Skocz do zawartości

Zmiana wzmacniacza Xetec P4 na Helix P400


anics77
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Pytanie do użytkowników którzy słuchali obu wzmacniaczy  na takich samych klockach- czy zmiana Xetec'a P4 na Helix'a  P400 wniesie do auta coś nowego? Warto dołożyć kilka stówek, czy różnice będą kosmetyczne?

Wzmacniacz ma napędzać przód Helix RS6 i sub Helix P10W.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 67
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Powiedz mi co Ci nie pasuje w P4, to naprawdę świetny wzmacniacz grający przede wszystkim naturalnie, ładnie odwzorowuje scenę gra do bólu neutralnie a i mocy mu nie brak. Teraz trochę żałuję że go sprzedałem. Nie słuchałem p400 ale myślę ze jeśli bedą różnice to subtelne i to raczej ze względu na upodobania aniżeli jakości samych piecy. Zmian szukaj gdzie indziej np. Przetworniki, źródło, zwrotka itp. Wzmak zostaw w spokoju.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu chciałbym posłuchać czegoś nowego, może akurat zostałby na dłużej.

Głośniki z subem mam od Helixa, brakuje tylko  wzmacniacza tej firmy, widziałem, że RS6 często łączone są właśnie ze wzmacniaczami A4 lub P400- muszę sam spróbować- może będzie po prostu lepiej dla mojego ucha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy "ostrzy" ? Może tak ma być , a Tylko kolega ma inny gust i lubi "jak zza kocyka" ?  

 

No i jak dla mnie , to szukanie winnego w piecu, a tu  źródełko które nijak ma się klasowo do tego pieca ...może czas na jakąś podmianę na coś co gra?   :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LukaszLDZ- za dużo możliwości na danym sprzęcie nie mam, jedynie modyfikacja zwrotnicy, ale szkoda w tym cacku dłubać. Na zwrotkach mam max. ściszone, do tego wpięty l-pad -4dB.

 

 

Powalla, pewnie masz rację co do gustu.

Dzisiaj z ciekawości pokombinuję z innym radiem.

Ciężko mi dopasować radio które dobrze zagra, w miarę wpasuje się w deskę, no i ma USB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


czy zmiana Xetec'a P4 na Helix'a  P400 wniesie do auta coś nowego?

 

 

 

P400 lepiej podświetli  bagażnik na czerwono od Xeteca i doda twardości do basu odejmując subtelności wysokim tonom.

P4 jest bardziej transparentny, neutralny, w końcu najwyższa seria xeteca. Jesli myślisz tym aby iść w kierunku poprawy brzmienia to zostaw piec w spokoju ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LukaszLDZ- za dużo możliwości na danym sprzęcie nie mam, jedynie modyfikacja zwrotnicy, ale szkoda w tym cacku dłubać. Na zwrotkach mam max. ściszone, do tego wpięty l-pad -4dB.

 

A ja mysle jednak, ze masz tylko musisz sie nauczyć ich używać

 

I Powalla moze miec racje

Radio słabiutkie a piec z górnej polki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupiłem swojego P4 pewien kolega z forum powiedział, ze dopiero teraz ujawnia mi się wszelkie niedoskonałości systemu ( aż tak źle nie było jak sie okazało ) ....i, że ten piec tak naprawdę pokazuje swoje walory na wysokiej jakości pozostałych elementach systemu. Może coś w tym jest, kiedyś jeszcze powrócę do P4 - napewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy "ostrzy"? Chodzi Ci o stricte wysokie zbyt jazgotliwe czy średnica hałasliwa i zbyt uwypuklona? Może to woofer tez robic częśc zamieszania a wydaje Ci sie, ze to tweeter. Zacznij od poczatku tj. od ustawienia gainów potem ciecia itp :)

Zbyt jazgotliwie jak dla mnie- ale tylko przy wyższych poziomach głośności, , gainy ustawiałem chyba w każdym woltażu, cięć nie zrobię, bo radio nie ma zwrotki, chyba, że grzebiąc w  pasywnej ori zwrotnicy- a to zabawa ponad moją wiedzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Zbyt jazgotliwie jak dla mnie- ale tylko przy wyższych poziomach głośności, , gainy ustawiałem chyba w każdym woltażu, cięć nie zrobię, bo radio nie ma zwrotki, chyba, że grzebiąc w  pasywnej ori zwrotnicy- a to zabawa ponad moją wiedzę.

A sprobuj (tak dla testu) odwrocic faze tw wzgledem wf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konsensus jest taki zostaw piec, jak musisz cos ruszać pokombinuj ze zwrotka fabryczna. Najlatwiej byloby kupic jakas alpine z aktywka na pokladzie skoro ma byc alpine. Sprzedaj to radio i rozejrzyj sie za czyms. Największe zmiany wniesie tu chyba jednak źródło. Aktywnie zgrasz to latwiej i samemu. Po kosztach to mozesz dorwac jakies 9853 i po krzyku. Zawsze jak cos odsprzedasz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...