Skocz do zawartości

Panele drzwi 2x165mm do A6 C5 - porady co do wykończenia wizualnego


Rekomendowane odpowiedzi

Witam :) Jak iż na dniach zmieniam wnętrze na skórę+alkantare to bd chciał przeszczepić drzwi w opcji 2x165mm z starych boczków. Jednak nowe boczki są w bdb stanie z wykończeniem alkantara tak więc chciałbym to zrobić ładnie aby nie odróżniało się zbytnio od ori boczka. Wiem że frezarka, żywica i szpachla bd moimi sojusznikami w tej walce ale co dalej, czym to pomalowac aby nie odróżniało się od plastiku z którego wykonane bd boczki, ew żeby jak najmniej rzucało się w oczy? Psiknąc np barankiem do podwozi? Plastidipem matowym czarnym (mam doświadczenie w malowaniu tym...) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :) Jak iż na dniach zmieniam wnętrze na skórę+alkantare to bd chciał przeszczepić drzwi w opcji 2x165mm z starych boczków. Jednak nowe boczki są w bdb stanie z wykończeniem alkantara tak więc chciałbym to zrobić ładnie aby nie odróżniało się zbytnio od ori boczka. Wiem że frezarka, żywica i szpachla bd moimi sojusznikami w tej walce ale co dalej, czym to pomalowac aby nie odróżniało się od plastiku z którego wykonane bd boczki, ew żeby jak najmniej rzucało się w oczy? Psiknąc np barankiem do podwozi? Plastidipem matowym czarnym (mam doświadczenie w malowaniu tym...) ?

Skoro maja sie nie odrozniac od plastikow ori to dobierz lakier kolorem do tych co ori boczek.

Moze lakier strukturalny do plastikow podpasujesz.psiknij na kawalek starego boczku I porownaj z nowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na ile plastidip będzie trwały.

A masz doświadczenie w takich przeróbkach? Bo tu będzie chyba trzeba też zrobić mocowanie pod głośniki. Może lepiej to oddać komuś kto ma więcej wprawy. Rozważ ewentualnie dokupienie drugich boczków do ćwiczenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem już jeden komplet boczków, a teraz zmieniam całe wnętrze, ale chce to zrobić tiptop, poprzednie panel były obite skajem w kolorze zbliżonym do boczków i skręcone oraz sklejone z ramą/boczkiem :)

 

Musze popatrzeć za typ lakierem strukturalnym :)

 

Plasti dip sam w sobie nie, ale po psiknięciu bezbarwnym wytrzyma długooo...

 

Dzięki za inspirację, gdyby ktoś miał insze patenty jeszcze - prosze bardzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...