Skocz do zawartości

Orion hcca d5000 syczacy wzmacniacz co robić?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zakupiłem używany wzmak orion hcca d5000 . Po podłączeniu glosnik gra ale ze wzmacniacza wydobywa się niepokojaco glosne syczenie ( odgłos jakby uciekalo powietrze) . Po odpieciu czinczów i kabli głośnikowych problem nie znika. Po zdjęciu obudowy nie widać żadnych zimnych lutow , przypalen czy jakichś nieprawidłowości. Odgłos wydobywa się z pod czarnozoltego rezystorka którego jak się docisnie delikatnie zmniejsza sie syczene . Wiem problem dość dziwny i nie znalazłem nigdzie w internecie podobnego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://images77.fotosik.pl/281/fb2a0faf40f256cemed.jpg na zdjęciu ten rezystor o którym mowa. Nie znam się na elektronice i nie koniecznie to musi być to

Bardzo możliwe ze to kondensator nie znam sie na elektronice

Mnie się wydaje ze to transformator ale chyba nie w tym rzecz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można, ale na poczatek zaklej/zalej go po prostu klejem na goraco.

 

Pamietam jak kupilem (kiedy zaczalem chorobe zwana car-audio) mojego pierwszego RF 500bd, za czasów kiedy 500zł wydane na wzmacniacz było jakims abstrakcyjnym krokiem, bo te za 100zł tez grały przecież :)

 

Przyszedl i jakiez moje zdziwienie było kiedy odkryłem ,ze to co piszczy i syczy wewnatrz to nie wiatrak, bo go tam nie było :)

Wystarczył zabieg z klejem, ale poczatkowo byłem załamany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym cianoakrylem był bym ostrożny, może jakimś innym co by ten rdzeń ustabilizować. Bo jak się superglutem przyklei to w razie co to możesz mieć problem. A może termoaktywnym to potraktować, jak się nie nagrzewa jakoś mocno to powinien dać radę i jest możliwy do demontażu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Z tym cianoakrylem był bym ostrożny, może jakimś innym co by ten rdzeń ustabilizować. Bo jak się superglutem przyklei to w razie co to możesz mieć problem.

 

Nie chodzi tu o przymocowanie go do płyty tylko sklejenie blaszek rdzenia... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób najpierw tak jak radzi mastah czy ja, nie kosztuje cie to praktycznie nic a jak znam życie piec będzie działał poprawnie kolejne 5 lat. Nie jest to uszkodzenie wpływające na pracę wzmacniacza i nie grozi jego uszkodzeniem. Po prostu blaszki z których zrobiony jest rdzeń się gdzieś odkleiły i wpadają w wibracje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...