Skocz do zawartości

Alpine CDA9887R --> adapter bluetooth


zett93
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

 

mam trochę niepewności co do tematu BT w tym radyjku, po krótkim researchu znalazłem, że są moduły KCE300BT i KCE400BT, oba podobno da się spiąć.

Głównie zależy mi na bezprzewodowym streamie muzyki do radia i tu moje pytanie, czy to zadziała, czy ktoś z Was próbował takiego rozwiązania i jak wypada to jakościowo.

Muzykę chciałbym streamować z iPhona 6, którego chciałbym parować z adapterem, dalej jak rozumiem adapter podłącza się kablem AI-Net'owym do radia. 

 

Byłbym zobowiązany, jakby ktoś z Was rozwinął temat, jako, że uszkodziłem kabel AUX uważam, że to jest dobry moment na poprawę tego tematu, a nie ukrywam, że komfort byłby większy, mniej problemów z zawijającymi się kabelkami. Jestem też ciekawy, jak wypadnie jakość audio, jako, że po AUX nie ma co liczyć na cuda, ciekaw jestem, czy po BT sygnał będzie lepszej jakości (wydaje mi się, że powinien być, aczkolwiek nie wiem, strzelam)

 

Pozdrawiam serdecznie.

 

PS. Byłbym zainteresowany zakupem fantów, które spełniłyby to zadanie.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat też nie wydaje się głupi, bo od razu jest ładowarka, nie? 

+ sygnał transmitowany jest cyfrowo do radia, to też na plus.

 

Teraz jeszcze tak się zastanawiam, pytanie trywialne, aczkolwiek nie jestem pewien. Po BT chyba też wysyłany jest sygnał cyfrowy i dopiero w radiu jest przetwarzany na analog, dobrze rozumuję?

Jeśli tak, to oba powyższe sposoby są lepsze niż mój aux, gdzie następuje podwójna konwersja sygnału, w telefonie na analog, w radiu ten analog jest obrabiany cyfrowo i z powrotem analogowy jest na RCA, więc na mój rozum, sygnał powinien być "zdrowszy" po zmianie tego kabelka, czy w którymś miejscu się zafiksowałem? 

 

Ogólnie temat uważam za ciekawy, przy Twoim rozwiązaniu zastanawiam się, jak wyglądałaby kwestia odtwarzania przykładowo Spotify - nie ukrywam, że nie zawsze słucham .alac/.flac, a szczególnie jadąc do roboty gra sobie playlista (mając premium uważam, że i tak bitrate nie jest tragiczny)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącze się do tematu.

 

Masz na myśli taki adapter?:

http://allegro.pl/adapter-lightning-iphone-ipad-ipod-z-8pin-na-30pin-i5771147258.html

Adapter 8pin na 30pin. Posiadam oryginalny kabel do alpinki tylko, że właśnie 30pin.

Taka przejściówka załatwi sprawe i iphone 5 będzie w pełni sprawny po podłączeniu?

(w sensie ładowanie, obsługa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lokuero - wydaje mi się, że na 99% właśnie o takim adapterze rozmawiamy :)

 

Jakby udało Ci się takie coś podłączyć i sprawdzić, jak to sobie daje radę, będę wdzięczny za info. Jakbyś jeszcze mógł sprawdzić jakiegoś Spotify, czy zechce zadziałać po tym kabelku.

 

Choć korci mnie wersja bezprzewodowa trochę.. A z drugiej strony ładowanie bez zajmowania gniazdka ładowarki, też fajna opcja. 

Jeśli ktoś z Was spinał taką (podobną?) Alpinkę po BT czekamy na więcej info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega @lokuero napisał mi na PW, że niestety motyw z przejściówką na lightning nie działa, jego radyjko tylko wyświetla szukanie urządzenia, więc temat wciąż aktywny, może macie jakieś spostrzeżenia, opinie, jak w kwestii jakości odtwarzanych utworów ma się taki zestaw BT ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odświeżam, postanowiłem poszukać KCE-300BT - będzie taniej mam nadzieję niż za 400BT + chyba powinno działać, jak macie jakieś info na ten temat, to dawajcie, dodatkowo, jeśli ktoś z Was ma takie pudełko, proszę info na PW, chętnie przechwycę za rozsądne pieniążki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...