Skocz do zawartości

Car PC


tbrek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuję kogoś kto ogarnął temat wszelakich kompów które można zastosować w aucie z wyjściem obrazu HDMI + dotyk

 

Interesuje mnie jak skonfigurować androida z dotykiem, wyjściem hdmi, i jak jest uruchamiany - zasilanie, ew. banana, raspbery itd.

 

Coś na windowsie, aby śmigało - BT z aptx, wifi, net, automapa z gps, dotykowa klawiatura z touchpadem, i bezpośrednie wyjście optyczne tzw. kombajn.

 

Wszelkie kompy uruchamiane muszą być sygnałem remote z fabrycznej jednoski - czyli standardowo, pytanie co z delay off i on podczas odpalania auta ?

 

W piątek przychodzą mi monitory pasujące wymiarowo pod jednostkę w Phaetonie, do tego są wyposażone w elektronikę, czyli bez problemu mogę podpiąć pod fabryczne sygnały video + mam do dyspozycji hdmi, vga pod kamerę cofania i usb pod dotyk.

Tak jak to aby chodziło to fabrycznie mam opanowane, tak pozostaje kwestia sterownia zewnętrznego, i tu by się przydała mi pomoc oraz wszelkie wskazówki byłyby mile widziane.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj o obsłudze OTG w androidzie, AutoDroid 1.2.
Posiadam nexusa 7 właśnie z tym ankiem i mam do niego podłączony dac(wersja ta posiada sterowniki do dac'ów obsługuje do 24bit). Są bardzo dobre dacki usb-> SPDIF. Dalej to już wiesz co zrobić.

Na filmie tablet nie jest podłączony do CA. To pierwszy etap prób.

https://www.youtube.com/watch?v=DEbM_pojLu0



 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez otg podłączysz kartę muzyczną, dac. Działa tak samo jak na kompie. Wszystko zależy co do niego połączy i jakich plików używasz, ale to już zecz oczywista tu dla wszystkich.

Proszę mnie nie atakować ani nie pytać o jakość porównanie z radiami 1din.

 

Skończę całość i wybiorę się na spota do łodzi tam Panowie zrobią odsłuch ew połączymy źródło z ich przetwornikiem(mam nadzieje ze pomogą :)))

Mam nadzieje ze "cos" z całości wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello.

Jak będziesz miał dotykowy display to ladujesz kompa jak u mnie w temacie na microITX 

Na którym stawiasz dowolny Windows obsługujący sterowniki dla tego dotyku i jest kombajn.

Uruchomienie stacyjki lub wybranego sygnału startuje kompa . Z ssd to jakieś 13-30 sec. i wszystko uruchomione.

Jakie czary? - zwykły komputer jak w domu.Windowsa potrafisz obsługiwać.

Jest też możliwość obsługi sterowania z kierownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robson: mam taki ekran, on jako jedyny obsługuje sygnał fabryczny, więc nie ma problemu aby dział system fabryczny i ma dobrą rozdzielczość.

 

http://www.arvinlin.com/ebayimage/LMS700KF07/LMS700KF07_b_1.jpg

 

http://www.arvinlin.com/ebayimage/LMS700KF07/LMS700KF07_b_3.jpg

 

http://www.arvinlin.com/ebayimage/LMS700KF07/LMS700KF07_2.jpg

 

http://www.arvinlin.com/ebayimage/LMS700KF07/LMS700KF07_8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello.

Tomku daj namiary na ten LCD . Super że się dogaduje z  "fabryką" . Sam ciągle się przymierzam do zakupu takowego i montażu w desce a zawsze w coś  innego zainwestuje.

I nie bardzo mogę się ogarnąć w gąszczu propozycji z chin.

 

Pewnie jakieś malinki , androidki i inne przeszczepy są fajne ,startują o 15 sekund szybciej albo kosztują mniej.

Moja pozycja w temacie  carPC  pozostaje tu niezmieniona - jedynie pełnoprawny PC daje pełną elastyczność i nieograniczone możliwośći  z wszystkimi wadami i zaletami windowsa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomku daj namiary na ten LCD

 

 

Kupiłem te

 

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=110651488618

 

Tylko że bezpośrednio od producenta.

 

Dostałem też "instrukcję" podłączenia pod dokładnie moje radio :)

post-3212-0-84688600-1455697425_thumb.jpg

 

Ogolnie jak to zadziała, będę potrzebował kilkanaście sprawdzonych zestawów, tylko że większość to zwykły byle miał mozliwość podpięcia usb z dyskiem i wyjście rca żeby wpiąć się w sygnał z fabrycznej zmieniarki, właśnie to wifi, bt i gps i to wszystko.

 

A ja chcę z wyjściem toslink, inny mnie nie interesuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko Panowie fajnie jednak ciekaw jwtem jak rozwiążecie sprawę zasilania/utrzymania zasilania.

O ile w androidzie jest to bardzo proste wystarczy taki program LAMA. Ustawiasz zadania które po odłączeniu zasilania mają wprowadzić system w stan ekstremalnego uśpienia/wyłączyć wszystkie operacje.

W ten sposób pozostawiony tablet na 12h traci ok 6-8% stanu baterii. W dzień ładne się z ładowarki 2.4a. Dodatkowe zasilanie na huba powoduje brak czerpania energii z baterii.

Samo wlaczaczanie tabletu trwa 2-3s.

W ten sposób mamy komfort użytkowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam sie nie znam ale czy to : 

 "Lumia 950 dostała Snapdragona 808, a 950 XL Snapdragona 810. Obie Lumie korzystają z chłodzenia cieczą znanego z tabletów Microsoftu. Oba urządzenia można też podłączyć do Microsoft Display Dock - niewielkiej przystawki z 3 złączami USB, wyjściem HDMI i Display Port. Po podłączeniu dowolnego ekranu, wyświetlony zostanie komputerowy pulpit z pełną pracą wielozadaniową, obsługą desktopowych wersji aplikacji z pakietu MS Office i multimediów. Obsługa realizowana jest za pomocą klawiatury i myszki, z zachowaniem dostępu do funkcji telefonicznych na ekranie telefonu."

Się nada ? Windows 10 chyba ma funkcję tabletu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...