Skocz do zawartości

Podłoga+bagażnik+nadkola


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam do wyciszenia Kangoo 1 2001r, wersja 5os. Na pewno będę wygłuszał bagażnik i pod siedzeniami pasażerów bo jest praktycznie goła blacha. Do tego zastanawiam się czy wygłuszać podłogę. Jest na niej tapicerka z około 10-15mm pianki i na tym gumowa warstwa zewn. Dawać pod to jeszcze mate bitumiczną/butylową?

No i pozostają nadkola, od zewnątrz jest praktycznie goła blacha, z przodu od środka nie ma tego jak wygłuszyć. I teraz pytanie czym to wygłuszyć od zewnątrz? Jest taka opcja?

I jeszcze da się jakoś zredukować szum opływającego powietrza? Bo przy 100km/h robi się naprawdę głośno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No i pozostają nadkola, od zewnątrz jest praktycznie goła blacha, z przodu od środka nie ma tego jak wygłuszyć. I teraz pytanie czym to wygłuszyć od zewnątrz? Jest taka opcja?

 

na pewno temat niepopularny, ale dla przykładu u mnie w Renault Espace IV jest wygłuszenie nadkola od środka nadkola. Przy rozbieraniu "fartuchów błotnych" plastikowych od środka znalazłem taką fabryczną gąbkę w folii czarnej. Jest to standardowe fabryczne wygłuszenie i powiem jedno - daje radę. Nigdzie wcześniej w innych samochodach tego nie widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No u mnie jest problem bo jest gola blacha w nadkolach, nie ma plastikow i nie za bardzo wiem czy moge to czyms jakos rozsadnie wykleic i wyciszyc

Najlepiej dokupić plastikowe fartuchy błotne pod nadkola - na pewno były do twojego autka, a pod to zamontować te gąbki z folia, może mata wcześniej, ale nie przerabiałem i nie słyszałem by ktoś wewnątrz nadkoli mata robił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze mam pytanie, czy w drzwi na zewnętrzną blache dawać warstwę pianki czy nie? Bo byłem w serwisie car audio i mówili że tak robią zawsze. A w sumie nie słyszałem o tym gdzie indziej, raczek widziałem ze nakleja się pianke na boczek albo wewnętrzną blache
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszce jedno pytanko, w moim samochodzie nie ma fabrycznego miejsca na glosnik w drzwiach

I pytanie gdzie je zamocowac. Na dole boje się że będę zasłaniał nogą, ale tam jest więcej miejsca za głośnikiem, z kolei z góry nie będę zasłaniał ale jest mniej miejsca za.

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/46f5e218fa54.jpg     http://naforum.zapodaj.net/thumbs/7b96c4978542.jpg    http://naforum.zapodaj.net/thumbs/853e9d928b60.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wygluszalem zewnetrzna czesc drzwi matami alubutyl(staralem sie zrobic jak najdokladniej , szczegolnie za glosnikiem ) tylko uwazaj zebys nie zakleil otworow odprowadzajacyh wode z drzwi , pozniej wartswa mat na wewnetrza czesc drzwi, a pianka wyklejasz boczek , jesli chodzi o bagaznik i reszte , ja najpierw polozylem maty typu STP a na to GMS-01 , kladziesz zawsze na blachy zewnetrze . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przy nogach tak jak pokazywałeś na zdjęciach. Chyba nie sądzisz, że obejdzie się bez cięcia blachy? Kątówka w rękęe i jedziesz. Potem jeszcze tylko zrobić odpowiedni dystans, cięcie tapicerki i jakaś wizualna otoczka by jakoś to wyglądało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://caraudio.basser.pl/pl/renault/111-renault-kangoo.html

Jeszcze znalazłem coś takiego.

Jak to jest, czy nie przeszkadza mocno to że jest głośnik przysłonięty z tyłu? 

Ile tej blachy muszę wyciąć?

 

Dobra pociąłem drzwi i wejdą bez problemów teraz, tylko zastanawiam się czy głośniki 10 cm te co pisałem wczesniej (hertz dcx) mogą robić za wysokotonowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...