Skocz do zawartości

Jak to wszystko podłączyć? - Audio/Video w Alfie GT


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Na początku chciałbym zaznaczyć, że jestem zielony w kwestii car audio, nie jestem żadnym audiofilem i bardzo liczyłbym na pomoc.

 

Auto, w którym zamierzam dłubać to Alfa Romeo GT.

 

Do zamontowania mam:

 

- Radio Peying 9905

- Kamere cofania w ramce

- Antene TV

- Antene GPS

 

 

Zdaję sobie sprawę, że to Radio nie jest najwyższych lotów, jednak udało mi się je dorwać (nowe - za 200zł) - nie pytajcie jak :)

Alfa ma bardzo słabą widzialność do tylu, tak więc zdecydowałem się też zamontować kamerę cofania.

 

Ogólnie z tym problemu nie będę miał, jednak schody zaczynają się ciut później to znaczy:

 

- Sterownia z kierowcy - dzwoniłem do sklepu car audio, otrzymałem informację, że nie potrzeba żadnego konwertera, radio ma "kable- wyjście" na sterowanie z kierownicy. Jak to podłączyć aby wszystko działało?

 

- Alfa wyposażona jest w fabryczny system BOSE, ze wzmacniaczem i głośnikiem niskotonowym w bagażniku. Czy te radio będzie kompatybilne z BOSE?

 

Dziękuje za pomoc :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterowanie z kierownicy - jak to zrobić w trzech prostych krokach:

1 Wyjmij z pudełka (lub pobierz ze strony importera) instrukcję obsługi.

2 Otwórz ją na stronie 34

3 Postępuj zgodnie z zawartymi tam informacjami 

 

Dasz radę wierzymy w Ciebie  :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok :)

Jeden temat z głowy :)

 

 

Pytanie nr - czy te radio bedzie wspolpracowalo z system BOSE?

Dzwoniłem do różnych firm, które montują radia - i każdy coś inne mówi. Ceny za uslugę to od 200-500zł.. za montaż całości.

 

Ktoś coś mówił o sygnałach, wzbudzaniu wzmacniacza BOSE - a jak to na prawdę jest?

 

Mam straszny mętlik w głowie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BOSE może być sterowany przez CAN, a może być też sterowany normalnie plusem...

 

Właśnie - ktoś z serwisu Car Audio coś wspominał o jakimś CAN.

 

Czyli co - tak czy siak - uda się podłączyć Bose z tym radyjkiem i nie będzie to wymagało jakiegoś magicznego dłubania?

 

Dziękuje za informacje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie z tym problemu nie będę miał, jednak schody zaczynają się ciut później to znaczy:

 

 

 

- Sterownia z kierowcy - dzwoniłem do sklepu car audio, otrzymałem informację, że nie potrzeba żadnego konwertera, radio ma "kable- wyjście" na sterowanie z kierownicy. Jak to podłączyć aby wszystko działało?

 

 

- Alfa wyposażona jest w fabryczny system BOSE, ze wzmacniaczem i głośnikiem niskotonowym w bagażniku. Czy te radio będzie kompatybilne z BOSE?

 

 

 

Czyli co - tak czy siak - uda się podłączyć Bose z tym radyjkiem i nie będzie to wymagało jakiegoś magicznego dłubania?

 

 

Nie licz na to, że podłączysz to wszystko w 5 minut. Co do Twoich telefonów do firm car audio to powiedzieli Ci pewnie to wszystko tylko i wyłącznie z grzeczności, to nie są instytucje charytatywne i bądź pewny, że nikt nie poda Ci krok po kroku co masz zrobić.

 

Pilot z kierownicy to też nie jest prosta sprawa. Trzeba zrobić konwerter tylko, że z tego co wiem to są 2 rodzaje: musisz ciągnąć kable od przycisków w kierownicy lub taki, który wpina się w instalacje za radiem. Pytanie tylko czy ktoś robi takie konwertery do Pylinga.

Co do Bose to tu również nie będziesz miał prostej przeprawy. Wydaje mi się, że będzie Ci trochę ciężko to samemu ogarnąć... Po pytaniu "czy da się to podłączyć z tym radyjkiem" widzę, że nie za bardzo się w tym odnajdujesz. W podłączeniu nie ma żadnej różnicy w porównaniu do innych producentów radioodtwarzaczy bądź tak jak w tym przypadku "kombajnów multimedialnych" (pomijam kwestię pilota tak jak pisałem wyżej).

 

 

 

- Kamere cofania w ramce

 

Czy ta kamerka posiada jakiś system otwierania i zamykania obiektywu w zależności czy jest używana? Zastanawia mnie to, a nigdy nic o tym nie czytałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie licz na to, że podłączysz to wszystko w 5 minut. Co do Twoich telefonów do firm car audio to powiedzieli Ci pewnie to wszystko tylko i wyłącznie z grzeczności, to nie są instytucje charytatywne i bądź pewny, że nikt nie poda Ci krok po kroku co masz zrobić.

 

Pilot z kierownicy to też nie jest prosta sprawa. Trzeba zrobić konwerter tylko, że z tego co wiem to są 2 rodzaje: musisz ciągnąć kable od przycisków w kierownicy lub taki, który wpina się w instalacje za radiem. Pytanie tylko czy ktoś robi takie konwertery do Pylinga.

Co do Bose to tu również nie będziesz miał prostej przeprawy. Wydaje mi się, że będzie Ci trochę ciężko to samemu ogarnąć... Po pytaniu "czy da się to podłączyć z tym radyjkiem" widzę, że nie za bardzo się w tym odnajdujesz. W podłączeniu nie ma żadnej różnicy w porównaniu do innych producentów radioodtwarzaczy bądź tak jak w tym przypadku "kombajnów multimedialnych" (pomijam kwestię pilota tak jak pisałem wyżej).

 

 

 

 

Czy ta kamerka posiada jakiś system otwierania i zamykania obiektywu w zależności czy jest używana? Zastanawia mnie to, a nigdy nic o tym nie czytałem.

Dziękuje za informacje! :)

 

Zacznę od punktu nr 2 - kamera cofania.  Kiedyś już podłączałem kamerę do podobnego radia. Kwestia jest taka, żeby sygnał zasilania puścić z zasilania od żarówki biegu wstecznego. Wtedy automatycznie uruchamia się radio - i odpala się kamera, po wrzuceniu biegu wstecznego. Z tym nie będę miał żadnego kłopotu :)

 

A1  - Bose - teoretycznie te radio Peiyinga ma na wyjściu jakieś dodatkowe kable/złącze z opisanymi klawiszami - więc myślę, że tu jest też kwestia do ogarnięcia ;)

Jesli chodzi o podłączenie wzmacniacza Bose do radia - tutaj stawiam znak "?" aczkolwiek.. zobaczymy w praniu.

 

Dziękuje bardzo za odpowiedź! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...