Skocz do zawartości

Mitsubishi Carisma by 1grzecho


1grzecho
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Samochód poddany tiuningowi to mitsubishi carisma 1.9tdi 99r. Obecna jednostka sterująca to ALPINE CDA-9884R

[/img]

drzwi zostały przygotowane pod montaż głośników. zrobiony własnoręcznie dystans z mdfu 18mm i na niego nakleiłem jeszcze mate 2mm. drzwi wygłuszone ]"Dynamat-em dla ubogich" czyli soudalem

[/img]

[/img]

http://images50.fotosik.pl/112/ef88478d3b14546dmed.jpg

A tutaj woofer obsadzony już na dystansie

http://images50.fotosik.pl/112/a5982fd2cb085a26med.jpg' alt='a5982fd2cb085a26med.jpg'>

 

 

CDN...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i bagażnik...

Załozeniem moim od samego początku była zabudowa, a to z tego powodu że w marcu przyszła na świat moja kochana córka :hyhy: Także bagażnik będzie użytkowany chociażby do przewozu wózka. Zrobiłem tak... wymieniłem koło zapasowe na koło dojazdowe z racji że jest niższe, podłoga została podniesiona o 4cm.

do zabudowy wzmaków i zrobienia stelażu użyłem mdfu 18mm, a na wierzch poszła wykończeniowa płyta mdf 6mm z okienkami z pleksy. pleksa podswietlona niebieskimi ledami.

Suby 2xRE AUDIO 10S4 zostały zabudowane po części z żywicy i mdfu. Obudowy 30litrów strojone na 35hz. całość okleiłem materiałem podobnym do obicia oparć w foteli bagażnika

[/img]

[/img]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FUBU, no niestety podczas prac ze skrzynkami nie robiłem fotek(człowiek w gorącej wodzie kąpany ), :hyhy: a szkoda bo mógłbym je tu umiescić. :) Ale jak będę miał chwile to wyjme skrzynke i zrobie zdjęcie tylnej części . Powiem tylko tyle że front, częśc spodnia, góra i jeden bok jest z mdfu pozostała część to żywica. Dawałem od 6ciu do 10ciu warstw :hyhy:

 

[ Dodano: 2009-04-26, 21:06 ]

Proponuje gruba termoskurczke i zastapienie nia tej tasmy

słuszna uwaga, zrobi się

A jak rozwiązałeś sprawę chłodzenia wzmaków ?

zaskocze Cię, ten keenwood ma już w sobie wentylator :) a Soniak się nie grzeje. Ale i tak zakupiłem już 2 dodatkowe wentylatory, zamontuje je podczas instalacji Dietza 1F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak będę miał chwile to wyjme skrzynke i zrobie zdjęcie tylnej części . Powiem tylko tyle że front, częśc spodnia, góra i jeden bok jest z mdfu pozostała część to żywica. Dawałem od 6ciu do 10ciu warstw :hyhy:

 

Bede wdzieczny, a szczegolnie interesuje mnie czy nie bylo problemow ze strojeniem przy nieforemnym ksztalcie? Czy to tylko w szczelinach sa problemy a w rurach nie trzeba sie martwic? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy nie bylo problemow ze strojeniem przy nieforemnym ksztalcie?

obudowe BR stroisz długością portu.

Szczerze Ci powiem ze pierwszy raz bawiłem się żywicą i to naprawde nic trudnego. Na jedną skrzynke poświęciłem 1dzionek, no i przez ten 1 dzień wykonałem jedną skrzynkę włącznie z obiciem ją materiałem. Także robota szła mi sprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1grzecho, PS`y mają wbudowane wentylatorki ale są one tak małe i tak kiepsko chłodzą że może być ciężko z chłodzeniem. No chyba że masz dużą kubaturę zabudowy to może i to jakoś podoła.

Ja jednak bym nie ryzykował i niezwłocznie zamontował jakąś wentylację póki nie jest za późno.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde z tym chlodzeniem to chyba zalezy jakie wzmaki... Obecnie mam pod tapicerkami z jednej strony RF'a i nawet ostatnio na testach 2x sr12' kiedy zespawalo mi glowny bezpiecznik zbytnio sie nie zagrzal nawet... Z drugiej strony mam DAP'a i malego RF'a pod jednym boczkiem i o ile Philips sie troszke grzeje to RF nie, i co prawda mam przewidziana mozliwosc montowania wetylatorow ale nie jest to na dzien dzisiejszy konieczne...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

greg-si, nie jest za pózno! :) sprawdzałem temperature wiele razy, nic mu nie będzie. a wentylatorki już mam. mógłbym już je wrzucić ale poczekam aż będę miał przynajmniej 2 dni wolnego to załatwie jednym zamachem problem chłodzenia no i zabuduje kondensator w podłodze pod pleksą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ruSki , napisze ale dopiero po świetach majowych bo dopiero wtedy rusze z bi-ampingiem. Obecnie jestem na etapie kompletowania przewodów sygnałowych. Niestety do bi-ampingu przybywa ich troche.

Co do tego sonego 6020 to grał u mnie wczesniej pasywnie pod zestawem helixa dark blue i porównując go z na przykład ze wzmakiem Signata Roc-1 którego tez miałem, to sony grał pod tym zestawem o niebo lepiej. Z sonym pojawił się kick chociaz moce te same no i scena zdecydowanie żywsza. Fajne wzmaki te xmy tylko brak im filtrów... ale przy podziale aktywnym nie bede ich potrzebował.

 

[ Dodano: 2009-05-03, 17:39 ]

aktywka ruszyła! pierwszy montaż na tzw pajęczaka wyglądał tak :D

będzię taka potrzeba to tylko dolutuje wtyki nakamichi.

a teraz kilka słow o odsłuchu... Zestaw DEGO miałem w pasywce około miesiąca także osłuchałem go juz dobrze. Zwrotnica pasywna miała możliwość cięcia tweetera na -6db i tak grała u mnie poprawnie. po przesiadce i podpięciu zestawu DEGO aktywnie to tak jakbym słuchał zupełnie innych głośników. Tweeterek naprawde gra świetnie, cieplutko, nie ma mowy o jakimkolwiek kłuciu uszu. Jest mega różnica, naprawde... w planach na najbliższe dni jest zgranie systemu i odsłuchanie innych wzmaków pod tweeterki

[/img]

 

no i fotka Cari

http://images46.fotosik.pl/116/0c940e1e0828fa50med.jpg' alt='0c940e1e0828fa50med.jpg'>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...