Skocz do zawartości

Skrzynia 2x Hertz ES200 BR - sprawdzenie poprawności


bogus1984
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z nudów zrobić chcę BR pod 2 x Hertz ES 200 z pierwszej serii. Chciałem tylko potwierdzić poprawność wyliczeń i podziałam w okresie Świątecznym. Chciał bym uzyskać strojenie w okolicy 37-do max 40 Hz.

 

- materiał 18 mm MDF

 

 

Wymiary skrzyni z zewnątrz:

 

szerokość 82 cm

wysokość 28 cm

głębokość 26,2 cm

 

co daje około 43,2 litry brutto. Odliczając głośniki i port, przegrodę, powinno dać około 19,5 litra netto na głośnik, komory oddzielne. Port planuję zastosować 75 mm rurę szarą, lub zrobię szczelinę.

 

Pytanie:

 

długość rury 18 cm, średnica 75 mm (po zewnątrz 78 mm)

 

ew.

 

szczelina 3 cm szeroka, wysoka 24,4 cm, długość 11,8 - 12 cm Będzie to poprawny przelicznik, poprawne strojenie ? Głośniczek ma być szybki nadal i nastawione na "wykop", nie na niskie zejście.

 

Czy to poprawnie dobrane porty, aby takie strojenie uzyskać ? Tylko tyle, ew. jakieś sugestie/korekty. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi mi jakos tak:

 

+43,2 - pojemnosc skrzyni

+0,9 - dodaja 2 orwory montazowe

-1,6 - odejmuja 2 glosniki

-1 - odejmuje przegroda

-2 - odejmuja 2 porty (2 rury)

Wiec, 19,75 litry na kazda komora przy 52,7 Hz strojeniu.

 

P.S. Poprawilem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się pokręciło :P

 


Wiec, 19,75 litry na kazda komora

 

 

 


strojenie 37 hz br 7,5/43,3 cm dla 40hz br 7,5/36,2 cm

 

Podpowiedz długość rury przy 19,75 l jak Yauhen policzył, jak byś był uprzejmy, to szczelina przy szerokości 3 cm, wysokości 24,4 cm będzie miała długość ??? Dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczelina którą podałeś ma większą powierzchnie niż rurka 75mm 

Przykład dla 19,75 litra i strojenia 37 hz rurka zajmie 1,949 litra a szczelina o wymiarach które podałeś dla tego samego strojenia zajmie już  7,952 litra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...