Skocz do zawartości

Problem z korekcja i balance Alpine CDA 9833R


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

WItam, mam problem z radiem, a dokładniej chodzi o ustawienie korekcji czasowej oraz jak zauważyłem regulacji balance. Regulując balance nie zanika dźwięk z jednej strony, tylko staje się tak płaski i gra trochę ciszej (obydwa kanały grają). Natomiast opcja T.Corr nie daję możliwości ustawienia opoźnienia. Tutaj również dźwiek staję się po zmianie opoźnienia np lewego głośnika płaski, stłumiony. Tak samo jest z filtrami, ustawiając lpf nie zauważam różnicy czy to będzie 50hz czy 160hz.

 

Zestaw to alpine cda 9833r, dls r6.2 podłączone pod oryginalną zwrotkę. Wzmacniacz alpine 3544. Sygnałówki podłączone pod front, polaryzacja zgadza się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz tu o jakimś problemie w nadziei, że ktoś nagle przy pomocy nadprzyrodzonej siły poda Ci gotowe rozwiązanie. Wg mnie to ewidentnie jest coś źle podłączone. Jeśli jesteś pewny podłączenia na 1000% i to o czym piszesz dalej występuje to sprawdzasz na innym radiu i będziesz miał rozwiązanie. Kolejne rozwiązania: wymontowanie radia, podłączenie pod komputer stacjonarny (oczywiście mam na myśli zasilacz komputerowy) lub akumulator, podłączenie jakichś domowych głośników oraz sprawdzenie radia.

Tak pomyśl... czy tak ciężko było wpaść na taki czy inny pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak juz jest taka loteria potencjalnych powodów to podrzucam swój typ: bałagan wyjściach ze wzmacniacza, jeśli jest podłączony tylko jeden czincz na cały system. plus z lewego kanału idzie z minusem z prawego i analogicznie z drugiej strony. nawet jakby polaryzacja była zamieniona, to regulacja balansem by działała, to samo w kwestii wejść do pieca: sygnał z czincza podpięty do lewego kanału musi być wyeliminowany na balansie przesuwając go na prawo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...