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serię GMS słyszałem pod radiem , a "dłubane" pod DLSem A7 ...więc nijak to mogę porównać :) . Kiedyś jak Helix kosztował 189zł z wysyłką , to polecania go było taką normą(hit http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/biggrin.gif ) , bo i jakość brzmienia na tę kasę była OK i same wykonanie zestawu było na przyzwoitym poziomie , a różnica pomiędzy GMS była pomijalna mała ale teraz różnica 100zł jest przepaścią . Co ważne GMS jak dla mnie gra bardziej wyrównanie (jest basik :) )...jak na tę kasę oczywiście .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a różnica pomiędzy GMS była pomijalna mała ale teraz różnica 100zł jest przepaścią . Co ważne GMS jak dla mnie gra bardziej wyrównanie (jest basik :) )...jak na tę kasę oczywiście .
a to jest to co kazdy poczatkujacy ( i nie tylko) chciałby osiagnac z drzwi :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może użyj szukajki !

 

Może sam jej użyj !?

 

powalla, mastah22 ostatnie pytanie. Co byście wybrali do wzmaka :

Hertz ESK 165

Powerbass S-6C

GMS-960

 

Bo kurna 3 dzień siedzę i czytam opinie i człowiek głupszy jest niż był :zawstydzony: A niestety nie mam możliwości odsłuchu żadnego zestawu, a z tego co wyczytałem to Hertz'e mają ostre tweetery, GMS chyba też bo pisaliście o przeróbkach a nie wiem jak z Powerbass'ami. Który zestaw byście wybrali dla siebie i więcej was nie męczę :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a z tego co wyczytałem to Hertz'e mają ostre tweetery, GMS chyba też bo pisaliście o przeróbkach a nie wiem jak z Powerbass'ami. Który zestaw byście wybrali dla siebie i więcej was nie męczę

Jak hertze esk mają ostry tweeter to brakuje mi określenia na tweeter z s-6c.

Moim zdaniem esk ma łagodniejszy tweeter od s-6c. GMS niestety nie miałem jeszcze okazji słyszeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no widzisz cursor, dlatego to co się naczytałem na innych forach nie biorę zbyt poważnie, wolę poznać wasze opinie ale tak jak czytałem to niby mają ostre gwizdki. Najgorzej jak nie można posłuchać żadnego zestawu, inaczej nie było by problemu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pb s6c mają tweeter dosc ostry bardziej wychodzący przed zestaw...az za bardzo;/

mozna powiedziec ze zdominowaly woofery, w roznej muzyce moze dosc mocno ukłuc, co zniecheca do tego zestawu.

a woofery za to mają "papierowy" krótki kick...jednym słowem dziwne te głosniki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jantzen starczy ale ten sklep już jest "na zamknięciu" , więc musisz poszukać inny.

 

PS: pisząc o modyfikacji zwrotek w tym "lepiej grającym GMS" nie pisałem tylko o zmianie kondka i JUŻ , bo tam w ten system maczał palce pewien magik z Gliwic i przebudował ją na nowo. Uprzedzając Twoje pytanie> nie znam szczegółów zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te głośniczki po tuningu zwrotek i zasilane konkretnym piecem namieszały w zeszłym roku w zawodach
PS: pisząc o modyfikacji zwrotek w tym "lepiej grającym GMS" nie pisałem tylko o zmianie kondka i JUŻ , bo tam w ten system maczał palce pewien magik z Gliwic i przebudował ją na nowo. Uprzedzając Twoje pytanie> nie znam szczegółów zmian.

Tako sobie pokojarzyłem fakty:

Ja mam pytanie z innej beczki... Chodzi mi o zastosowanie wzmacniaczy dwukanalowych w trybie mostka do zasilenia przednich kanalow (w tych przypadkach A1). Odbylem jakis czas temu ciekawa rozmowe telefoniczna z jednym panem, twierdzil on, ze w ten sposob wykorzystuje sie wzmacniacze Sony M1. Czy to prawda?

 

Nie mam pewności , czy precyzyjnie zadałeś to pytanie , ale postaram się odpowiedzieć , bo to tez chyba dość ciekawa historyjka .

Chyba ze cztery lata temu , dystrybutor dość popularnej marki wśród głośników klasy budżetowej zwrócił się do mnie z pomysłem, aby na bazie oferowanych seryjnych głośników i zbudowanej od podstaw nowej zwrotnicy powstał zestaw o zdecydowanie lepszym brzmieniu ( taka wersja Specjal Edition ) .

Za cel uznano wykazanie , ze te głośniki posiadają znacznie większy potencjał niż wynika z obiegowych opini.

Posiedzialem przy tym "troche" czasu , ale uzyskany efekt rokowal dość dobrze.

Po wstępnych odsłuchach dla kilku znajomych mi osób uznałem , ze nowy zestaw jest gotowy do prezentacji . Ale nie chciałem robić tego wysyłkowo i narażać mojej pracy na dowolność w jaki ktoś może dokonać weryfikacji . Kolejne ustalane terminy były jednak przesuwane , potem coraz bardziej odlegle , aż w końcu nie podejmowałem już kolejnych prób . Ale szkoda mi było mojego wkładu w to przedsięwzięcie , do tego efekt finalny zdawał się mi / nam/ na tyle interesujący ,ze postanowiliśmy nie grzebac tego pomysłu w warsztatowych „kazamatach” i zbudowaliśmy pojazd z ich użyciem . Auto wystawiono do zawodów i od pierwszej jego odsłony zdobywało dobre opinie i przychylność słuchaczy . Oczywiście ścisłym embargiem objęto informacje na jakich głośnikach zbudowany jest ten pojazd . Inna ciekawostką było oparcie projektu systemu audio tego samochodu, na jednym wzmacniaczu Sony M1 , który napędzał zarówno zestaw głośników frontowych , jak też zestaw basowy . Układy takie były znane w odniesieniu do wzmacniaczy które były mostkowalne ( i mogły pracować w tzw Tri mode ) , ale wobec M1 takie użycie stanowiło już dla wielu zagadkę .

Faktem jest natomiast ,ze wymieniony M1 sterował bezproblemowo wszystkimi głośnikami jakie znajdowały się w tym pojeździe.

Pojazd szczęśliwie przetrwał do finałów krajowych i zdobył tytuł MP .

Głośniki na jakich był zbudowany dostępne były w detalu za kwotę 220 zł , czyli można delikatnie sugerować ,ze udało się wykrzesać prawie cały tkwiący w nich potencjał .

Moim zdaniem nie bez znaczenia dla takiego finału było też ścisłe utrzymanie tajemnicy o komponentach z jakich był zbudowany .

Inaczej poległby pod naciskiem obiegowych opinii.

Myślę , ze po dziś dzień , ten dystrybutor nawet nie wie że powstał pojazd z tytułem MP z udziałem ich głośników .

Nie wiem , czy o taką aplikację wzmacniacza M1 pytałeś ?

Ja osobiście nie przypominam sobie abym używał M1 w układzie mostkowym z głośnikami frontowymi.

http://www.tuningforum.pl/viewtopic.php?p=1673232#p1673232

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukalem tego tekstu chybaz godzine na audiocarze

p.Józek nie pisze u Pawła na forum ... zresztą Paweł na Józkowym również lecz dokładnie jest mowa właśnie o tym ... próbowałem wydębić(wybłagać, wyprosić, szantażować ..wielu rzeczy próbowałem http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/smile.gif ) schemacik ... zapomnij ... kto zna osobiście, czy tam telefonicznie :/ Józka ten wie , że to "tajemniczy gość " . No cóż panowie wiedza kosztuje , tak więc uczmy się ... na własnych błędach :D

 

 

PS: to autko było w zeszłym roku na zawodach SQ w Tychach..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...