Skocz do zawartości

Paypal - przyjęcie płatności zza granicy


PrzemlUu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, chcę coś sprzedać i przyjąć płatność zza granicy. Procz podstawowej prowizji 2,9% od kwoty może coś dojść za operacje, przewalutowanie i inne mi nie znane ukryte opłaty?

 

Kiedyś czytałem temat o jakimś przypadku sprzedaży klocków na ebayu, płatności paypalem, gdy sprzedawca otrzymał siano, wysłał sprzęt to po jakims czasie prawdopodobnie kupujący zgłosił, ze nie otrzymał paczki. Wtedy Paypal obciążyło go kwotą, która została przekazana na zwrot dla rzekomo poszkodowanego kupującego. Ktoś ogarnia regularnie płatności Paypalem?

Czy jeśli ktoś mi w ciemno wysyła hajs, ja odbiore i wyślę paczkę, to mogę się z takimi nieprzyjemnościami spotkać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PayPal jak I karta kredytowa maja taki system rozliczen ze jak ktos zglosi reklamacje to od razu z gory jest zwracana kwota kupujacemu do czasu zakonczenia reklamacji - jak jest negatywna decyzja reklamacji to kupujacy oddaje kase operatorowi - to wiem na pewno.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jeśli ktoś mi w ciemno wysyła hajs, ja odbiore i wyślę paczkę, to mogę się z takimi nieprzyjemnościami spotkać?

Mozesz dlatego najlepiej wysylac za pokwitowaniem odbioru z trackingiem.

 

Za przewalutowanie placi kupujacy. Ty tylko prowizje od przelanej kwoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz pokwityowanie z poczty z trackingiem to pay pal jest bardzo bezpieczna forma platnosci i to dla obu stron.. Oni nie z takimi cwaniakami mieli do czynienia i zawsze problem staraja sie rozwiazac.Do tego maja system wysylkowy za granice takze oni odpowiadaja za twoja paczke a nie ktos inny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O paczkę się nie boje, chodzi mi tylko i wyłącznie o płatność. Umówiłem się z jakims Amerykaninem, ze sprzedam mu coś, on sam spytał o paypal i chce mi przelać siano. Transakcja tak na dobrą sprawe nie jest nigdzie rejestrowana, czy on będzie mogł pozniej wystąpić o zwrot siana od paypal, twierdząć, ze ktoś użył np. jego karty kredytowej bez jego zgody?

 

 

(https://www.paypal.com/pl/webapps/mpp/security/sell-chargebackfaq#goto1)

 

Dwie typowe przyczyny cofnięcia transakcji lub obciążenia zwrotnego są następujące:

  • Transakcję przeprowadzono przy użyciu bezprawnie przywłaszczonych danych karty kredytowej.
  • Kupujący sam dokonuje zakupu, lecz jego zdaniem sprzedający nie wywiązał się z umowy, np. nie dostarczył przedmiotu, dostarczył przedmiot znacznie różniący się od pierwotnego opisu lub przedmiot otrzymany przez kupującego okazał się uszkodzony.

Wszyscy sprzedający, którzy akceptują płatności kartą kredytową, podejmują ryzyko odpowiedzialności za obciążenia zwrotne. Obciążenia zwrotne należą do najbardziej uciążliwych kosztów prowadzenia działalności. Wielu sprzedających uwzględnia ten czynnik ryzyka w prowadzonej działalności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak mówi italiano

Dodam tylko ze ja sam czesto oferuje takie rozwiązanie ebayowcom w celu obniżenia ceny oraz uniknięcia zapłaty kosztów aukcyjnych które są chore...

Paypal też cię chroni jak zaznaczysz ze jest to za przedmiot wpisujesz co to jest i sprawne 100% wrazie w możesz sie ubiegać o zwrot jeśli uszkodzone.

Nie ma powodu do obaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodzil sie na cene, ktora zaproponowalem. O tym mowie Mastah, o to mi chodzi wlasnie. Poczatkowo powiedzialem, ze wysylka paczka z naszej Poczty Polskiej ale pozniej postanowilem to kurierem EMS, jakod tak, bo jest pelny tracking, a na zwyklej paczce do usa takirj opcji nie ma. Tego sie boje, ze tam pozniej bedzie walki probowal robic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PayPal jak I karta kredytowa maja taki system rozliczen ze jak ktos zglosi reklamacje to od razu z gory jest zwracana kwota kupujacemu do czasu zakonczenia reklamacji - jak jest negatywna decyzja reklamacji to kupujacy oddaje kase operatorowi - to wiem na pewno.

Nie bylbym taki pewien, kiedys cos kupowalem dla kolegi z forum, byla to plytka CD, zakup nie byl na ebay lecz w sklepie internetowym.

Plytka nie doszla, zero odpowiedzi sprzedawcy na wiadomosci.

Trzeba bylo zalozyc spor na paypal i kase owszem zwrocili, ale trwalo to jesli dobrze pamietam ze 2 miesiace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...