Skocz do zawartości

Głośniki charczą


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

odkryłem problem, którego wcześniej nie słyszałem. Oba głośniki straszliwie charczą, zniekształcają dźwięk, jakby grały ciągle przesterowane :/

Zamiast łagodnych dźwięków mam cygana który fafluni na jednorazówce, nie mam pojęcia o co chodzi.

RCA sprawdzone, gain ustawiony na mniejszy level, przewody sprawdzone, rezystancja cewek: jeden 3.9-4 Omy, drugi 3.7 Oma

Dla zobrazowania sytuacji nagrałem filmiki, na których wyraźnie słychać jaki koszmar wydobywa się z przetworników:

1. https://youtu.be/Fizey1otu8k

Początek z piosenki Tabu- Bang Bang. Dość wymagający dla drzwi, ale bez przesady.

 

2. Jakieś instrumenty których nazwy nie znam, z płyty EASCA

https://youtu.be/LAzFXQT1Neg

 

Zlokalizowałem częstotliwość która powoduje takie zachowanie - jest to ok. 400-700Hz. Żeby wykluczyć słabe wygłuszenie drzwi, wyciągnąłem głośnik i grał w powietrzu. Z racji tego, że głośnik bez komory nie gra, ciężko było wyciągnąć wnioski, ale po dokładnym przesłuchaniu stwierdzam, że w powietrzu również charczą. 

 

I teraz pytanie za 100 punktów - co jest uszkodzone? Głośniki mają niecały miesiąc przebiegu. 

 

Config:

Beyma M6 Power, zasilanie z Rockford 60DSM The punch.

 

Głośniki mogły się uszkodzić i efektem jest coś takiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc nigdy nie słuchałem muzyki z takimi melodiami i nie mam pojęcia czy tak było zawsze, czy po jakimś czasie zostały uszkodzone. W każdym razie jeszcze raz dziękuję Backonik za testy.Jutro beymy lecą w świat.

 

 

 


Prawie mi uszy zaczely krwawic ;s probowales podlaczyc pod radio? Moze inny wzmak? Nawet cos w domu. Bo brzmialo to jak przester.

Zauważ jak blisko głośnika jest kamera. Mikrofon swoją drogą też przesterował, ale... W rzeczywistości to wcale głośno nie było i racja - brzmiało jak przester. Tylko, że ciężko mówić o przesterze gdy głośniczki nie grały nawet na 20% swoich możliwości, a rzeczy takie jak na filmie były bez problemu słyszalne.

 

Było minęło. Mam nadzieje, że gwarancja będzie bezproblemowa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...