Skocz do zawartości

Subwoofer rozmiar vs ilość


atom799
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam bardzo łatwe pytanie i jeżeli będziecie mili to po prostu odpowiecie mi w jednym zdaniu a nie hejt że od czego jest wyszukiwarka itp. Dziękuje :) mianowicie chodzi mi o "trzęsienie" autem/ masaż w fotelach. Bardziej odczuje się więcej małych głośników (przykładowo tej samej firmy ten sam model tylko różne rozmiary) np, 3x8" bardziej zatrzęsie niż 1x15" ? Oraz jaki "rodzaj" subwooferów najbardziej wprawia w drgania auto? SPL czy jakie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na razie jest tylko decyzja odnośnie ilości/średnicy, o wymiary skrzyni poproszę to forum  w odpowiednim dziale ale będzie to BR szczelinowy dzielony na 2 komory. Oczywiście nie mam pracy jestem uczniem więc nie mam dużo pieniędzy na sprzęt :/ tak więc bd szukał "okazji" czyli coś używanego na licytacjach albo na miejscowej giełdzie czasami można cos znaleźć a co do wzmacniacza to na razie mam esx vision v504, po zmostkowaniu daje ok 2x220 rms myśle że może starczy na początek ale na zasadzie "żeby tylko grało" a po wakacjach jak coś zarobie to założę temat jaki wzmacniacz kupić do "zestawu" 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to za bardzo nie masz z czym zaszaleć... Co nie oznacza, że się nie da ;) rozglądaj się np za starszymi rf albo emphaser, przy nie dużych mocach można nimi zamieszać trawiony właśnie obiad ;) była ostatnio też na alle aukcja z 2x10" mbquart które były by dobrą propozycją (jeśli są żywe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do własnego słuchania muzyki gdy sobie gdzieś jadę z kolegami. Będzie to moja pierwsza styczność z CA gdyż mam 18 lat i dopiero kupiłem auto więc zaczynam się uczyć odnośnie CA ale jeszcze rok szkoły i przez ten czas będzie zabawa "oszczędnościowa", na razie na giełdzie kupiłem kenwooda kdc-w707 za 100zł, tego esx'a za 120, jakiś kondensatorek za 50zł, tam kiedyś się odłożyło coś to za 190zł (nie wiem czy dobra cena raczej taka normalna) kupiłem na allegro woofery Audio System m165, do tego wezme tweetry z jakiegoś autka z grupy VAG te 30mm seryjne (oszczędność a dam za pare 10zł a grają lepiej od tych co mam, tylko sie zastanawiam czy neodymowe czy aluminiowe). I wraz z ilością pieniędzy będzie się bawiło w troszke lepszy sprzęt, jeszcze bd wygłuszał drzwi matami z bitmat butylowymi 2,5mm i jako że mam vectre B to dla zabawy wezme seryjny zestaw (165mm woofer, średniak 8.7cm i tweeter neodymowy tam jest 25mm) i bd się uczył kierunkowania tweeterów i średniaka w słukpu oraz chcę się na nich nauczyć robić amatorksą zwrotnice.

 

A za rok jak będzie pierwsza wypłata to zaczne zabawe z prawdziwym sprzętem z pomocą forum odnośnie zakupów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki mam zamiar :P dlatego na razie "edukuje" się odnośnie subów bo nie bd i tak kupował żadnego tylko postaram sie kupić kenia 7534 (bo chcę USB), kupić jakąś płytę oryginalną którą bd chciał mieć żeby na niej ustawiać wszystko, wygłuszyć przód dokładnie, pobawić się z tą serią żeby się pouczyć a potem coś pomyśleć dalej

 

A i kiedyś znalezłem gdzieś u wujka w szafie wzmacniacz kenwood kac720 to podepnę go pod seryje głośniki  vectry żeby zobaczyć czy jest różnica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...