Skocz do zawartości

Monitor w zagłówku pod filmy i gry do 500zł? Da się?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Znajomy poprosił mnie żebym wykombinował mu zestaw z monitorem w zagłówku. Chłopak jest mechanikiem więc montaż sam sobie ogarnie. Ppotrzebuje tego dla 6-cio letniej córki. Liczyłem, że kasy będzie miał więcej ale mówił o 500zł. Domyślam się, że się nie da tego zrobić za tą cenę ale może się mylę lub niewiele drożej da radę.

 

Jestem informatykiem i lubię takie kombinacje ale szukam inspiracji jak ugryźć ten temat. On by chciał aby dało się na tym obejrzeć film więc pewnie musi być SD/USB i pograć w grę. Wspominał coś o starym Call of Duty. Nie wiem o którą wersję chodziło, ale ostatnio brał ode mnie laptopa za 300zł więc pewnie jakaś stara wersja tej gry- na pewno nic nowego.

 

Jak by miał na to jedno zero więcej to pewnie złożyłbym kompa na mini-itx albo wykorzystał jakiegoś mocnego laptopa i kupił mały monitorek z wejściem hdmi oraz klawiaturę bezprzewodową z touchpadem. Niestety budżet minimalny więc i trzeba iść na kompromis.

 

Tak wstępnie sobie lukałem i chyba najtańszy monitor na allegro jest tutaj

Telewizor / Monitor 13,3'', USB,VGA,HDMI, 12 VOLT

http://allegro.pl/te...5781879887.html

 

 

Do tego najtańszy i najmniejszy PC z możliwośćią wgrania jakiejś protezy Windows

Zestaw: Raspberry Pi 2 + Obudowa RADIATORY GRATIS

http://allegro.pl/ze...p2,1&bi_c=80639

 

 

KLAWIATURA BEZPRZEWODOWA Z TOUCHPAD DO TABLETU TEL

http://allegro.pl/kl...5336148326.html

 

Zabudowę tego zostawiam szczęśliwemu właścicielowi. Ja poskładam to na stole i on niech sobie obszywa zagłówek u tapicera jak chce ładnie. Jeżyna gdzieś w desce rozdzielczej, żeby pendrive można było podłączyć. Czy taki TV można podłączyć do w taki sposób, aby wyłączał się razem z zapłonem? W sensie czy to mu nie będzie szkodziło? Jeżynę to chyba nie bardzo, raczej tylko uśpienie po czasie bezczynności wchodzi w grę.

 

Wszystkie pomysły mile widziane, budżet pewnie da się zwiększyć ale nieznacznie. Rozwiązania na Androidzie raczej odpadają bo tam stare gry z Windows nie zadziałają.

 

Moda przepraszam za utworzenie tego tematu bez podpisanych linków, mam nadzieję że tak jest dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No są i nawet mają kawiaturę na blutu  ale ostatnio robiłem coś takiego klientowi, który kupił to w jakiejś promocji Gazety Wyborczej i nie dało się tego używać. Kartę SD można dołożyć ale jak system zajmuje tyle, że zostało 3gb wolnego to nie ma możliwośći pobrać nawet aktualizacji a co dopiero coś zainstalować. Jak wgrałem mu przeglądarkę, kodeki i takie minimalne minimum to na office nie starczyło już miejsca także raczej nie. Sprzęt ma być chyba zamontowany na stałe w aucie i to jest jeden z wymogów. Tablet zaraz powędruje do domu i zostanie uszkodzony przez małolatę- taki standardowy scenariusz. Osobiście też bym wolał taki sprzęt niż dać tablet i zastanawiać się ile razy musi jeszcze upaść zanim się całkiem zepsuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam sobie wymyślasz problemy  :szok:

 

Kupujesz za 499 Toshibe Encore 2 WT8-B-102

   http://www.euro.com.pl/ipad-i-tablety-multimedialne/toshiba-encore-2-wt8-b.bhtml?gclid=CjwKEAiAstCyBRDiqu75hvnX82kSJACgYI_Q_x6j_Xq_ycf4IXjwYm8-ld_oZl0LtyMqxISQqYNWIhoCCeLw_wcB&gclsrc=aw.ds

 

Masz 32 GB na system (możesz nawet windę 10 wziąć) , dokładasz 64GB kartę microSD i masz miejsca w diabły! Przeglądarka, player, najpopularniejsze kodeki na miejscu, ba są też WT8A102 z 2 GB ramu, office home gratis i też da się je do 500 zł kupić. 

Edytowane przez powalla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam sobie wymyślasz problemy  :szok:

 

Kupujesz za 499 Toshibe Encore 2 WT8-B-102

   http://www.euro.com.pl/ipad-i-tablety-multimedialne/toshiba-encore-2-wt8-b.bhtml?gclid=CjwKEAiAstCyBRDiqu75hvnX82kSJACgYI_Q_x6j_Xq_ycf4IXjwYm8-ld_oZl0LtyMqxISQqYNWIhoCCeLw_wcB&gclsrc=aw.ds

 

Masz 32 GB na system (możesz nawet windę 10 wziąć) , dokładasz 64GB kartę microSD i masz miejsca w diabły! Przeglądarka, player, najpopularniejsze kodeki na miejscu, ba są też WT8A102 z 2 GB ramu, office home gratis i też da się je do 500 zł kupić. 

Do oglądania spoko ale o starszych grach można pomarzyć.

 

Czy taki sam temat nie był założony wczoraj? Pisałem w nim o malince, o której myślisz, i to akurat jest zły pomysł. Bardziej szukałbym jakieś lapka/ultrabooka używanego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tablet na windzie to fajna opcja ale szukaj takiego który ma 64GB wbudowanej pamięci.

Parę aktualizacji, trochę programów (oby nie gier) i z tych 32GB zostaje nic.

Mam "Acera Switch 10" 32GB i wzmiankowany problem...

co prawda pogrzebałem trochę w rejestrze i przeniosłem "program files" na kartę SD zaformatowaną w NTFS ale to rozwiązanie też ma swoje minusy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowieku zejdź trochę na ziemię. Tego ultrabooka mam rozumieć ma zabudować w zagłówku tak?

 

Po drugie autor tematu ma nieco wybujałą fantazję oraz wymagania nieco odbiegające od możliwości jego budżetu. Filmy, gry... tablet też nie pasuje okej. Złóż zatem Car PC. Można znaleźć teraz niezłe zestawy mini PC, do tego dorób dobre zasilanie i może gdzieś w okolicy 2 tysięcy się zmieścisz.

 

 

 

 


Tablet na windzie to fajna opcja ale szukaj takiego który ma 64GB wbudowanej pamięci.

 

Może nie doczytałeś... Autor odrzucił temat tabletu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest sprzęt dla mnie, tylko dla osoby która ma mocno ograniczony budżet. Jak uznam że to nie ma sensu to zaproponuję mu zakup tabletu i tyle. Co do gier, to mowa o takich mocno leciwych, skoro chodzi na laptopie ze starym celeronem 1.4 i grafą intela to miałem nadzieje że na Jerzynie też ruszy. Sam zainteresowany nie ma wielkich wymagań i liczy się z tym, że za kilka stówek szałowo nie będzie ale chciałbym podsunąć mu sprzęt który będzie dostosowany do jego wymagań.

 

Wczorajszy temat został skasowany, bo nie podpisałem linków. Jak ktoś coś pisał to proszę wypowiedzieć się jeszcze raz tutaj.

 

Myślałem nad jakimś trochę mocniejszym laptopem, który ma np pękniętą matrycę i połamaną obudowę oraz HDMI. Pewnie to byłaby najlepsza opcja. Pytanie jak pracę w takich warunkach zniesie dysk twardy. Już taka koncepcja będzie sporo droższa niż to o czym myślałem ale jak dojdzie dołożyć SSD to będzie już drogo.

 

Osobiście uważam, że na nowe systemy pokroju win8/10 to 120GB jest mocno na styk nawet przy oszczędnym gospodarowaniu. Znowu XP słabo sobie radzi z uśpieniem i hibernacją a linux odpada z uwagi na gry. Sprzęt nie musi być wypas ale ma być w miarę używalny. Jak się ma włączać 10 min to już dojadą na miejsce :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowieku zejdź trochę na ziemię. Tego ultrabooka mam rozumieć ma zabudować w zagłówku tak?

 

Po drugie autor tematu ma nieco wybujałą fantazję oraz wymagania nieco odbiegające od możliwości jego budżetu. Filmy, gry... tablet też nie pasuje okej. Złóż zatem Car PC. Można znaleźć teraz niezłe zestawy mini PC, do tego dorób dobre zasilanie i może gdzieś w okolicy 2 tysięcy się zmieścisz.

 

 

 

 

 

Może nie doczytałeś... Autor odrzucił temat tabletu.

Spokojnie;)

Równie dobrze można pomyśleć, żeby sprzęt ukryć za fotelem (na plecach?) i wtedy podciągnąć kable do matrycy/ekranu/monitor, który byłby w zagłówku. I o to mi chodzilo pisząć lapek, którego można przecież rozebrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z rozbieraniem lapka to już nie jest tak różowo. Często taśma matrycy jest bardzo krótka a dłuższej nie da się dostać. Gdzieś czytałem, że przy sporych długościach mogą być problemy. Telewizorek po hdmi rozwiązuje problem, do tego ma głośniki :) Co do umieszczenia lapka to mozna to zrobić pod fotelem, ale w zimę jak dmuchnie ciepłe powietrze to nie wiem czy mu nie będzie za gorąco. Czasem można upolować takie rozbitki, gdzie np ktoś na niego usiadł albo przewrócił się z nim w plecaku i poszła matryco i obydwie części obudowy. Plastiki są drogie i kłopotliwe w wymianie a czasem zwyczajnie niedostępne, tyle że jak ma być taka w miarę konfiguracja to za 200 się tego nie kupi... Często sprzedawcy wyjmują z takich kompów dysk i ram. W skrócie pomysł jest dobry ale taka rzeźba to raczej dla siebie i w większym budżecie.

 

Co do konsoli to chyba budżetu nie starczy zupełnie. Do tego dochodzi cena gier, które na PC właściciel pewnie sobie spiraci albo kupi za grosze z jakimś CDA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...