Skocz do zawartości

U-Dimension El Comp 6 + JBL CS60 Słabo gra


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Pierwsze posty na forum i na początek poważny problem.Tak więc zacznę od modelu auta a jest to Ford Probe pierwszej generacji z 1991 roku.Fabrycznego audio Ford nie posiada,zostały dziury w dzwiach bez głośników tak auto kupiłem niestety.Postanowiłem sam coś sensownego zamontować w aucie.Na początek radio marki Sony model MEX-BT4100U następnie zestaw głośników U-dimension.Przed montażem drzwi zostały dobrze wygłuszone z dwóch stron taśmą dekarską i matami wygłuszającymi zdjęc z tej operacji nie posiadam ale naprawdę się do tego przyłożyłem.Na koniec wpadł wzmacniacz JBL pod który podłączyłem cały zestaw.Okablowanie to standardowy komplet z allegro za 40zł .Po podłączeniu zestawu jestem bardzo rozczarowany jakością dzwięku tzn głównie chodzi mi o bass a raczej jego brak mocniejsze zwiększenie głośnośći powoduje charczenie głośników.Wiem zestaw nie jest topowy ale też znowu nie z najniższej półki.Kiedyś w takim samym modelu auta miałem radio i głośniki dwudrożne pioneera bez wzmacniacza i przyznam że grało to lepiej jak przedstawiony zestaw.Czy tak kiepską jakość dzwięku mogą powodować zwrotnice dołączone do zestawu głośników? a może problem leży w okablowaniu?oczywiście plus leci z aku masa z karoserii.Liczę na jakieś wskazówki bo przyznam szczerze że pomysłów mi brakuje.Kilka złotych w to zainwestowałem nie licząc już czasu a efekty bardzo marne.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ja ostatnio trochę nieobecny jestem myślami... Ciężko stwierdzić na odległość, raczej to nie wina kabli, zwrotnic. Wzmacniacz jest sprawny na 100% ? Może po prostu masz go źle wysterowany, za dużo wymagasz od sprzętu ? Ciężko zgadnąć, musiał by ktoś to posłuchać, zobaczyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to są kable prądowe za 40 zł (komplet) to mogą przyczyniać sie

do za słabej wydolności wzmacniacza.

 

Inną kwestią może być źle ustawiony poziom czułości wzmacniacza.

Zacznij od usawienia gain bliżej czułości 6V i sprawdź czy przester nadal występuje.

Wyłącz wszystkie EQ, Bass boost, MaxBass itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie mówię ale coraz częściej zawsze pada słowo polaryzacja, a jak się okazuje pomysł jest trafiony może w 5% przypadków... gdzie wcale nie twierdzę może i tak jest w tym przypadku. Tak mi się to ostatnio rzuciło w oczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już jestem.Odnośnie wzmacniacza JBL o którym pisałem to od początku miałem co do niego małe wątpliwośći.Chodzi o to że mimo że głośniki grały bo przez wzmaka szedł sygnał to nie świeciły się na nim 3 niebieskie diody.Kto posiada ten model to wie o czym piszę.Wniosek taki że wzmak działa ale nie na 100% wygląda na to że coś jest uszkodzone ewentualnie zle ustawione.Zorganizowałem sobie wzmacniacz dwukanałowy Sony xm 4020 i efekt jest taki że głośniki ożyły :) Jest czysto no i przede wszystkim pojawił się bass.Zastanawiam się teraz co może być z tym JBLem niby działa a jednak nie końca :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam ponownie,wracam ale bez fotki ustawień.Wzmacniacz JBL okazał się uszkodzony i póki co używam wspomnianego wcześniej wzmaka firmy sony.Niestety ten jest pożyczony i będę go musiał na dniach zwrócić.Rozglądam się już za nowym wzmacniaczem coś do 250zł.Nie mogę się jeszcze zdecydować czy postawić na dobre dwa kanały i odpuścić sobie skrzynkę w bagażniku czy może jednak zakupić 4 kanałowy i coś na tył wrzucić.Póki co mam na oku dwa kanały Alpine MRV T757 ewentualnie 4 nkanały Alpine PMC F640 Co było by lepsze w tym przypadku?Może coś od innego producenta?W grę wchodzą oczywiście używki.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm a to jest też myśl  ^_^ tym bardziej że póki co nie planuje zakupu suba z uwagi na inne wydatki.Pytanie tylko czy wzmak który podałem spełni oczekiwania czy może lepiej poszukać czegoś innego?A ta 4 kanałówka którą podałem będzie słaba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...