Skocz do zawartości

System Car Audio - budowa


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, na początku chciałem się przywitać ze wszystkimi!

 

Jako, że jestem zielony w sprawach CA, najpierw wziąłem się za lekturę FAQ Nazara, żeby łyknąć trochę wiedzy teoretycznej a teraz do sedna sprawy:

 

Na początek powiem, że nie stać mnie na kupno całego systemu na raz dlatego planuje rozbudowę.

 

W czym montujemy: Honda Civic 1,3 1995r.

Kwota na początek: ok 800zł

Mam: Radio Pioneer DEH-3000MP i tyle :hyhy:

 

Z tego co wyczytałem najlepiej na początek będzie zainwestować w zestaw odseparowany - i tutaj mam dylemat:

1) Power Bass L-60C

2) Hertz HSK 165 a może jeszcze coś innego?

Do tego wiadomo wytłumienie dzwi, jakieś pierścienie, przewody i kwotę już mam chyba zamkniętą.

 

Zastanawiam się również, żeby jednak dokupić do tego wzmacniacz 2-kanałowy i później suba + jednokanałówkę do niego. Czy lepiej poczekać i później z subem dokupić wzmaka 3 kanałowego i zamknąć to wszystko - chyba lepsza dla mnie opcja ale posłucham jakiś rad.

 

I zastanawia mnie jeszcze kwestia montażu tweeterów - można je jakoś zamontować, żeby później nie było problemów z demontażem i nie było widocznych dziur? :)

 

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm na początek to zrób sobie jakąś scenę z przodu, czyli wytłum drzwi i jakiś zestawik odseparowany, może być Power Bass S 6 C Koszt 299zł

Maty.. ehh zależy jakie ale nawet dekarskie zdadzą egzamin. Koszt ok. 150zł

W takiej sytuacji zostanie ci nawet na jakąś używkę dwukanałową :hyhy:

Na początek może coś z używki Alpine'a za 300zł wyrwiesz

 

I masz 750zł już zaplanowane, do tego jeszcze kable, troszkę możesz przekroczyć limit..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam civica z 95 tyle że w Coupe a nie HB i 1.6 motor :) Masz kawał drzwi do wytłumienia ale za to sporą komorę i możesz montować coś co da Ci dużo radości z odsłuchu. Dystanse można kupić na alledrogo na przykład ale ja jakoś nie wierze seryjnej produkcji i sam dorobiłem z 3cm MDFu.

 

Co do zestawu na przód to tak jak pisze kolega wyżej lub jakieś Hertze. Oczywiście zestawik separowany. Tweetery możesz dać w słupkach ale jak nie chcesz tak "broić" to włóż je w trójkąty przy lusterkach. Potem w razie czego jak się dobrze zakręcisz to za grosze wyrwiesz nowe lub używki.

 

Jeżeli możesz trochę nagiąć budżetu to zajrzyj do działu sprzedam na forum tam kolega z forum sprzedaje U.S.AMPS 800.2 może się z nim dogadasz do ceny a wzmak wyśmienity (moja opinia) stosunek cena/jakość.

 

Z przewodami może być problem ($$) ale wszystko zależy od tego co planujesz potem mieć w bagaju. Ale Civic HB jak mały a do tego otwarty z tyłu więc nawet stosunkowo słaby sub Cię zadowoli. Myślę że zasilanie w okolicach 20mm2 powinno wystarczyć. Głośnikowe kup na przód nie więcej niż 2mm2 z regułu wystarczą 1,5 jednak ja lubię zawsze być pewny swego.

 

Za jakiś czas polecisz ze wzmakiem D klasy pod suba i samym subem 300W RMS sprawi że poczujesz intensywny masażyk pleców ^^

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli możesz trochę nagiąć budżetu to zajrzyj do działu sprzedam na forum tam kolega z forum sprzedaje U.S.AMPS 800.2 może się z nim dogadasz do ceny a wzmak wyśmienity (moja opinia) stosunek cena/jakość.

Pozdro

 

to pewnie o mnie chodzi :)TUTAJ!!! masz wiecej informacji.

 

Poza tym +akurat w tym przypadku m.in. jest to ze twoje radio ma tylko jedna pare wyjsc RCA (a ten US Amps ma 1 wyjscie RCA dodatkowo) wiec moze podpiac do radia tylko jeden wzmacniacz 2-kanałowy a pozniej w przypadku zakupu subwoofera + drugiego wzmaka do napedzania suba wepniesz poprzez wyjscie z US Amps'a drugim wzmacniaczem i w ten sposob rozwiazesz problem jednej pary RCA w radiu.

 

Poza tym zgadzam sie z powyzszym co napisali koledzy:

 

czyli wlasnie wyzej wym. Powerbasy S6c na poczatek + wytłumienie drzwi + kable + pierscienie z mdfu no i jakis wzmak 2-kanalowy bo glosniki podpiete tylko do samego radia srednio graja ;/ (zeby nie rzec beznadziejnie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek powiem, że nie stać mnie na kupno całego systemu na raz dlatego planuje rozbudowę.

 

Dlaczego wszyscy zapominaja o tym zdaniu? W 800 zlociszy to kolega moze kupic sobie spokojnie Dego ewentualnie DLSy w uzywce, jak taniej to Rainbowy i wytlumic furtki i na razie tak pojezdzic a w kolejnym miesiacu, dwoch dozbierac na kabelki i wzmaka. Moim zdaniem warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, dzięki chłopaki za wszystkie rady! Teraz mam dylemat, bo chyba muszę trochę powiększyć bużdzet w przypadku gdybym się zdecydował na wzmaka kolegi disaster3, w/w argumenty jak najbardziej do mnie przemawiają. Został mi również polecony zestaw PowerBass L-60C, troszkę droższy od tego co wymienialiście warto dopłacać czy lepiej sobie darować i pozostać przy S6c?

 

Kolejna sprawa to koszt samego montażu, czyli głośniki, wzmak, okablowanie - jaki może być koszt( pewnie w jakimś centrum CA)?

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna sprawa to koszt samego montażu, czyli głośniki, wzmak, okablowanie - jaki może być koszt( pewnie w jakimś centrum CA)?

 

Samemu nie możesz zamontować? Szkoda pieniędzy aby polecić to komuś, jaki problem podłączyć wzmaka? Przeczytaj FAQ i będziesz wiedział o 180st. więcej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna sprawa to koszt samego montażu, czyli głośniki, wzmak, okablowanie - jaki może być koszt( pewnie w jakimś centrum CA)?

 

Samemu nie możesz zamontować? Szkoda pieniędzy aby polecić to komuś, jaki problem podłączyć wzmaka? Przeczytaj FAQ i będziesz wiedział o 180st. więcej!

 

Z połączeniem samego wzmaka, myśle że nie będzie problemów gorzej jeśli chodzi sam montaż głośników( dystanse itp.). Bo wizja to jedno a wykonanie to już zupełnie inna bajka :rotfl: Wiem, że dla niektórych pewne sprawy są oczywiste, jednak ja będe zmuszony niektóre sprawy powierzyć tym co się na tym znają - dlatego zaczynam np. od tego forum :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykład prawidłowo wytłumionych drzwi (widok tylko z zewnątrz) + dystanse. Poszukaj a znajdziesz masę fotorelacji co i jak robić. Pod zdjęciem podaję przykładową.

 

http://img230.imageshack.us/img230/8633/dsc00142yko.jpg

 

A tutaj link do fotorelacji:

 

 

FOTORELACJA

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czuczi, powiem Ci tak, za głuszenie drzwi + dystanse + podłączenie kabelków zostawisz w zakładzie z 500 zł..

 

A możesz zaoszczędzić to w następujący sposób :)

 

1. Czytasz forum

2. Czytasz forum

3. Czytasz forum

4. Jeżeli nie znalazłeś wszytskich info (w co wątpię) wypytujesz dalej.

5. Zakupujesz potrzebne materiały

6. Poświecasz jeden weekend

7. Kupujesz browary :)

8. I jedziesz z koksem

9. Po całym dniu pracy wrzucasz ulubioną płytkę i z bananem na twarzy udajesz się spać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czuczi, powiem Ci tak, za głuszenie drzwi + dystanse + podłączenie kabelków zostawisz w zakładzie z 500 zł..

 

powiem nawet ze wiecej. Nie zrob tego błedu co ja zrobiłem. U mnie podyktowane to byłem tym ze była zima, 1-sza instalka, nie mialem gdzie tego sam zrobic, i chciałem to miec juz. Cena jaka zaplacilem za to powyzej to:

gluszenie Dynamatem Extreme + pierscienie + podlaczenie kabelkow (tylko podlaczenie) - ok. 700 PLN

 

A jak patrzyłem (bo bylem przy instalce) jakie to proste (ułomny technicznie nie jestem) to wirtualnie widziałem sie z polozona głowa na blacie od stału i jak sie sam napier****** gumowym młotkiem w "durny" w gorącej wodzie kąpany łeb.

 

teraz jak bym to sam robił:

4 maty dynamat Extreme - ok. 360 PLN (ok 90 PLN - jedna mata z bulk packa)

2 dystanse z mdf - jesli bym nie robil tylko kupil -to jakies ok. 50 PLN

wygłuszenie - za darmo

przykrecenie pierscieni - za darmo

podlaczenie kabli - za darmo

.

.

.

za wszystko inne zaplacisz karta MasterCard ;-) :)

 

wychodzi ok. 400 PLN, 300 PLN zostałoby mi w kieszeni na dolozenie do jeszcze lepszych klocków. Nie powielaj błedów. Teraz wiem ze juz wszystko raczej sam bede robił przy swoim audio. Nie bede jechał do zadnego zakładu, bo to zadna filozofia a czegos jak nie bedziesz pewien zawsze mozesz strzelic fotke, opisac i zapytac na forum. Sa tu ludzie, ktorzy Ci pomoga i podpowiedza jak to zrobic / co poprawic / jak to zrobic inaczej bo wiedza z doswiadczenia ze tak bedzie np. zle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czuczi, sam widzisz że to błąd oddać do serwisu, aby Ci zrobili.. Poczytasz forum, posiedzisz trochę przy kompie, porozmkminiasz kilka dni i będziesz wiedział o co kamman a powiem szczerze że wygłuszenie to chyba każdy potrafi! Nikt nie wiedział wszystkiego na samym początku, ja też kiedyś nie wiedziałem że drzwi trzeba wygłuszać.. inna bajka.. Ogarnij się i zrób sam :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja koledze ewidentnie odradzam kupno tych PB s6c...nie sa warte tych 300zł(teraz taka cena za nie jest)ja kupilem je za 250 z dystansami swego czasu...ale nie bedziesz z nich zadowolony!wedlug mni ejest to przereklamowany model...i basu sie po nich nie spodziewaj niewiadomo jakiego...

sam nie moge polecic nic ...bo z innymi nie mialem niestety doczynienia jeszcze(jedynie z seryjnymi w ibizie i scenicu...gdzie basem bija te PB o głowę)...ale te akurat mam ...i dla mnie kaszana.

co prawda nogawką "potrzepie' ale to wszystko...basu z tego nie ma zadowalajacego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jakie mam wymagania...bo nie slyszalem zbyt wielu zestawow...

no ale porownuje seryjne instalacje z seata i scenica...z moim.

no i chcialbym zeby choc polowe basu z tych aut....bylo u mnie...

nie wiem czy glosniki sa zle czy nie....ale nawet w car audio mi mowili zebym sie nie spodziewal basu.

dlatego ostrzegam zakladajacego temat...zeby sie nie rozczarował, bo mam ten zestaw i nikt mi nie wmówi że jest inaczej...

 

....p.s... chyba musi byc cos nie hallo skoro swojego sprzetu nie zachwalam tylko po nim jadę jak po łysej kobyle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc jakiekolwiek centrum CA wybiliście mi na dobre z głowy! :hyhy: Do kolegi disaster3 już zagadałem i jeśli jeszcze wzmaka nigdzie nie sprzedał to napewno się dogadamy. Także źródło i wzmacniacz już praktycznie mamy.

 

Kolejna sprawa to wybór zestawu na przód, jak byłem już prawie przekonany na PB to dostałem od kolegi administratora K@mila propozycję kupna zestawu u-Dimension Element COMP 6, troszkę drożej niż PB. Jako, że pewnie mieliście do czynienia z nimi proszę o radę czy warto wziąc ten podobno kultowy zestawik :)

 

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nowego kolegę.. Widzę że ceny poszły do góry.. Gdy ją kupiłem swoje to z dystansem za 300 u dim i miałem porównania z głośnikami pb s6c czy helixsem db 6 i ja tych pb też bym nie kupił. Nie mówię że są jakieś tragiczne.. Charakterystyka.. Pb ma bass lekko lekko lepszy chyba. Jednak czystość barwę scenę przestrzeń to wszystko co nie znaczy lup lup to u dim 6 jest mega lepszy w moim odczuciu. Mam je długo i jedno co powiem że poprostu dając im mocno miło grają przy odcięciu na ok 80hz. Zdecydowanie polece w tej cenie te L6c są znowu lepsze od s6c chyba we wszystkim dokładniejsze itp i w niskiej strefie lepsze w średniej wysokiej gorsze od u dim. Taka moja opinia. krótko.. U dim element 6 jest zestawem przyjemnym dokładnym miłym do słuchania dźwięk jest czysty na każdym pasmie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...