Skocz do zawartości

Obroty silnika w tweeterach


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanie na które nie znalazłem odpowiedzi w wątku:

http://www.strefacaraudio.pl/topic/11020-zak%C5%82%C3%B3cenia-%C5%9Bwist-silnika-szumy-w-g%C5%82o%C5%9Bnikach-poradnik/page-2

 

Powyżej 3,5 tyś obrotów sychać świst w tweeterach. niewielki, słyszalny tylko jak jest mała głośność.

Kable:

-Zasilające + i - z akumulatora lewym progiem.

- Kable głośnikowe: Woofery - lewym progiem

                               Tweetery- lewy - lewym progiem a prawy prawym progiem.

- Cinche środkiem - 2 pary - osobne na tweetery i woofery.

 

 

Wzmacniacz to Alpine MRV- F407. W tej chwili nie mam jak podpiąć innego na próbę bo podłączone jest wszystko przez aktywną zwrotkę

w tym wzmacniaczu. 

 

Moje pytania brzmią:

 

Czy przyczyną może być "nadmiar" kabli głośnikowych i RCA które są zwinięte ziperem ?

Po wertowaniu forum dowiedziałem się też, że łączenie REMOTE poprzez cienki kabelek między

przewodami RCA to bład, czy to może mieć wpływ ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był tutaj obszerny temat, gdzie praktycznie każda ewentualność była opisana. Instalację masz w swoim samochodzie, sam sprawdzaj każdą możliwość, na odległość zgadnąć - nie da rady. Po prostu eliminowanie kolejnych opcji, temat znajdziesz na SCA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był tutaj obszerny temat, gdzie praktycznie każda ewentualność była opisana. Instalację masz w swoim samochodzie, sam sprawdzaj każdą możliwość, na odległość zgadnąć - nie da rady. Po prostu eliminowanie kolejnych opcji, temat znajdziesz na SCA.

No wiem że był, nawet wkleiłem link. Czytałeś mój post w ogóle ?

 

 

A co to za auto i z jakim silnikiem?

Stilo abarth benzyna 2.4 z manualną skrzynią.

Nikt z was nie odpowiedział na pytania na które i tam nie znalazłem odpowiedzi jednocześnie odsyłając mnie do tego tematu, który przeczytałem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


No wiem że był, nawet wkleiłem link. Czytałeś mój post w ogóle ?

 

A Ty sprawdziłeś wszystkie opcje w tamtym temacie ? Widzę, że pieca jak sam napisałeś nie podmieniałeś, zresztą nie ma gwarancji, że pozostałe punkty sprawdziłeś poprawnie i w 100%. Jak ktoś może odpowiedzieć ? Tak, może to być wina wzmacniacza, tak, może to przy słabych sygnałówkach wpływać na sygnał - piszę o "REMOTE".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ty sprawdziłeś wszystkie opcje w tamtym temacie ? Widzę, że pieca jak sam napisałeś nie podmieniałeś, zresztą nie ma gwarancji, że pozostałe punkty sprawdziłeś poprawnie i w 100%. Jak ktoś może odpowiedzieć ? Tak, może to być wina wzmacniacza, tak, może to przy słabych sygnałówkach wpływać na sygnał - piszę o "REMOTE".

Po co mam sprawdzać wszystko po kolei jak sensowniej jest zacząć od tych rzeczy o które pytałem czyli:

Czy przyczyną może być "nadmiar" kabli głośnikowych i RCA które są zwinięte ziperem ?

 

Jeśli chodzi o sygnałówki to mam sinuslive i Phonocar 4/265. Zauważyłem że zakłócenia są silniejsze świeżo po odpaleniu auta, może tutaj chodzić o napięcie akumulatora/wrażliwość wzmacniacza na napięcie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Rca zwiniete mogą łapać zaklucenia.
Jak je zatem ułożyć ? mam nadmiaru około metra.

 

 


a ja bym obstawiał na upaloną mase rca :) a radyjo to pewnie pajonier
Radio Kenwood DPX 305U. Mam je od nowości, RCA nigdy nei były używane, dopiero teraz.

Będę sprawdzał mimo wszystko masę na RCA. Na Youtube wiele osób pokazuje na filmach że to właśnie pomogło tj. połączenie masy RCA  z obudową radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Pewnie podlaczyles na wlaczonym radiu i po masie
Nigdy tak nie robie, wiem czym to grozi.

 

Dziś zrobiłem prosty test tylko nie wiem jaki z tego wniosek:

Wzmacniacz 4ro kanałowy podłączony 4-RCA.

Jedna para RCA podłączona, niezależnie który kabel i wejścia we wzmaku, zniekształceń brak.

Podłączone obie pary RCA na WF i TW zniekształcenia są, zamiana wtyczek we wzmaku nie pomaga.

 

Zatem, jak tylko podłączone są wszystkie 4-ry kanały to słychać zniekształcenia.

Jaki z tego wniosek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki z tego wniosek ?

 

Taki np. wniosek, że zamiast lekko się "unosić" na mnie, nie użyłeś, lub użyłeś nieumiejętnie wyszukiwarki, może coś pomoże, jeśli będziesz miał chęci i możliwość rzeczywiście wszystko po kolei eliminować, podmieniać:

 

http://www.strefacaraudio.pl/topic/23832-koncza-mi-sie-pomysly-na-walke-z-zakloceniami/?hl=ko%C5%84cz%C4%85+mi+si%C4%99+pomys%C5%82y

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Jedna para RCA podłączona, niezależnie który kabel i wejścia we wzmaku, zniekształceń brak.

Podłączone obie pary RCA na WF i TW zniekształcenia są, zamiana wtyczek we wzmaku nie pomaga.

W jednej z pierwszych instalacji miałem to samo. Pomogła wymiana sygnałówek. Jak piszę Boguś, temat kilka razy poruszany na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...