Skocz do zawartości

Rainbow SAX 265.20 - potrzebuję opinie po odsłuchu


Garuch
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Co możecie powiedzieć o głośnikach Rainbow SAX 265.20

Wygrały wiele testów, a w necie ciężko znaleść konkretne opinie na ich temat....

Motam się z wyborem głosników w granicy 500pln max 700pln

Szukam głosników w miarę jakościowych.... w niskiej cenie...

 

Jeśli ktos ma porównanie do MOREL Tempo 6 , DLS R6A , DEGO....

Te głośniki wszyscy polecają.... ale są o wiele droższe....

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieliście mi pomóc a jeszcze utrudniacie :P

Nie mogę się zdecydować....

Napiszę tak....

Miałem PB L6C miały super bas.... ale wysokie za mocne, niewyraźne, a średnicy nie było wogóle....

Szukam głośników które mnie zaskoczą...

Czyli jakością dźwięku i szczegółowością.... nie szukam głośników do rombanki, ale głośników w których posłucham radia, ale również posłucham ostro techno h-h rocka i innych różnych rytmów....

W bagażniku (kombi) oczywiście będzie sub zamkniety 30cm

Przód będzie napedzany rockford 60x2 - taki oldschoolowy ale bardzo mocny :) (PB L6C grają na 1/4 mocy wzmaka)

 

Szukam głośników o klasę lub dwie wyższych od głośników budżetowych...

 

Najlepiej coś bliżej 500pln, ale jak coś to i do 700pln dojdę....

 

Z tych co podałem to mogę mieć:

Morel Tempo 6 - 500pln używka

Rainbow SAX 265 - 570pln nówki

Dego - coś pod 700pln

DLS R6A - prawie 900pln, ale wiele osób narzeka na słabą zwrotnicę i tweetery

Hertz HSK 165 - 580pln - a jedni piszą HSK 165.3 czy to jakaś różnica?

Rockford Fanatic X - za ok 400pln - ale tych to ciężko znaleść opinie...

 

No i teraz mam mątlik.... bo już zgłupiałem...

 

Co na tej liście by mnie zadowoliło....

Bo co pytam to mi ktoś coś jeszcze poleca :hyhy: i już sie gubię totalnie....

Ale oczywiście dzięki za każde info...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja opinia na temat SAXow

 

dobry kop, szczegolowosc i wysokie sa jak dla mnie bardzo wyraziste ale nie jada po uszach :) na prawde jest wszystko jak trzeba nie slyszalem DLS R6A, ani dego wiec nie porownam:/

slucham na nich wszystkiego

 

spojrz nizej jaki wzmak i jakie radio mam, to tez wplywa na ich prace:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba będę rozważał pomiedzy HERTZ HSK a Rainbow SAX 265

Na stronie AUDIOPHILE.pl są testy głośników....

Nie ma tam niestety Hertz`ów .... ale znów Rainbow który wygrywał wiele testów ma stosunkowo małą liczbę punktów za DŻWIĘK , a bardzo dobrą za wyposażenie... więc dobre noty w testach może zdobywa nie jakością dźwięku....

Niestety nie ma tam testu HSK więc nie mogę ich porównywać....

 

Czy ktoś porównywał te dwa rodzaje zestawów i może powiedzieć coś ciekawego??

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W rainbowach masz 3 ustawienia zwrotki, co do wysokich, wiec cie nie zajada, co do srednich moj zanjomy stwierdzil, delikatnie mowiac "fajny maja ten srodek" :niepewny:, a dobrze zasilone, wczesniej pod 2x60rms (w rzeczywistosci moze z 50 na kanal) graly ciekawie i mocno, obecnie 2x75rms, robia sieczke w aucie, co chwila zastanawiam sie jak pozbyc sie trzeszczacych plastikow, nawet lekkie wibracje na tylnim siedzeniu mozna odczuc :niepewny:. Naprawde mocny, bardzo dobry sprzecik, mnie jakosciowo zadowalaja!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zachwale swoje a co tam... Tyle ze pod logiem ich nowego wlasciciela za podobna kase co rainbowy...

Mac Audio CFX 2.16

http://www.ceneo.pl/1422696

 

Zwrotka rowniez umozliwia ciecie tweetera(jesli zachodzi taka potzreba), ja osobiscie jestem bardzo zadowlony z moich Phase, niektorzy słyszeli je na zywca niedawno zaliane wlasnie(uwazam) niezlym oldschoolowym zestawem...

jesli nie masz na dego bierz rainbow sax
Dego akurat wcale mnie nie zachwyciły(na u-dim. jr). Według mnie nie przyciety tweeter jest ostry a kicka mozna niestety porownac z pb s6c (o ile pb nie jest mocniejszy)...

 

Woofer R6a maja naprawde ładnego kicka, potrafia zatrzasc siedzeniem lusterkiem i furtka , miałem i odsłuchiwałem, ale mniej wiecej zestaw dls'a kosztuje 800zł a moim zdaniem nie sa warte swej ceny. Tyle ze dobze zasilony woofer PHASE/MAC w niczym im nie ustepuje, a tweeterki da sie ujarzmic bo w flat nie naleza do najdelikatniejszych(choc nie sa tak ostre jak w dego) a uwazam ze w bi ampie potrafia zagrac tak precyzyjnie jak helix p1 (bez jaj) :)

Szukam głośników które mnie zaskoczą...

Czyli jakością dźwięku i szczegółowością.... nie szukam głośników do rombanki, ale głośników w których posłucham radia, ale również posłucham ostro techno h-h rocka i innych różnych rytmów....

I ja tez takich szukałem, PB z racji ostrej góry i braku srednicy mi tez nie odpowiadały. W kazdym razie uwazam ze Phase trafiły mi dobrze w gusta, choc przyznam ze ten zestaw jednak wymaga wzmacniacza dosc dynamicznego i mocnego, bo pod słabymi piecami mozna sie zawiesc, ale dobrze zasilone potrafi sie odwdzieczyc... Gdybys byl w okolicy zapraszam na odsłuch.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem te mac audio cfx 2,16 moje pierwsze glosniki i sprzedalem je po dwoch tygodniach za 100 zl taniej to moje pierwsze glosniczki byly ale mnie nie zachwycily...graly ladnie do pewnego momentu pozniej bylo juz gorzej zaczynaly harczec a nie bylo az tak podgloszone jak bym sie spodziewal....teraz czekam na dego sp-650 zobaczymy czy sa warte swej ceny po nich spodziewam sie duzo zobaczymy czy mnie nie rozczaruja.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem te mac audio cfx 2,16 moje pierwsze glosniki i sprzedalem je po dwoch tygodniach za 100 zl taniej to moje pierwsze glosniczki byly ale mnie nie zachwycily...
____________
..graly ladnie do pewnego momentu pozniej bylo juz gorzej zaczynaly harczec a nie bylo az tak podgloszone jak bym sie spodziewa
to by wynikało z jakosciowo slabego wzmaka, i byc moze Twoj piooner mimo deklarowanej klasy A wcale jednak im nie wystarczał... Testowałem je na małym 37,5w RF 150s i graly naprawde dynamicznie i mocno... No ale najlepiej byloby gdybys sam tego jednak posłuchał :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

graly ladnie do pewnego momentu pozniej bylo juz gorzej zaczynaly harczec a nie bylo az tak podgloszone jak bym sie spodziewal

 

Stawiam na słaby wzmacniacz i kręcenie go na maxa .

 

teraz czekam na dego sp-650 zobaczymy czy sa warte swej ceny

 

Ten kto słyszał u Wachcia , ten wie , że czasem marka i kasa to nie wszystko.

 

PS:

Słyszałem ostatnio u mastah22, te jego Phase i powiem, że było OK, góra nie mecząca,a po połączeniu z Amerykańskim piecem mogło być "nieciekawie" dla wrażliwych na wyostrzenia tweetera. Niosły one dość sporo informacji (jak skieruje je "jak trzeba" ,to będzie duuużo lepiej ), były detaliczne ale przy tym były dość naturalne. Teraz bas (suby wyłączone oczywiście)... basu było wręcz za dużo :hyhy: pewnie spowodowane to było olbrzymią objętością drzwi i niziutkim ścięciem HPF , przez co nieco ucierpiał na szybkości sam kickbas i średnica ... daj je tak na przysłowiowe 80hz i posłuchaj . Jak je wyżej zetniesz uspokoi Ci się też tapicerka (prawe drzwi) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wzmak to raczej mocny pionner gm-x904 2x150 czystego RMS w mostku deklarowne 2x220 przez pionnera.... o klasie nie bede sie wypowiadal niby pisze na nim klasa A ....ale nie znam sie na ulozeniu klas od najlepszego do najgorszego...ale napisalem opinie na temat mackow bo sam je mialem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, to w klasie A pracuje sam przedwzmacniacz, a nie cały piec :) . Samo charczenie wskazuje też na przesterowanie ... na samo rozkręcenie gaina nie patrz, bo on ma "max 2V" wejście RCA i jeśli w radiu miałeś wyjście np 4V, to przesterować go mogłeś nawet przy minimalnie rozkręconym Gainie , co właśnie słyszałeś jako charakterystyczne charczenie.

 

PS: nie słuchałem jednak tych macaudio tylko phase ... czy są bliźniacze, tego nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzisz ze mac moglo wprowadzic jakies poprawki "od siebie" zeby "poprawic" wypracowana przez PHASE marke(jakby nie bylo)? :) Sadze ze nic oprócz loga i zawyzonej sztucznie mocy nie jest zmienione... Kiedy uzywki pod logiem MAC stana sie tansze kupie je napewno zeby porównac czy czasem(choc nie wierze w sumie) MAC czegos tam nie popsuł :hyhy:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie tez sie zastanawialem czy sa to blizniaki wyglad ten sam ale dziwnym trafem w danych nagle zrobilo sie 160 rmsu nie wiem jak mac audio to robi :) wiadomo phase to nie mac audio to juz uznana marka...na piecu wszystko wysterowalem aby glosniki graly jak najlepiej czyli delikatnie rozkrecony gain a w radiu nie wiem ale chyba w pioneerze jest 5v ale nie chce sklamac nie wiem dokladnie.

 

[ Dodano: 2009-04-21, 22:07 ]

a co myslicie o tym wzmacniaczu chodzi mi o jakosc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...