Skocz do zawartości

JL audio czy JL audio? pomoc w wyborze modelu + wzm.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 
Jak w temacie uprzejmie zwracam się do Was z prośbą o pomoc w wyborze modelu zamkniętego nowego suba JL audio (lub w ostateczności innej firmy) w cenie 500-800 PLN
+ ewentualne mini info z serii modelów tej firmy
 
Na alegro mam do wyboru :
10W0v3 - w zamkniętej skrzyni - 600 PLN
12W0v3-4 - w zamkniętej skrzyni - 650 PLN
12WXv2 - w zamkniętej skrzyni + wzmacniacz Audio System CO95.2 - 750 PLN
8W3V3 - w zamkniętej skrzyni - 760 PLN
 
Najbardziej zależy mi na czystym, głębokim, o niskiej częstotliwości basie do muzyki elektronicznej
Jednym z wyborów jest aukcja ze wzmacniaczem - czy jest on adekwatny do głośnika?
 
Ogólnie jestem otwarty na propozycje innych firm aczkolwiek najwięcej dobrego naczytałem się o JL audio.
 
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy poszukałeś info które Ciebie interesuje na tym forum?

naturalnie.

JLe sa fajne, ale wg mnie sa zdecydowanie za drogie do tego co oferuja

 

czy ten sprzet musi byc nowy?

 

po wymaganiach sadze ze cokolwiek poprawnie grajacego ciebie zadowoli

Tak, musi być nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybieranie sposrod tych modeli jest nieco bez sensu ze wzgledu na rozny rozmiar

 

z oczywistych wzgledow najlepszy bedzie W3v3, ale jest najmniejszy wiec "basu bedzie mniej"

właśnie nie moc a jakość się liczy ponieważ chcę uzupełnić niskie tony podstawowym głośnikiem basowym dlatego pytam co zagra ładniej z tych modeli. Muzyki będę słuchał głównie podczas jazdy autem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem polega na tym ze kazdy z tych glosnikow zagra jak najbardziej poprawnie!

jako poczatkujacy spokojnie kazdy glosnik mozesz kupic i bedziesz zadowolony! ;) (o ile bedzie w odpowiedniej obudowie)

 

w twoim przypadku bym szukal sklepu ktory sprzeda glosnik w skrzyni + wzmacniacz i da na to ladny rabat ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz u "basserków", posiadają wszystkie modele JL oraz zrobią Ci każdą skrzynkę do wybranego przez Ciebie suba oraz pod wymiar Twojego auta.Wzmak JL do kompletu też będzie dobrą opcją. Wszystko znajdziesz w tej firmie, więc jak dobrze pogadasz to i pewnie rabat jakiś uzyskasz :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JLe sa fajne, ale wg mnie sa zdecydowanie za drogie do tego co oferuja

 

czy ten sprzet musi byc nowy?

 

po wymaganiach sadze ze cokolwiek poprawnie grajacego ciebie zadowoli

Też tak uważam.

Jeżeli ma być nowy i z obudową to proponuje zadzwonić do bassera tak jak Artu pisze i zagadać co do rabatu.

 

A z subow do takiej muzy to excursion 10 cali z nowej linii w 15 litrach plus dedykowana skrzynke z bassera z podwojnym frontem co by maskownice latwiej dobrac plus jakis wzmak od nich nawet cyfrowe mono jak masz miejsce.

Przemyśl to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej zależy mi na czystym, głębokim, o niskiej częstotliwości basie do muzyki elektronicznej

Niby prosty model a gra super. Niestety potrzebuje porządnego wzmacniacza, byle po pierdółką się nie zadowoli.

W zależności od auta:

 

 

10W0v3

lub

 

 

12W0v3

 

 

w twoim przypadku bym szukal sklepu ktory sprzeda glosnik w skrzyni + wzmacniacz i da na to ladny rabat ;)

Ja natomiast szukałbym sklepu, który wie co sprzedaje i jak tego odpowiednio używać. Co z rabatu i paru pln'ów jak kosztem ceny wcisną badziewną skrzynkę i kiczowy wzmacniacz. Do tych elementów warto dołożyć!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Ja natomiast szukałbym sklepu, który wie co sprzedaje i jak tego odpowiednio używać. Co z rabatu i paru pln'ów jak kosztem ceny wcisną badziewną skrzynkę i kiczowy wzmacniacz. Do tych elementów warto dołożyć!
cos mi sie wydaje ze takich sklepow nie znajdzie na allegro...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


A ja się podpytam jaki wzmak a konkretnie ile rms zalecacie do jl12w3v3 ? Kiedyś taki miałem napędzałem go 500rms z wzmaka ground zero i było ok ale chyba lubi więcej ten głośnik?
te glosniki sa bardzo wrazliwe na jakosc wzmacniacza

na kiepskim wzmacniaczu glosnik potrafi mulic i buczec

na dobrym wzmacniaczu kompletnie zmienia sie jega charakter

 

a paradoksalnie ten glosnik wcale nie ma najwiekszej wytrzymalosci termicznej wiec nie przesadzaj z ta moca :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi :)

 

Zdecydowałem się na 12w0v3 który dziś przyjechał wraz z gotową skrzyneczką. 

 

http://i.imgur.com/5xN0jiW.png

 

..z nadzieją że może stary piec (3lata leżący w pudle) będzie go zasilał lecz niestety przestał działać dlatego będę musiał kupić jnowy do 500-600 PLN starając się wybrać coś adekwatnego do jakości tego głośnika (o ile to możliwe w tej cenie)

jakieś propozycje?

Piec musi mieć pilota na kebelku

 

papierek o zakresie mocy trochę mało mocy chce ;_;

 

http://i.imgur.com/mX7iXXy.png


Przegladajac aukcje znalazlem:

 

CRUNCH GTX-2400 - 400W RMS mostek 4 Ohm - 500 PLN

MAGNAT EDITION MONO - 225W RMS mostek 4 Ohm - 440 PLN

Soundstream TX2.350 - 350W RMS mostek 4 Ohm - 500 PLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i pięknie. Forum ci niepotrzebne.

Potrzebne ponieważ przeglądając wiele tematów, czytając wasze opinie mogłem zebrać wystarczającą ilość wiedzy potrzebnej do wyboru odpowiedniego dla siebie sprzętu.

Jak tylko przyjedzie nowy akumulator ;v wrzucę foto+wideo relację :)

 

Ten kabel to alu czy miedź?

zmieniłem go jednak na zestaw SINUSLIVE - SINUSTEC BCS-1600 (16mm 5m - wzmacniacz ma ~50A + 0,5m uz.)

chyba jest to kabel miedziany ;_;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...