Skocz do zawartości

Koledzy z Cytryn C5, radio w popielnicznce :)


kamul
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, którzy rozbierali cytrynę C5 MKI PH2 :wink2: czy ktoś zauważył może, albo nawet próbował zmieścić radio w miejscu gdzie jest popielniczka i może coś podpowiedzieć?

Jeśli nie wejdzie tam to może macie jakąś sugestię miejsca (ewentualnie myślałem o schowku, ale trochę gorzej wtedy z obsługą). W radiu stety/niestety panel się nie zdejmuje/maskuje także wolałbym żeby to sobie nie wisiało na widoku.

Tematy C5-kowe poczytałem, ale jak ktoś może coś jeszcze podpowiedzieć z doświadczeń to chętnie poczytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej slaby temat. Schowek przy kierownicy bedzie za wąski. Tak samo popielnica. A np taka opcja: Jednostka w schowku a panel na tasiemce w podsufitce np?

 

Wolałbym tego nie rozbierać, panel jest w normalny sposób niezdejmowalny. Schowek już obadałem i faktycznie będzie za mały. Popielniczki jeszcze nie wyjmowałem, a podoba mi się to miejsce bo można by jakieś zamykanie wykoncypować i wtedy nic nie widać. Na oko wydaje się, dość szeroka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamul wez tez pod uwage nie tylko aspekt szerokosci takiej popielniczki ale i tez  jej glebokosc - innymi slowy czy za nia masz jakies zdrowe 20-25 cm miejsca by tam zmiescic korpus radia :)

W moim Stilo na przyklad za popielniczka jakis Giuseppe umiescil komin nawiewow :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamul wez tez pod uwage nie tylko aspekt szerokosci takiej popielniczki ale i tez  jej glebokosc - innymi slowy czy za nia masz jakies zdrowe 20-25 cm miejsca by tam zmiescic korpus radia :)

W moim Stilo na przyklad za popielniczka jakis Giuseppe umiescil komin nawiewow :)

 

Dlatego pytam, czy ktoś już może próbował zanim sam to będę kręcił :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słabo widzę radio akurat w tym miejscu, jakby się dało bezkonfliktowo to pewnie bym już tak miał  :rotfl: .

Tak w ogóle to dlaczego nie w miejscu fabrycznym ?

 

Jak już miałbym dłubać to kupiłbym obudowę plastik (są takie na pewno bo miałem kiedyś pewien niecny plan) w kolorze podsufitki i tam zaadaptował grajka razem z oryginalną lampką...dało by się na pewno. Jak ja wmontowałem parking sensor do lampki to Ty wbuduj lampkę do obudowy która zmieści radio, dasz radę. :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słabo widzę radio akurat w tym miejscu, jakby się dało bezkonfliktowo to pewnie bym już tak miał  :rotfl: .

Tak w ogóle to dlaczego nie w miejscu fabrycznym ?

 

Jak już miałbym dłubać to kupiłbym obudowę plastik (są takie na pewno bo miałem kiedyś pewien niecny plan) w kolorze podsufitki i tam zaadaptował grajka razem z oryginalną lampką...dało by się na pewno. Jak ja wmontowałem parking sensor do lampki to Ty wbuduj lampkę do obudowy która zmieści radio, dasz radę. :wink2:

 

Widziałem te mody :)

U mnie popielniczka jest chyba trochę większa, chociaż mogę się mylić. Nie chcę w fabrycznym bo nie chciałbym, żeby kuło w oczy, a znów plastikowa zaślepka z allegro też jakoś do mnie nie przemawia (a może jakaś propozycja na zmaskowanie tego? - wiedziałem, żeby brać Renault, tam mają taką śliczną, fabryczną klapkę :serce: )

btw. po wyjęciu radia fabrycznego jak sterujecie wyświetlaczem komputera? A czy ktoś ma opcję z fabrycznymi "pikaczami" i czy pikają, bo jak robiliśmy u Piotrka w Cytrynie C4, to u niego radio było wyjęte i "pikacze" nie pikały.

 

http://img39.otomoto.pl/images_otomotopl/827461597_6_1080x720_exclusive-ksenony-skora-szkldach-bdb-hdi-.jpg

 

Nie mój środek, ale popiołka u mnie tak wygląda.

 

Uwaga, żeby nie było za łatwo, to małżonka byłaby bardzo rada, gdyby radio normalne, działało normalnie :P tzn. gdzieś trzeba by hmm.. może komputerowy głośnik nad pedałami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pikanie nie działa. Sterowanie z radia tzn co? Spalanie itp ba manetce zmieniasz. Ja radio org tylko wstawiam jak musze godz ustawić :)

 

No właśnie o te zmiany spalanie/klima etc mi chodziło. Manetką jakoś jeszcze nie zmieniałem. Rzadko jeżdżę, to może dlatego. Nigdy nie zwróciłem uwagi co pika, jest jakiś pikacz oddzielny, czy po głośnikach to idzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od parkowania chyba po radiu idzie. pikniecie bledu czy zostawione swiatla maja oddzielny pikacz

 

Ok, będę się orientował, które głośniki pikają, może zależnie od czujnika  :szok: to wtedy trochę trzeba będzie się pobawić, żeby to jakoś działało (o ile oczywiście zmieszczę radio w innym miejscu niż fabryczne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza generacja jest jednak prostsza  :wink:  choć ma mniejszą popiołkę to po wyjęciu org. radia wszystko dalej idzie bez stresa.

Kamul, jedyne co możesz to ...rozbebeszyć cytrolota i zobaczyć czy Ci radio wlezie "w głąb" tak aby oryginalna klapka zapalniczki je zasłoniła (popielniczkę zdemontować a zostawić tylko czoło klapki tak by zasłonka była) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza generacja jest jednak prostsza  :wink:  choć ma mniejszą popiołkę to po wyjęciu org. radia wszystko dalej idzie bez stresa.

Kamul, jedyne co możesz to ...rozbebeszyć cytrolota i zobaczyć czy Ci radio wlezie "w głąb" tak aby oryginalna klapka zapalniczki je zasłoniła (popielniczkę zdemontować a zostawić tylko czoło klapki tak by zasłonka była) .

 

Taki jest plan, tylko myślałem, że ktoś już może przetarł te szlaki :D Panie kolego nie wiem jak najpierwsza generacja, ale tu to półautonomiczne auto już :P samo się podnosi/opada, lusterka same się ruszają a i nawet biegi zmienia samo. Nic tylko słuchać i machnąć kierownicą od czasu do czasu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miejsce kiepskie bo siedzi nagrzewnica ,kiedys bawiłem sie w kupywanie 2 radyjek takich samych i montowałem tylko sam panel np na dzwiach a reszta pod siedzeniem lub innym miejscu , oczywiscie zmieniarka do tego  zeby nie było zabawy z płytami /sory za pisanie ale mam styrane stawy i sciegna/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W C5 Mk III dźwięki czujników parkowania odtwarza radio w głośnikach:

przednie czujniki - w przednich głośnikach, a tylne czujki analogicznie - w tylnych.

 

Dźwięki komputera, błędy, pasy, kierunki generuje

głośniczek w kierownicy.

 

Raczej inne radio nie zmieści sie we wnęce po popiniczce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W C5 Mk III dźwięki czujników parkowania odtwarza radio w głośnikach:

przednie czujniki - w przednich głośnikach, a tylne czujki analogicznie - w tylnych.

 

Dźwięki komputera, błędy, pasy, kierunki generuje

głośniczek w kierownicy.

 

Raczej inne radio nie zmieści sie we wnęce po popiniczce.

 

Ja mam MKII i nadzieję, że wejdzie. Na razie jednak siedzi na wymianie nagrzewnicy, bo zimno się jakoś w niej zrobiło :( Będzie czas to zobaczę co da się tam radę zmieścić, ale oczywiście cenne info dla użytkowników MKIII :)

Sprawdzę też jak to pikanie idzie, mam nadzieję tylko, że boczne pikacze nie pikają z przednich drzwi :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...