Skocz do zawartości

Tec a16 power


Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś zna taki woofer i może coś o nim powiedzieć? Znalazł się w szafie u znajomego taki zestaw i się zastanawiam ile uczciwie zaproponować i czy w ogóle warto (choć to raczej kwestia oczywista). Konstrukcyjnie widać, że vifa ma z nimi wiele wspólnego i po "macaniu" spodziewał bym się po nich dość dobrego kicka... Może ktoś miał z nimi styczność i powie coś więcej?

post-15019-0-41930900-1462732579_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Słuchałeś nawet przed Revelatorami ;)

 

Czyli przyzwoite granie :D pytanie ile zaoferować aby wilk był syty i owca cała? Bo wiadomo, że im taniej tym lepiej ale skrzywdzić nikogo nie chcę ;)


Co mogę powiedzieć po teście "na stole" to bardzo przejrzysta i miła dla ucha średnica i zwarty szybki dół który jest lekko wycofany. Tw z zestawu bardzo klarowne, nie natarczywe przez zwrotnicę cięte chyba dość wysoko (albo to kwestia średnicy samego Tw) ale bardzo fajnie skomponowane z wf. Całość tworzy miły zestaw na którym już da się kulturalnie słuchać ;) jak mi się uda wpakować wf w furtki autobusu to powiem coś więcej. Ale potencjał jakiś jest ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Słuchając ."na stole " to niestety za wiele nie uslyszysz co zestaw ma do zaoferowania.

 

Ale sprawdzając wszystkie wf w tych samych warunkach i na tym samym sprzęcie mam przynajmniej jakieś porównanie i punkt odniesienia jeszcze przed montażem, wiem przynajmniej czego można się spodziewać ;) Tym bardziej, że nie spieszy mi się do montażu a tylko oceny czy warto płacić żeby leżały na półce i czekały na swój dzień ;) Myślę, że warto. Choć już wiem, że nie jest to moje granie (raczej z ostrym wykopem) to może najdzie mnie ochota na coś bardziej kulturalnego któregoś dnia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z plastiku, prosta vifa. Coś pokroju proa nigra lub mac reference.

 

Dokładnie o niej pomyślałem dlatego dopytywałem

 

Ja lubię ta vife a16wg

Mam komplet nowych z neo26

Co mogę powiedzieć po teście "na stole" to bardzo przejrzysta i miła dla ucha średnica i zwarty szybki dół który jest lekko wycofany. Tw z zestawu bardzo klarowne, nie natarczywe przez zwrotnicę cięte chyba dość wysoko (albo to kwestia średnicy samego Tw) ale bardzo fajnie skomponowane z wf. Całość tworzy miły zestaw na którym już da się kulturalnie słuchać ;) jak mi się uda wpakować wf w furtki autobusu to powiem coś więcej. Ale potencjał jakiś jest ;)

 

Ja wyglada test na stole?

Ale sprawdzając wszystkie wf w tych samych warunkach i na tym samym sprzęcie mam przynajmniej jakieś porównanie i punkt odniesienia jeszcze przed montażem, wiem przynajmniej czego można się spodziewać ;) Tym bardziej, że nie spieszy mi się do montażu a tylko oceny czy warto płacić żeby leżały na półce i czekały na swój dzień ;) Myślę, że warto. Choć już wiem, że nie jest to moje granie (raczej z ostrym wykopem) to może najdzie mnie ochota na coś bardziej kulturalnego któregoś dnia ;)

 

Juz doczytałem :/

 

Po takim teście to możesz sobie co najwyżej powiedzieć czy ładnie wyglada

Uczysz użytkowników w innych tematach a takie rzeczy robisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio? Może jestem jakiś inny ale potrafię na podstawie takiego testu (w przybliżeniu) określić jak gra... Nie mówię tu o smaczkach jak kontrabas ale jakiś zarys jego profilu potrafię sobie stworzyć... Ale jest to tylko przypuszczenie, nie pytał bym się o doświadczenia praktyczne gdybym na podstawie takiego testu chciał finalnie oceniać wf... użyłem określenia "na stole" żeby było wiadomo, że nie był to pełnowartościowy test ;) czy teraz troszkę jaśnej się to prezentuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oceniasz głośniki bez obudowy stojące na blacie?

Ja do tego celu mam zrobione paczki zamknięte o pojemności średnich drzwi w osobówce.

To może co nieco przybliżyć profil grania ale i tak nie ma pewności czy w konkretnym aucie zagrają jak trzeba.


 

 


Ja lubię ta vife
Ja natomiast zdecydowanie wolę simplex'a.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


zwarty szybki dół który jest lekko wycofany
Hehe...

 

Zapomniałem, że audiofilska terminologia charakteryzuje się brakiem definicji używanych określeń przez co każdy rozumie je inaczej... 

 

Mało dołu (zwłaszcza tego najniższego) ale za to jest szybki (tak, to słyszę)

Dobra średnica

Spokojna góra

 

Takimi słowami chyba każdy zrozumie?

 

 

 


To może co nieco przybliżyć profil grania ale i tak nie ma pewności czy w konkretnym aucie zagrają jak trzeba.

 

Myślę, że nie da się stworzyć do testów środowiska w którym woofer zagra tak jak w docelowym aucie, tak jak i w h.a... Ten sam zestaw w innym otoczeniu zagra zupełnie inaczej. Wystarczy położyć obok siebie np właśnie takiego teca i ecp26xt4 i nawet głuchy usłyszy różnicę jeden sobie radzi świetnie na górze a drogi na dole a górę ma tragiczną (w zasadzie to średnicę). Nic więcej do wstępnej oceny mi nie trzeba i nic więcej się też nie dowiem przed montażem więc nie rozumiem o co bicie piany?


 

 


Ja lubię ta vife a16wg

 

Jak byś je określił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...