Skocz do zawartości

Megane III podłączenie fabrycznej jednostki


maniutek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy planuję zabrać się za audio w moim aucie którym jest to reanault megane 3. Zmiany w audio w samochodzie mają być nie widoczne a tylko i wyłącznie słyszalne. Dlatego zapadła decyzja, że zostaję przy fabrycznym radiu. Pytanie do was jak można nie inwazyjnie podłączyć wzmaka do radia. Widziałem na aukcjach różne konwertery albo przejściówki z kostki iso na chinch. Czytałem również na forum o możliwości podpięcia się równolegle np. pod głośniki tylne ale są to tylko szczątkowe informacje i więcej nic nie znalazłem.Czy mógłby ktoś dokładnie mnie poinstruować w jaki sposób najlepiej rozwiązać ten problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo konwerter hi-low, albo wzmak z wejściem hi-input w najprostszym wydaniu. kombinacje z próba wyprowadzenia sygnału na wzmacniacze bezpośrednio z radia daja rózne efekty. i pozostaje ambitna akcja z procesorem, wiekszosc nowych ma wejścia hi-input, ale to ciągnie za soba juz większy wydatek i finisz zawsze zmierza do nieskończoności: masz juz dobry proc, to przeciez nie kupisz do niego wzmacniacza za 500 zł i głosników za 200, bo szkoda jego mozliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konwerter jak konwerter. Tu nie chodzi o to, że kupisz konwerter za 1000zł i wszystko będzie hulało jak ta lala. Oryginalne radio masz fabrycznie spaczone jakimś korektorem, który podbija np. bas by wyciągnąć jak najwięcej z seryjnego systemu, pomimo iż ustawisz sobie wszystko na flat itp... Radia w Clio tak właśnie działają, z megane podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam,

mam nieco podobny problem ale nie dokładnie taki sam.

 

Chciałem się doradzić i jednoczesnie upewnic w pewnej kwestii odnosnie wzmaka crunch gti 2100. Otoz chce oryginalne radio w astrze h podpiac wysokonapieciowym wejsciem w tym wzmacniaczu i wykorzystac jego wyjscie cinch aby podpiac drugiego cruncha ktorego juz posiadam pod subwoofer.

 

Pytanie brzmi czy podlaczajac sie z radia pod hi-input w gti 2100 i ustawiajac np bass boost tak aby dzwiek przodu mi odpowiadal, otrzymam na tym wyjsciu cinch (OUTPUT) w tym wzmacniaczu "plaski" dzwiek tzn taki jaki do niego wchodzi przez hi-input bez korekt na nim ustawionych ? Tak zebym podlaczajac od niego kolejny wzmacniacz zasilajacy subwoofer nie mial przesterow wynikajacych np z podbicia basu na 1 wacniaczu.

Zakladam ze tak, bo tak dla mnie powinno to funkcjonowac ale wole sie upewnic wczesniej. Moze ktos juz robil taka kombinacje. Bo ja zawsze mialem podpiete cinchami od radia pioneer a teraz ze wzgledow estetycznych chcialbym troche zostawic obecne radio i rozbudowac audio innym sposobem ale nie wiem jak to finalnie moze wyjsc i nie chce walic kase w bloto bo moze ktos ma doswiadczenie jak to moze wygladac. Mam nadzieje ze jakos to wyjasnilem.

 

Drugie pytanie brzmi czy dzwiek z takiego polaczenia moze byc dobry tzn taki jak z pioneera przez cinch (Pioneer DEH-2300). Pytam poniewaz wyczytalem kiedys ze w takim wypadku to jedyne sensowne wyjscie tzn wzmak z wejsciem HI-InPUT (tyle ze nikt nie wypowiedzial sie o jakosci dzwieku) a znowu powyzej napisane zostalo ze dzwiek moze byc mierny i teraz nie wiem co zrobic..

 

Pozdrawiam i dzieki za ewentualna odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Pytanie brzmi czy podlaczajac sie z radia pod hi-input w gti 2100 i ustawiajac np bass boost tak aby dzwiek przodu mi odpowiadal, otrzymam na tym wyjsciu cinch (OUTPUT) w tym wzmacniaczu "plaski" dzwiek tzn taki jaki do niego wchodzi przez hi-input bez korekt na nim ustawionych ? Tak zebym podlaczajac od niego kolejny wzmacniacz zasilajacy subwoofer nie mial przesterow wynikajacych np z podbicia basu na 1 wacniaczu.

 

Na takim wyjściu czincz powinno być to samo co weszło do wzmacniacza i ustawienia wszelkich podbić nie będą miały na to wpływu. Z drugiej strony może się okazać, że jak wepniesz się przez hi-input to na czinczach nie będzie sygnału w ogóle. Osobiście to właśnie tego bym się spodziewał. Trzeba sprawdzić.

 

 

 


Drugie pytanie brzmi czy dzwiek z takiego polaczenia moze byc dobry tzn taki jak z pioneera przez cinch (Pioneer DEH-2300). Pytam poniewaz wyczytalem kiedys ze w takim wypadku to jedyne sensowne wyjscie tzn wzmak z wejsciem HI-InPUT (tyle ze nikt nie wypowiedzial sie o jakosci dzwieku) a znowu powyzej napisane zostalo ze dzwiek moze byc mierny i teraz nie wiem co zrobic..

 

Co masz na myśli pisząc o "dobrym" dźwięku? Całą ta instalacja jest budżetowa więc i dźwięk najwyższych lotów nie będzie. Do tego jeszcze zniekształcony dźwięk z radia... Porównując to do Twojego poprzedniego zestawu czyli to radio DEH-2300 (również najniższa półka) to jednak śmiem twierdzić, że teraz robisz krok wstecz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to tego to sie nie spodziewalem... ze przy wejsciu przez HI-Inut moze nie byc wogole dzwieku na wyjsciu... Tylko wez i to sprawdz teraz...

 

No i wlasnie tego tez zaczelem sie obawiac, ze dzwiek z Hi-Input podany na przod moze mnie zalamac.. Dzwiek na suba jest mniej wymagajacy a kolega Bogus twierdzi ze moze w ten sposob i na to byc za slaby..

 

A chcialem w ten sposob to podlaczyc (narazie serie a pozniej wygluszyc drzwi i zmienic od razu glosniki) bo jak ustawialem radio na flat i sub dostrajalem na wzmacniaczu to dzwiek z reszty glosnikow mial zero niskich tonow a i srednich nie za wiele.. A w momencie gdy suba odlaczylem i zmienilem ustawienia w radiu to duzo milej to pogrywalo.

W tym momencie na calym seryjnym zestawie tez jak bas jest podbity na max to dosc ladnie gra i chcialem zachowac taki przod i dodac suba. A w momencie przestawienia radia na "flat" zeby sub nie mial przesterow to reszta sie skiepsci..

Tak to mniej wiecej wyglada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...