Skocz do zawartości

Woda w bagażniku Mondeo MK3


fryc88
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Od pewnego czasu borykam się z dość sporym problemem w moim Mondeo MK3 w sedanie. Otóż po deszczach zalewa mi bagażnik, do tego stopnia, że musiałem wodę zlewać otworami technicznymi i suszyć auto nagrzewnicą, a wykładzina z bagażnika odciekła po 3 dniach, a dopiero czwartego dnia była 'sucha' w dotyku.

 

Woda lała się początkowo przez dwa zgrzewy - po obu stronach, więc te miejsca które widziałem zakleiłem, ale po kolejnych deszczach znowu bagażnik pływał, a woda przecieka do części pasażerskiej. Teraz wygląda na to, że na innym zgrzewie, poniżej tylnej szyby - dokładnie między tylną półką, nadkolem, a pionowo zgrzaną na stałe blachą widać, że płynie woda.
Niestety miejsce jest na tyle trudno dostępne, że ani tam wsadzić ręki, głowy, ani tuby z uszczelniaczem, żeby to obadać skąd dokładnie i zakleić.

Czy ktoś borykał się z takimi problemami i ma jakiś sprawdzony sposób na takie trudno dostępne miejsca? Jakiś uszczelniacz w sprayu, albo inne 'magiczne dziadostwo', które na stałe uszczelni tak niedostępne miejsce? Oczywiście sprawdzać będę dalej nieszczelności, bo na oku mam jeszcze uszczelkę drzwi z przodu, ale to akurat najmniejszy kłopot, ale może się okazać, że jeszcze gdzieś podcieka, tyle, że to trzeba sukcesywnie i powoli.

Ewentualnie czy jakiś jeszcze patent ktoś ma na sprawdzenie skąd woda się dostaje, pomijając tradycyjnie polewanie wodą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mam gołe blachy już w bagażniku, tylna kanapa wyciągnięta, itd., natomiast tak jak napisałem stróżka wody wypływa z miejsca takiego, że nie ma tam zbytnio dostępu, bo blachy zgrzane są na stałe, a głowy tam się nie wsadzi do oglądania skąd leci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszczelki lamp były wymienione i są do lamp przytwierdzone stosownym uszczelniaczem kauczukowym, powtarzam, że z problemem walczę od pewnego czasu i kilka podejrzanych elementów już wyeliminowałem, na ten moment widzę te dwa miejsca - po obu stronach bagażnika niedostępne dla wzroku :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgrzewy są fabryczne, blacha nie ruszana, przynajmniej tam gdzie widać z dołu/góry auta, więc nie sądzę. Właśnie w weekend znajomy podrzucił pomysł lusterka, jeszcze ewentualnie z hardcorowych opcji mam GoPro pod ręką, które tam powinno wejść...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...