Skocz do zawartości

Amplituner do 500zl


lukaszLDZ
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Noszę się z chęcią zakupu jakiegos budżetowego HA do salonu. Chodzi o proste przyzwoite stereo oparte na amplitunerze plus z czasem jakis cambridge cd oraz dwie kolumny. Do tej pory jedynym audio na jakimś tam poziomie sluchalem tylko w aucie. Nie oczekuje audiofilskiej jakosci lecz czystego dobrego grania z oddechem i fajna sceną i przede wszystkim naturalności. Nastawiam sie raczej na jakis old sprzet, cos z denona, yamahy... nie wiem. Do tego za jakies 500-700zl dokupilbym jakies przyzwoite oldscholowe kolumny i tyle. To zarys tylko jako takiego grania w domu. Na calosc nie zamierzam wydac wiecej niz 1 -1.2 tys zł. Nie obrazilbym gdybym mogl miec mozliwosc podlaczenia lapka pod ten amplituner. Osobne cd dokupie potem. Co polecicie. Myslalem nad deninem pma 720 ale slyszalem ze z naturalnoscia denony te maja niewiele wspolnego. Moze jakies onkyo? ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepszy będzie wzmacniacz niż amplituner, tuner zawsze można kupić dowolny aby dopasować brzmienie.
Zależy jaki profil brzmienia preferujesz oraz jakiej muzyki słuchasz. Ja słuchałemkilka wzmacniaczy i troche mogę napisać:
Miałem Onkyo a8640-mocny wzmak grający bardzo jasno, wysokie tony uwydatnia, z ładnym basem.
Teraz mam harmana hk6500. brzmienie ocieplone, wysokie tony wycofane jak u kazdego harmana, bardzo ładna srednica i najwieksza zaleta to bas: bardzo mocny niski i dobrze kontrolowamy. http://amp-performance.de/889-Harman-Kardon-HK6500.html jeszcze lepiej podobno grają  harmany pm665vxi i 655vxi.

jeśli chodzi o naturalność to wzmacniacze firmy NAD są chwalone na forach.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o piecownie to mi hk nie podszedł, jak dla mnie mocno ocieplone granie i góry po prostu za mało. Denon mi się spodobał i yamaha (ja odniosłem wrażenie, że grają bardzo żywo w całym paśmie). Teraz mam kode i nie polecam (dół zamulony a góra jakaś sztuczna). Najlepsza moja piecownia domowa (oczywiście mówimy o sprzęcie budżetowym) jak do tej pory to stary stansonic i któryś model Pioneera z lat 90 (nie pamiętam, miałem go 10 lat temu). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może miałeś nieudany model hk6100.
onkyo własnie graja żywo, jasno trzeba odpowiednie kulumny dobrać żeby góra nie była za ostra.
 

 

 bardzo wyraźna lecz delikatna górą taka sama średnica.

No to raczej cos z onkyo. Z kolei mocny dól to h/k.
tu sa opinie nt NAD-ów http://www.audiostereo.pl/nad-1.html
a tu hk które polecam:
http://www.audiostereo.pl/harman-kardon_pm655vxi_wzmacniacze-stereo-59-767-2.html
http://www.audiostereo.pl/harman-kardon_pm665vxi_wzmacniacze-stereo-59-3886-2.html
http://www.audiostereo.pl/harman-kardon_hk-6600_wzmacniacze-stereo-59-3661-2.html
kilka z tych co wymieniłem oraz hk6500 ma wyjscie na dodatkową końcówkę mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkretnie chodzi o amplituner z uwagi na ograniczoną ilosc miejsca wiec sam wzmacniacz hmm cóż musialbym inaczej zabudowac pod tv. Myslalem nad którymś modelem wlasnie onkyo lub yamahy sporo tego w necie i ciezko cos wybrać. Nie przesadzajmy i tak bedzie lepiej niz na jakims radiu z wbudowanymi głośnikami ktore teraz stoi w salonie ale szitu tez nie chcę brać. Jeśli onkyo to ktory model brać integra czy cis innego. Problemem jest chyba to ze ciekawsze opcje jak integra to wzmacniacze a nie amplitunery.

Chociaz moze miejsce by sie jakies znalazlo. Mam mozliwosc kupna onkyo a 8650 z tunerem za 450zl a druga opcja to onkyo a 8450. Ktory lepszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysl o teac'u fajny maly piec, gabarytowo tuner i wzmak sa wielkości zwykłego pieca. Mimo ze maly to porządnie zbudowany, no i nie jest tak stary jak w/w hk czy onkyo. Zerknij sobie w necie opinie:) mialem go i młodszego brata i bardzo dobrze ona wspominam, nie sprzedawał bym ale obecne kolumny potrzebują ciut wiecej pradu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello.

 

 

 


Padla decyzja będę szukal hk 665

 

Jeżeli się zdecydowałeś na H/K to moja rada , pamiętaj łącz ten wzmak z  "jasnymi" kolumnami np. - KEF.

 

Potwierdzam poprzednie opinie o lekko wycofanych wysokich tonach. Średnica też nie powala.

Ale jeżeli chodzi o dolne rejestry to harman rządzi . Energetycznie z wykopem.

Pewnie to zasługa sekcji zasilania ,mają ją bdb.  rozwiązaną na tle  konkurencji  .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Padla decyzja będę szukal hk 665 :) w tej cenie szperajac po necie nic lepszego nie bedzie raczej.Jedyna wada to ze kolos z niego i pradozerny ale to raczej przy sluchaniu głośnym.

Napewno nie będziesz zawiedziony to bardzo dobre piece składane w Japoni, w czasach gdzie nie oszczędzano na jakości. 100w rms przy 8ohm i tak pewnie zaniżone jak w moim wzmaku do tego rezerwa prądowa 60A więc zapas mocy bardzo duży.Do tego regulacja basu przy 50Hz a nie jak w większości przy 100Hz.

http://www.manualslib.com/manual/947250/Harman-Kardon-Pm665.html#manual

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem sie bo e tym przedziale cenowym chyba bedzie ciężko o cos lepszego w calosciowym aspekcie. Sprzedający narazie tylko nie odpowiada;) wiec zobaczymy. Jest jeszcze opcja hk 660. Nie wiem czy to to samo ci 665 tylko mniej mocy? Mysle ze w tej kasie bedzie ciezko o cos przyzwoitego w całym paśmie, bo o to mi chodzi. Pod uwage bralem jeszcze yamahe ax 700 w internetach pisza ze gra fajnie w calym paśmie albo denon 900v.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...