Skocz do zawartości

Car Audio w Insygni


Rekomendowane odpowiedzi

Heja,

 

Proszę się nie śmiać ale po takim czasie nieobecności czuję się jak "zielonka" w temacie i nie wiem co jest na tapecie. Forum też nie śledziłem jakoś namiętnie więc zarosłem pajęczyną. Pamiętam, że tub się kupuje, :rotfl: .

Dobra wracając do tematu, kolega poprosił mnie o pomoc w sprawie CA do Insygni hatchback/liftback. Budżet 5k PLN. Żadnych szałów, poprostu jakiś 2-way + Sub (do uzupełniania przodu). Robił ktoś z Was Insygnie? Jak tam wygląda sprawa z radiem (w tej Insygni siedzi CD500 NAVI), trzeba wyciągać (i czy się da) "światełko" + procek. Jesli tak to jaki to mniej wiecej koszt i jakiego procka szukać, (zatrzymałem się na 700/701 i uznanie zdobywała 800, + helixy się zaczęły pojawiać). Przypominam, budżet ok. 5k PLN na wszystko, wraz z wygłuszeniem drzwi, kable, i "biżuterie" do kabli....

 

Kolega pochodzi z miejscowości Turek (czyli w trójkącie pomiędzy, Łódź, Kalisz, Konin) i chciałby oddać auto do kogoś zaufanego. Oczywiście jesli chodzi o sprzęt to używki z pewnych rąk wchodzą w grę.

 

Wierzę że z Wami damy radę :P :P :hyhy:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiem, może być słabo. Ale żeby to jakoś grało to fabryczne radio nie pociągnie. Nie znam kompletnie tego auta w środku, nie wiem, czy tam da się wyciągnać ori radio i wstawić ramkę z radiem 1 din, czy tam może to jest zintegrowane z klimą itd..... No i czy w ogóle jest tam jakiś CAN i wypięcie standardowego radia nie będzie powodowałem sypania jakiś błędów. W zasadzie od tego trzeba by było zacząć. W sumie, wyciągniecie optyka + procek to będzie coś ok. 2k PLN (optyk + np. 701'ka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartku, odezwij się na przykład do Mehow'a - pamiętam, że bardzo chwalił wejścia Hi-Input w nowych zintegrowanych urządzeniach Helix'a (Match bodajże?) - może uda się zapewnić zadowalającą jakość bez prucia jednostki fabrycznej auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widzisz o tym ustrojstwie zapomniałem całkowicie. Spoko w wolnej chwili odezwę sie do Mehow'a i wtedy nie trzeba byłoby pruć. Generalnie koledze, zależy aby poprawić fabrykę bez żadnych zakusów zawodniczych, więc pozostawienie fabryki (radia) byłoby wskazane a wzmaki z Hi-Input'em mogą być w sumie lekarstwem. ;)

 

Dzięki :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


bardzo chwalił wejścia Hi-Input w nowych zintegrowanych urządzeniach Helix'a

 

No tak, samo wejście może być okej, zgadzam się ale co jeśli sygnał jest zdegradowany? W lepszych autach w takich radyjkach siedzi procesor, który upiększa grę seryjnych głośników, czyli duży bas przy małych głośnościach itp. Niekiedy trzeba dużo nakombinować by uzyskać sygnał flat, a niekiedy jest to niemożliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...