Skocz do zawartości

Uszkodzony RCA ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Dzisiaj układajac przewody , zauważyłem że coś jest nie tak z kablami RCA .

Mianowicie mam dwa przewody nazwijmy je A i B . I sprawa wygląda następująco : Na kablu A wszystko gra elegancko , jakbym nie podłączył , a na kablu B gra ale bardzo słabiutko . Czy możliwe że uszkodziłem przewód pociągając go ?? Dodam że jest to przewód Hollywood z takiego zestawu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez próbowałem i niezaleznie jak podłacze to na kablu A gra pięknie , a na B cichutko , także wzmacniacz i radio wykluczyłem , podmieniając je na inne . Jest to dość irytujące jak gra tylko 1 strona praktycznie i do tego z zakłuceniami do których już niemam siły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc zacznę od tego jak mam ułożone kable . No to + przechodzi przez ścianę grodziową , otwór znajduję sie nieopodal kolumny kierowniczej i leci on lewym progiem wraz z kablem remote do bagażnika . Masa jest wzięta z mocowania kanapy w bagażniku . Kabel RCA idzie środkiem auta , pod plastikami , siedziskiem kanapy do bagaznika , kable głośnikowe idą prawym progiem jeden do prawych drzwi , a drugi przechodzi przez środek za radiem , do lewych drzwi . Sygnałowy jest położony zgodnie ze strzałką od radia >>> wzmacniacz . Wzmacniacz przymocowany jest to tapicerowanej tylnej kanapy . Dodam że w aucie posiadam butlę LPG w miejscu koła zapasowego . Sądzę że dobrze opisałem ale jakby coś to pytac ;)

Kable to zestaw Hollywood CCA-24

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne sygnałowe przechodzą nad zbiornikiem paliwa i pompą albo instalacją od niej? Tam może się zbierać syf na sygnale... Inną kwestią jest poprawna instalacja pod maską, najlepiej zrobiony big3 albo przynajmniej poprawione wszystkie ważniejsze styki (alternator, akumulator, masa silnik-buda i buda-aku)... Stan samego alternatora też ma duże znaczenie... Masa z kanapy może być kiepska (tam przeważnie wszystko jest lakierowane) lepiej zrobić gdzieś osobną śrubę na budzie... Jeśli chodzi o sam zanik sygnału to sprawdź miernikiem bo może gdzieś na sygnale zniknęła ci masa (uszkodzenie przewodu albo samej wtyczki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś nowe RCA Hollywood- pierwszy i ostatni raz- po ich założeniu dźwięk po prostu był gorszy, płytszy, bez basu- montowane ze strzałkę, pod strzałkę- bez poprawy.

Pozbyłem się dziadostwa i kupiłem Kicka- od razu powróciło życie do muzyki. Dużo osób narzeka na kable z tej firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...