Skocz do zawartości

VW T4 podłączenie radia...


Rafal__K
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Jestem w posiadaniu VW T4 z 96 roku.

Obecnie zamontowane jest tam ori radio GAMMA.

Chciałbym wymienić je na inne, ale pojawia sie problem z kostką ISO VW a kostką ISO STANDARD  z nowego radia.

Googlowałem troche ale ze wszystkich opisów jakie znalazłem za bardzo dojść nie moge.

Celem jest tak jak teraz obecnie podłączenie radia pod stacyjke, zeby przez nią było uruchamiane.

Podpowie ktoś w prosty logiczny sposób dlalaika jak poprzekładać piny aby nowe radio działało?

W załączniku dodaje ori iso vw jakie aktualnie jest w aucie.

Pozdrawiam i licze na szybką odpowiedź :)

post-698-0-10562200-1453656490_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Celem jest tak jak teraz obecnie podłączenie radia pod stacyjke, zeby przez nią było uruchamiane.

 

Innego radia niż fabryczne nie da się tak podpiąć , bo obecne radia nie mają tzw. logiki zapłonu . Po wyjęciu kluczyka ze stacyjki  wyłączą się ale już włączysz je dopiero jak naciśniesz przycisk na radiu z tym że  kluczyk oczywiście musi być w stacyjce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zeby to działało jak trzeba?

 

Chyba nie czytasz dokładnie ... TYLKO RADIA ORYGINALNIE WKŁADANE DO AUT ( np.GAMMA) tak działały jak chcesz czyli musisz kupić np.takie same, bo ŻADNE INNE NIE DA SIĘ PODPIĄĆ TAK JAK CHCESZ. Teraz jaśniej napisałem? 

Edytowane przez powalla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powalla, coś chyba nie do końca tak jest, przecież jak radio jest podłączone normalnie (tak aby wyłączało się po wyciągnięciu kluczyka z stacyjki) po ponownym przekręceniu zapłonu odpala się (wszystkie radia jakie mam tak działają).

 

no chyba, że mam coś nie halo z sprzętem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko bez włożonego kluczyka nie działają ....a np.Gamma tak ;)  

Hmm  odebrałem ten temat jako potrzeba "logiki zapłonu"  ale  jeśli chodzi tylko o to żeby kluczykiem dało się wyłączać i włączać radio , to po co temat o przerabianiu wiązki ISO? Zresztą znając życie to i tak będzie potrzeba zamiany "żółtego z czerwonym" , bo pamięć się będzie kasować ale to już szukajka lub google pomoże  :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie, chodzi mi o to żeby radio odpalało sie po przegreceniu kluczyka i gaslo po jego wyjeciu. Problem jest glownie w rozmieszczeniu pinow w ori kostce iso vw, bo w iso standard jest inaczej.

Czyli rozumujac to co napisaliscie to wystarczy ze pod ta kostke podepne nowe radio, zamienie czerwony z zoltym zeby bylo podtrzymanie pamieci i bedzie wszystko dzialalo?

Aha. U mnie Gamma nie dziala bez kluczyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


zamienie czerwony z zoltym zeby bylo podtrzymanie pamieci i bedzie wszystko dzialalo?

 

Nie zawsze trzeba zmieniać, ot podłączasz radio, ustawiasz np. RMF  i następnie wyciągasz kluczyk. Jeśli po włączeniu dalej będzie grać RMF, to nic dalej nie robisz z kabelkami. Jeśli nie zagra RMF, to zamieniasz kabelki. Jednak nie robisz tego w kostce lecz tylko przepinasz specjalne wtyczki w wiązce idącej od radia do żeńskiej kostki ISO (w manualu radia znajdziesz nawet rysunki ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...