Skocz do zawartości

Infinity Kappa 100.1se 10"


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich bardzo serdecznie.

Mam pytanie, słyszał ktoś te głośniki Infinity Kappa 100.1se 10"?

Aktualnie posiadam JBL GT5-12 w skrzynce br, podpięty pod GTA 480. Nie ukrywam, że sub zaczął mnie męczyć, nie podoba mi się jak gra, tzn. dudni. Mam możliwość zakupu dwóch głośników Infinity i myślałem nad zmianą aktualnego buczydła i wpakować do skrzynki 2x Infinity. Jest sens bawić się w coś takiego, czy nie kombinować bo wiele w kulturze grania to nie zmieni a poczekać i zainwestować w coś lepszego?

Pozdrawiam forumowiczów.  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam możliwość kupić te głośniki za 250zł, oczywiście używane. Czy jest to atrakcyjna cena?

Pewnie dokładając niewiele, miałbym lepszy głośnik, ale ogranicza mnie słaby wzmacniacz. Kupując mocniejszy głośnik, musiałbym kupić od razu inny wzmacniacz i koszta znacznie powiększyłyby się, a tak podepnę te infinity pod tego starowinka blaupunkta i mam nadzieję, że jakość dźwięku chociaż trochę się poprawi a ja nabędę trochę bezcennego doświadczenia. 

Niestety mam dosyć ograniczony budżet, ale chyba całkiem nieźle główkuję. 

Jaką skrzynie robić dla tych dwóch głośników? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zielona Kappa dobry głośnik, można dostać za 150 zł - pełno tego, tylko... Tam zawieszenie górne trzeba dobrze obejrzeć, gdyż ta guma jest jakaś szczególnie wrażliwa na pękanie i twardnienie :/ Co do tego JBL - niewiele jest subów, które buczą gorzej :D Myślę, że z tymi Kappami źle nie trafiłeś ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozprzestrzeniając się z innymi modelami na pewno jakościowo będzie to milowy krok względem obecnego suba dżejbla. pewnie po jakimś czasie słuchania go byłbym w stanie zapłacić tyle za zabranie go z samochodu i publiczne storpedowanie wyzwiskami i plwociną  :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też zrobię, kupię te dwie 10" i zobaczę co z tego wyjdzie. 

Jaką skrzynkę proponujecie do tych głośników? Słucham raczej wolnych bitów, także skłaniałbym się ku otwartej, br/szczelina. Jaka będzie lepsza dla tych kapp?

Wrzucam specyfikacje:http://manuals.harman.com/INF/CAR/Boxes%20and%20Parameters/1001se.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy, czy bagażnik potrzebny :hyhy: 10" w BR na pewno nie będzie muliło, bo nawet 12 Zielona nieźle zasuwała :wink: Do HH wkładał bym w BR, bo tak sprecyzował Kolega, w innych gatunkach też w razie co się nie pogubi za mocno, a HH dołem musi zaciągnąć :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jestem z Płocka.

Dłużej nie usiedzę w miejscu mając głośniki pod ręką a nie słysząc jak grają. Skrzynia będzie miała ~70 litrów, (zaufam producentowi) i postaram się osiągnąć strojenie 35 Hz. Jutro jadę po potrzebne materiały i zabieram się za budowę.

Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...