Skocz do zawartości

Głośniki na tylną półkę


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

kiedyś o nie sam pytałem, no i oczywiście odradzono mi ich... oczywiście też nie posłuchałem :) he..he..

a dzisiaj sam też odradzam głośników w tylną półkę

także piszę z góry! zamiast wydawania kasy na tylne głośniki zainwestuj w niewielki subik i jakiś wzmak pod niego, a jezeli nie to chociaz zrób porzadnie przód

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekonaliście mnie. Nie będzie głośników w półce. Niestety sub odpada, ze względu na potrzebne miejsce w bagażniku. W takim razie radzicie wsadzić coś w tylne drzwi czy lepiej wymienić to co jest z przodu?? Jak już pisałem, siana zbyt dużo nie mam. Dla ścisłości, słucham dynamicznej muzyki, dance, club...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kasy nie bedzie wiecej to lepiej nie zmieniaj nic bo za 150zł nie poprawisz dzwieku :) Jak nie chcesz suba to zeby bylo choc troche basowo i zadowalajaco to sporo kasy trzeba wylorzyc.Przedewszystkim wzmak i wygluszone drzwi. Najtanszym kosztem

- wygluszenie 100zł

- kable 80zł

- Sinuslive SL-165w + Neo25 280zł

- Blaupunkt GTA 4 Special MK II 180zł

 

Wgluszasz sobie drzwi montujesz na dystansach sinusy blaupunkta robisz w dwa mostki po teoretycznie 180wat ja mysle ze ma okolo 150wat i wtedy poczujesz wykop z przednich drzwi

 

ASle jak widzisz te 650zł trzeba miec. Jezeli kupisz glosniki za 150 zł i podepniesz pod radio to zawiele sie nie zmieni a jak chcesz poczuc ze wydales sensownie pieniadze to lepiej dozbieraj. A jezeli nie jestes pasjonatem i ma poprostu grac to rob jak uwazasz bo co bym nie napisal to sie nie zrozumiemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekonaliście mnie. Nie będzie głośników w półce. Niestety sub odpada, ze względu na potrzebne miejsce w bagażniku. W takim razie radzicie wsadzić coś w tylne drzwi czy lepiej wymienić to co jest z przodu?? Jak już pisałem, siana zbyt dużo nie mam. Dla ścisłości, słucham dynamicznej muzyki, dance, club...

 

Wymienić to, co z przodu i zrobić to porządnie - dystanse, wygłuszenie. Rezultat będzie od razu.

 

Ja powiem tak - też jak na początku montowałem u siebie Helixy DB to mówiłem - kurde, na pewno nie będzie żadnego suba, bo po co on mi? Tylko będzie zagracał miejsce w bagażniku. Natomiast po odsłuchach stwierdziłem - sub musi być, nie ma wyjścia. Inaczej nic porządnego z tego nie będzie. A potem nastąpiła wymiana przodu i tak dalej... O miejsce w bagażniku nie ma się co martwić - są suby, które mieszczą się w skrzynce zamkniętej 13 litrów, więc tyle co nic. Nawet jej nie zauważysz w bagażniku - te 13 litrów pojemności pewnie ci przez 99,9% czasu i tak jeździ puste. A jeżeli jest bardzo mały samochód i mały bagażnik (jak na przykład Punto, Seicento) to wówczas w boczku bagażnika można wyrobić z żywicy panel na suba. Wszystko się da zrobić - tylko trzeba pomyśleć, no i mieć ręce na swoim przewidzianym miejscu posadowione :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Suba na razie nie będzie. Póki co potrzebny mi jest każdy milimetr powierzchni w bagażniku. Zdecydowałem się więc na porządniejsze zrobienie przodu. Wygłuszenie już jest. Jutro będzie mały zastrzyk gotówki, który chcę przeznaczyć na nowe głośniki. Co byście polecali z 165mm w kwocie ok 250-300 zł?? Przez miesiąc będą grały pod samym radiem. Po kolejnym dopływie gotówki dokupię wzmak (coś w granicach 200 zł)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

baracusdragon wielkiego doświadczenia nie mam, ale niedawno też miałem problem z wyborem czegos na przód...koledzy z forum doradizli mi Helix Dark Blue 62.1 http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/biggrin.gif zakupiłem je za 249zł, dystanse zrobilem sam, wygłuszenie też ;d poki co graja pod samym radyjkiem i mimo wszystko jestem zadowolony ;d mysle ze warte są swojej ceny :idiota: el compy są nieco droższe, chyba coś ok 320zł...i być może lepsze, no ale nie wiem, niestety nie miałem okazji porównać... :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt, sa ostrzejsze "na górze" ale po zastosowaniu wzmacniacza naprawde kopia zdecydowanie mocniej od DB i na start mimo wszystko nie sa zła propozycja... Pozniej ewidentnie stwierdzisz w ktora strone chcesz isc, czy przeszkadza Ci ostry tweeter czy tez moze odpowiada :niepewny:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawcie mnie jeśli się mylę. Pod radio - helix DB 62.1 , pod wzmak PB s-6c ??

 

co to za dość dziwne segregowanie to pod radio a to pod wzmaka, żaden zestaw nie zagra dobrze po radiem :wstyd:

 

w pb jak da się dość mocny tłumiczek to trochę ta natarczywość góry ustępuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłumiczek to znaczy ?

Tzw. L-pad:

http://www.sengpielaudio.com/calculator-Lpad.htm

 

[ Dodano: 2009-05-06, 11:31 ]

Bo fakt , tweeterki są bardzo ostre

Przejdź się elektronicznego w twojej okolicy i zapytaj też o kondensatory MKT lub MKP

Warto zmienić kondensator w zwrotnicy na jakiś lepszy(o wartości takiej jak orginał):

http://img213.imageshack.us/img213/4589/25091pb122881lo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...