Skocz do zawartości

Subwoofer do 200RMS w zestawie Morel Tempo 6


Bamboosh
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie. Prosiłbym o jakąś poradę co do doboru subwoofera. Napędzany będzie z dwóch kanałów wzmacniacza Alpine MRV-F505. Przy 14.4V w mostku mam do dyspozycji 200W RMS.

Na przodzie gra zestaw Morel Tempo 6 zasilany 2x75W z tegoż samego klocka :/.

Zazwyczaj słucham rocka/ragga-hh. Klubowa/dance sporadycznie. Absolutnie nie zależy mi na dużej głośności-tylko jakości.

Doradźcie też coś co do skrzynki w której miałby grać ten subwoofer. Mój samochód to spore kombi.

 

Buszując po forach znalazłem następujących "kandydatów". Mile widziane również WASZE propozycje w granicach 350zł:

Hertz ES 250 - 320zł 250W - podobno wymagający mocowo, da radę pod 200RMS?

Powerbass S-10 - 250zł 275W

JL Audio 10W1v2-4 - 400zł 150W - słyszałem że mają ładny, naprawdę miękki bass

Infinity Ref 1050 W - 300zł 300W

2x Tonsil GDN 20/80/2 - 150zł 2x80W - wersja ekonomiczna :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam MDS-08 w BR 20l. Ma 120 RMS, ale jak dostaje więcej to się gniewa. U mnie dostaje 225W z m-Dimension RM i spisuje się idealnie właśnie z Morelami Tempo 6. I to w sedanie. Co prawda Siena nie ma blachy między bagażnikiem a kokpitem - jest tylko plastikowa półka, w której łatwo wyciąć otwory. Ale powiem szczerze - radio wysterowane całkowicie na 0 i gain na 3/4 - a basu pod dostatkiem, i do uzupełnienia pasma więcej nie trzeba. Więc śmiało polecam takie rozwiązanie. Grunt to dobrze zasilić MDS-a - wtedy pokazuje całkiem solidne i szybkie granie.

 

Z ciekawości dziś spróbowałem nieco podkręcić gain (ciekawość matką wszelkich katastrof) i walnęło srogo. Ale ja nie lubię aż tyle basu, więc przykręciłem z powrotem jak było :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej listy możesz śmiało dorzucić Audio System HX08SQ i Mivoc XAW210C(model 310 jest teraz na allegro za 240zł)

 

Hertz ES 250 - 320zł 250W - podobno wymagający mocowo, da radę pod 200RMS?

Zagrać zagra, ale żeby pokazał swoje możliwości potrzebuje co najmniej 2 razy tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bamboosh, hmmm nie będę oryginalny pewnie jak zaproponuje coś ze stajni RE Audio np RE Audio RE-10 S4:

http://www.essa.com.pl/oferta/index.php?id...37&pid=1638

Naprawdę dobra relacja jakość/cena,a w forumowym sklepie pewnie i tak jeszcze rabacik naliczą.ja bym brał RE ale to pewnie z sentymentu :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cursor: Masz jakieś porównanie pomiędzy JL Audio 10W1v2, a polecanym przez Ciebie Mivoc Xac 310 HC? Duzo lepiej zagra JL? Co prawda Mivoc uzywany, ale cena prawie 2 razy taka...

Co powiecie o Infinity Ref 1050 W za 225zł z dostawa(nowy z gwar.)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale jl'a nie miałem okazji słyszeć.

Mivoca mam jeszcze jedną sztukę(tego 8") w 15l br. Nie ma problemu z przeciąganiem, gra to miękko. Podejrzewam, że 12" będzie potrafiła rzucić mięsem. Wspomniany Audio system HX08 to można powiedzieć przeciwieństwo mivoca jeśli chodzi o profil brzmienia. Gra "twardziej", ale za to bardziej zróżnicowanym basem.

 

Nowy audio system HX08SQ kosztuje ponad 400zł:

http://www.autosound.pl/audiosystemhx08sq-p-2788.html

 

Co powiecie o Infinity Ref 1050 W za 225zł z dostawa(nowy z gwar.)?

Ten mivoc nowy kosztuje ponad 400zł i wg mnie zagra lepiej od tego ifinity(w końcu czego oczekiwać od najniższego modelu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co powiecie o Infinity Ref 1050 W
pewnie nic ciekawego nie powiemy skoro nikt go nie brał pod uwagę :/ Infinity jak chcesz brać i chcesz mieć jakość to Kappa perfect,ale to nie ta cena i nie pod ten wzmak :D Bierz MDS-a albo RE.Takie moje zdanie a i tak zrobisz jak zechcesz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz MDS-a albo RE.Takie moje zdanie a i tak zrobisz jak zechcesz.

Nie obraź się, ale ten RE trochę nie pasuje do tego warunku:

Absolutnie nie zależy mi na dużej głośności-tylko jakości.

Najlepsza opcja to byłby wspomniany Audio System HX08 SQ w zalecanej obudowie BR. Nie zagra to nisko(FS 45Hz, gdzie mivoc ma 35Hz), ale zagra to na prawdę z klasą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cursor, a dla czego mam się obrazić :/ Forum po to jest żeby dyskutować i wymieniać się poglądami :D Moim zdaniem jak chce nowy głosnik i w miarę jakościowy (bo z tym budżetem jakościowego szału nie zrobi) to za te 269zł co na RE by wydał nic nowego lepszego raczej nie kupi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowany plus MIVOCA to jest to że sprzedający jest z Łodzi tak jak i ja...no i cena wydaje mi się całkiem atrakcyjna (może uda się coś utargować przy odb. osobistym).

 

No i druga sprawa to ten Focal widać był dość mocno tyrany...dość mocno podklejony jest. Myślisz że nie rozsypie mi się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakich rozmiarów skrzynkę (mniej-więcej) potrzebowałbym do tego Mivoca? Nie chcę żeby wyszło z tego jakieś 80L monstrum .

Dać go w BR czy zamkniętą?

Na stronie, do której dałem link jest PDF do tego głośnika. Producent podał tam 3 rodzaje obudów br.

Możesz też spróbować z zamkniętą, to w końcu tobie ma się podobać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja dodam coś do siebie http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/biggrin.gif Jesli chodzi o ww. JL'a i MDS to według mnie wypada lepiej ten pierwszy, Dlaczego? Kwestia gustu :D jednym podoba sie brzmienie JL drugim MDS. Oba suby o tych samych wymiarach skrzyń testowane pod jedną instalacją. Takie jest moje zdanie. Wiec nie linczujcie :D Jesli chodzi o Infinity Ref 1050 to nie wypowiadam się bo nie testowałem, a co do Mivoca to what the fuck it is? :D zartuje

Ok jeszcze Audio System HX08SQ- ciekawosc mnie zrzera jak to gra :looka: jak byś się zdecydował własnie na ten to napisz opinie. pozdrawiam i upojnej majówki życzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok jeszcze Audio System HX08SQ- ciekawosc mnie zrzera jak to gra

Podejrzewam, że nie przypadł by Ci do gustu. Wnioskuje to po tym stwierdzeniu:

Jesli chodzi o ww. JL'a i MDS to według mnie wypada lepiej ten pierwszy, Dlaczego? Kwestia gustu

 

 

 

P.S. Skąd jesteś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cursor,

P.S. Skąd jesteś?

 

Jesli było to do mnie to z Koszalina. czemu pytasz?

 

[ Dodano: 2009-05-01, 15:09 ]

kolego Bamboosh, jest jeszcze RF P2 10 już w skrzynce, wzasadzie są dwa. Jeden jest lekko uszkodzony. Tylko sprzedający nie napisał jaka jest konfuguracja cewek 4Ohm czy 2x2Ohm. 250 rms to za dużo, ale na obecną chwilę nie ma nic ciekawego za kasę jaką dysponujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA proponuje jednak odsluchac gdzies tego mivoca przed zakupem, sluchalem zarowno mivoca cursora jak i tego AS'a... Mialem tez hertza es 200. My z cursorem mamy odmienne gusta muzyczne ale z mego punktu widzenia z tych 3 subów najlepsza robote pod 200w rms zrobi hertz, bo 8' zdecydowanie nie muli a jak trzeba to i wzruszy tym i owym, nie musi ale potrafi... 200w to jest tak na styk dla tego suba, u mnie gral w malym closed i sprawowal sie znakomicie jako uzupelnienie pasma w 90% ale czasami kiedy bylo trzeba w hh czy techno nie jeden nie dowierzał ze to 8' czego nie moge powiedziec o obu subach wymienionych wyzej, choc to bardzo poprawne jakosciowo konstrukcje... :D

Mowie celowo o hertzu z racji tego ze mialem go takze w niemalym kombi :?:

 

Co do re10s4 to zdecydowanie w malym closed takze nie zamula, sluchalem go w optymalnym closed a kolega z tego co wiem preferowal rocka itp. i tez sub mial mu sluzyc do zuzupenienia pasma i to swietnie robil- ale w tej obudowie tylko to...

 

http://img408.imageshack.us/img408/7449/img7940d.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA proponuje jednak odsluchac gdzies tego mivoca przed zakupem, sluchalem zarowno mivoca cursora jak i tego AS'a... Mialem tez hertza es 200. My z cursorem mamy odmienne gusta muzyczne ale z mego punktu widzenia z tych 3 subów najlepsza robote pod 200w rms zrobi hertz, bo 8' zdecydowanie nie muli a jak trzeba to i wzruszy tym i owym, nie musi ale potrafi... 200w to jest tak na styk dla tego suba, u mnie gral w malym closed i sprawowal sie znakomicie jako uzupelnienie pasma w 90% ale czasami kiedy bylo trzeba w hh czy techno nie jeden nie dowierzał ze to 8' czego nie moge powiedziec o obu subach wymienionych wyzej, choc to bardzo poprawne jakosciowo konstrukcje...

Ten 12" Mivoc też będzie w stanie zrobić odpowiednie zamieszanie. Z tego co wiem, to problemu z napędem i szybkością w przypadku tego głośnika też nie ma. Na pewno 200W nie zaspokoi go w pełni, ale będzie w stanie pokazać swoje możliwości w 80%. Jeśli ma to grać z przyzwoitą jakością to spróbowałbym ze skrzynią zamkniętą ok. 30l. Mimo, że parametry zachęcają do użycia BR, to w clozecie powienien zagrać ciekawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do re10s4 to zdecydowanie w malym closed takze nie zamula, sluchalem go w optymalnym closed a kolega z tego co wiem preferowal rocka itp. i tez sub mial mu sluzyc do zuzupenienia pasma i to swietnie robil- ale w tej obudowie tylko to...

 

To jest D4 spięty na 8ohm pod mono uDimension ... nie będę rozpisywał się dlaczego spięty na 8hm (DF) ale gra szybko , a buda , to 17,5L brutto closed.

 

 

Co do wyboru głośników wymienionych w tym temacie, to JL i RE mniej więcej graja podobnie (miękko) , IT08 mógłby rozczarować ... pamiętacie pierwsze swoje suby w aucie? Musiało go być i czuć i słychać ... no przypomnijcie sobie :D . Do IT 08 trzeba "dorosnąć" (wiek nie gra roli).

 

PS: Focala, Mivoca i asHXa nie słuchałem więc nie wypowiadam się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko przyjedź swoim autem, ale załatw kogoś z hatchbakiem

 

U mnie już gra ... zabudowa tweeterów powinna się "urodzić" do końca tygodnia, więc jakby co to będzie pod co podłączyć .

 

Ten mały samochodzik(hatchbak) to po co mam ściągać? Boisz się ,że AS nie da rady w T4? Spokojnie , wiesz ja należę do tych co subem uzupełniają tylko przód ...tak tak są jeszcze tacy :D. IT08 dawał radę w T4 , to AS ma nie dać?

 

Raadek ma AS , więc może coś skrobnie na jego temat ?

 

PS: nie wiem ,czy widzieliście ale w tym roku na śląsku są aż 3 imprezy CA (Katowice, Tychy, Czeladź) :D Ja dopiero dziś na to wpadłem i już w kalendarzu skreśliłem w te dni "siebie" dla otoczenia :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...