Skocz do zawartości

Kostka ISO do Pionka P88RS


takeshi_td
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z Was orientuje się, czy można oryginalną kostkę zastąpić jakąś inną? Któryś z przewodów przy samej kostce radia przerywa co skutkuje wyłączeniem urządzenia i ciemność...Nie chce mi się bawić w szukanie i naprawianie.

Przeglądając te dostępne na alledrogo, z reguły w opisie mają konkretne przeznaczenie do modelu i nie widzę mojego. Na oko sama kostka do radia wygląda tak samo w wielu modelach, jednak u mnie są na przewodach te plastikowe dziadostwa, które w sumie nie wiem czy będę musiał "przekładać" czy obejdzie się bez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli radio się wyłącza to znaczy, że albo czerwony, albo żółty przewód się luzuje... ewentualnie masa(czarny).

Zamiast kupować nową wiązkę, która będzie znacznie gorszej jakości niż ta oryginalna spróbuj ją naprawić. Może wystarczy dogiąć blaszkę w złączu lub delikatnie ją podkleić. Za pomocą małej igiełki można wypinać blaszki z plastikowej obudowy złącza. Sprawdź też piny w radiu bo zdarza się ich odgięcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sklep elektroniczny, kostka pasująca do pionka + piny i nowe iso to koszt 8 zł. Oryginalne do p9 z filtrem kosztuje ponad 250zl, ten sam praktycznie zestaw z lepszym filtrem wyszedł mnie ledwie 30zl

Czyli rozumiem, że najlepiej samemu wyrzeźbić. Tak też uczynię.

Jeśli radio się wyłącza to znaczy, że albo czerwony, albo żółty przewód się luzuje... ewentualnie masa(czarny).

Zamiast kupować nową wiązkę, która będzie znacznie gorszej jakości niż ta oryginalna spróbuj ją naprawić. Może wystarczy dogiąć blaszkę w złączu lub delikatnie ją podkleić. Za pomocą małej igiełki można wypinać blaszki z plastikowej obudowy złącza. Sprawdź też piny w radiu bo zdarza się ich odgięcie.

Raz już ją reanimowałem i na chwilę był spokój. Ostatnio problem znowu się pojawił więc uznałem że pora całą wymienić :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Ten lepszy filtr pokaż gdzie kupić
jeśli możesz

 

Proszę: https://www.google.pl/maps/@52.4020928,16.9309782,18.5z


 

 


Czyli rozumiem, że najlepiej samemu wyrzeźbić. Tak też uczynię.

 

Ja sprawdziłem cenę ile kosztuje oryginał, potem sprawdziłem zawartość oryginalnej puszki, czy warto za to tyle dać, udałem się z radiem do sklepu z ciekawości czy jakaś wtyczka podejdzie, okazało się że ze spokojem, wtyk z pinami ok 1.5zł + iso zasilające - bo takie tylko jest potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...