Skocz do zawartości

Sprzęt od początku.


albert1995
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przepraszam, pomyliłem obciążenia :)

 

 

 


A esx i dd mając zabezpieczenia po 60A chyba więcej nie wezmą prądu. czy jestem w błędzie.

 

Asa nie ma zabezpieczenia, to znaczy że nie pobiera prądu? ;) dla 1kW w d klasie musisz podać ok 100A jak by nie liczyć... Z 60A w d klasie uzyskasz jakieś 600-650w przy 13.4v

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

As i gz odpuść jak nie chcesz robić instalacji.

 

 

 


Chodzi mi o produkty, gdzie glownym wyznacznikiem jest ilość zer.

Megalomania?

 

Może raczej coś co wielu ciężko jest zrozumieć... CA to nie tylko sq i równowaga totalna, to też zabawa i przede wszystkim przyjemność właściciela a to czy właściciel się onaniuzje słysząc drżenie włosia na smyczku czy widząc jak mu się przednia szyba wygina jest już chyba bezdyskusyjne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ESXa, z cyklu "każdy swoje chwali". Według mnie jego parametry nadają się na początek zabawy, kiedy nie wiemy co będzie finalnie pędzone. 700W w 4 ohm i DF na poziomie 250 pozwala na zasilenie większości ciekawych głośników z pojedynczą 4 ohm cewką.

Stabilny do 2 Ohm oddaje 850W, czyli takiego HX2 też ruszy ;) JBL Gti mk2 w 3 Ohm też będzie czym wykarmić w razie czego.

 

W razie jak właściciel uzna że czas na 1kw czy więcej to przerzuca go na przód i ma godny i mocny napęd na system.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc napiszę od początku. Bo temat ma 3 strony a dowiedziałem się nie wiele.
Sprzęt nie jest dla mnie, niech mi ktoś po ludzku wytłumaczy jaki w końcu ten wmak o jakim poborze jakiej mocy i klasy mogę wsadzić bo już się gubię.
Ato to e46 320d altek 150A aku 80ah. Kable mam 35mm cruncha, nie wiem czy to są ofc czy cca- nadadzą się czy zmienić na lgy ofc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzić to możesz patrząc na kabel czy są to miedziane druciki czy aluminiowe druciki pokryte miedzią.

Ogólnikiem jest altek 150A, dużo ten kolega jeździ ? bo jeżeli tak to doładuje aku i będzie w miarę ok, jeżeli mało jeździ to będzie problem, przeglądnij se wykresu altków przy jakich obrotach jakie prądy są to już się wiele dowiesz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podsumuję odnośnie ESXa:

- użyteczny zakres moc/rezystancja, który pozwala na zabawę z wieloma polecanymi na forum głośnikami,

- nie ciągnie ostro z układu zasilania, więc zostaną jeszcze "wolne środki" na ewentualną rozbudowę przodu w przyszłości,

- hpf od 15 Hz, więc subsonic jest,

- pilot basu jest,

- wysoka sprawność, około 80%,

- dobra kontrola, DF na poziomie 250,

- w niemieckim Car Hifi oceniony za "klang" wyżej od DLSa A3, więc w razie czego można w przyszłości podpiąć na przód i raczej wstydu nie narobi ;),

- przyjazny montażowo, mała wysokość,

 

Z minusów, brak informacji o stabilności w 1Ohm i moc poniżej 1 kw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...