Skocz do zawartości

Nawigacja do 200-250 zl


deco88
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej :) Poleci ktoś dobrą navi do 200-250zl max z dożywotnią aktualizacja map :) Bedzie uzytkowana około 2-3 razy w roku.

 

Takie mi wpadły w oko...

 

Vordon 4,5"

http://allegro.pl/nawigacja-vordon-4-5-z-mapami-eu-super-prezent-i4912641114.html

 

Lark FreeBird 50.9

http://allegro.pl/nawigacja-gps-lark-freebird-50-9-odblokowana-mapa-i5078326019.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A macie jakiegoś sprawdzonego producenta ? W przedziale 300/500zł ?

550 nowy tom tom go 40

Tom Tom słaby jest na Polske no chyba że już się poprawił.

Szczerze nigdy mnie nie zawiódł ani wyprowadził w pole .

Plus jeszcze jest taki ze po podłączeniu telefonu do tomtom pokazuje korki i utrudnienia na trasie i proponuje trasę alternatywna .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja u innych ino osobnych nawigacji probowalem, u siebie tylko z telefonu, ale kilka roznych...

na symbianie jeszcze garmin rzadzil, na androidzie igo nie byl zly. teraz zmienilem telefon i jakos nie umiem zdobyc pliku APK pod swoja rozdzielczosc i od jakiegos czasu korzystam z google maps i powiem, ze wychodzi lepiej od igo, a nieco gorzej od garmina jak chodzi o obsluge, bo mapy to mozna do kazdej navi rozne wgrac i to tez testowalem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

modecom mx3 (najlepiej nie w wersji HD)
to jeśli używamy jakiegoś alternatywnego oprogramowania (choćby automapa)

jeśli nie chcemy kombinować itd
to mio 6900lm (około 350zł z mapą polski, 500 z europą) dożywotnie aktualizacje + windows, więc zawsze będzie mozna ją odblokować i wgrać coś innego

 

ew. tomtom start 25 eu (też dożywotnia) albo garmin 55lm lub 56lm - w podobnych cenach ~ 500-550zł ale nie wgramy tam nic innego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepsze wykonanie, lepszy wyświetlacz, podzespoły podobne ale mniejsza rozdzielczość (w wersji bez HD) co wpływa na wydajność + 64kanałowy odbiornik GPS - będzie szybko łapać fixa i lepiej utrzymywać zasięg w gorszym terenie.
Lark swego czasu stracił oficjalne wsparcie automapy, może działać dobrze, może nie działać wcale...

Na MX3 można sobie TMC odpalić w razie potrzeby ;) A to już spora korzyść.

W sumie ostatni argument za - zbiera w sumie najlepsze opinie na forum my-navia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


mniejsza rozdzielczość (w wersji bez HD) co wpływa na wydajność

Brałem to pod uwagę, są navi w hd ale nie w kosmicznych cenach działające płynnie ? 

Tyle że Modecom to chyba typowa chińska marka i jakoś mam mieszane odczucia do tej firmy. 

 

 


Lark swego czasu stracił oficjalne wsparcie automapy, może działać dobrze, może nie działać wcale...

Cenna uwaga, nie wiedziałem o tym  :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej chińska niż lark i goclever być nie może :P Jednak wykonanie modcoma jest dużo lepsze :)
+ taki, że lark jest zależny od Twojego szczęścia, trafisz na takiego co podziała 5lat, albo na takiego, co 5razy w ciągu wakacji oddasz na reklamację :P
I mówi to ten, co najczęściej sprzedaje mio 6900lm z ich badziewnymi mapami :D

Najlepiej jakbyś gdzieś znalazł i pomacał, zobaczysz, że to dobre jest.

Wersja HD ma właściwie te same podzespoły, a większą rozdzielczość, przez co jednak navi bardziej musi się namęczyć. Co wpływa na płynność działania :)

No i te HD tutaj tylko z nazwy jest.

 

A że fabryka jest w chinach... a czego się w chinach teraz nie robi? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


A że fabryka jest w chinach... a czego się w chinach teraz nie robi?

Wiedziałem że to powiesz  :wink2:

Wiesz jest tani chińczyk i droższy chińczyk, wygląd to tam mało waży, ważny wyświetlacz i bebechy żeby dobrze działało, płynnie i bezawaryjnie, reszta mało ważna jak dla mnie.

Mio takie kiepskie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz... pracuje w elektromarkecie i nieco irytujące jest, kiedy połowa klientów mówi, że to chińskie, tamto chińskie, nie warto dopłacać. Tak jakby wymogi producenta co do jakości, się nie liczyły. LOL.
A TV LG'ka czy Philipsa składane w polsce... na chińskich częściach, złe są? (no dobra, pytanie czy złe nie dotyczyło philipsa - bo dobry to może i nie jest :D)

I tak z 90% innych sprzętów. Czajnik opti robiony w chinach, a czajnik boscha roboiony w chinach... ;) bosch 3x droższy, ale widać tą różnicę w cenie gołym okiem.

 

 

Mio - samo urządzenie jest spoko, ale płacimy przy nim za dożywotnie aktualizacje map, map które jednak są kiepskie. A subskrypcja na fotoradary jest na 3 miesiące, później trzeba płacić albo nie używać.

Dlatego lepiej coś odblokowanego, albo iść w garmina lub tomtoma (tylko doczytać co dostajemy w aktualizacjach dożywotnich ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

np taki ModeCom GPS FreeWAY MX3 

http://www.morele.net/nawigacja-gps-modecom-freeway-mx3-bez-mapy-519820/

Wyczytałem coś takiego 

"Serfuj po Internecie, odbieraj pocztę dzięki modułowi Bluetooth

MODECOM FreeWAY MX3 to więcej niż zwykła nawigacja. Dzięki wbudowanemu w urządzenie modułowi do bezprzewodowej komunikacji Bluetooth możesz wysyłać, odbierać pocztę lub po prostu cieszyć się z dobrodziejstw Internetu.   Dodatkowo, dzięki możliwości podłączenia do nawigacji telefonu komórkowego może ona służyć jako zestaw głośnomówiący."
Ble ble ble, automapa ma np AM'Traffic, dało by to się jakoś połączyć i korzystać z tego na navi ? Pytam z ciekawości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Vodona jakiegoś 5 cali chyba z pierwszych takich dużych na alle kupione kilka lat temu z Chin jechał kilka tygodni :) łykał mapy od IGO i było fajnie... do momentu. Teraz mam here na androidzie i nie wiem teraz po co komu osobne do tego urządzenie, chyba że chce to w hd, zresztą tez po co? :) here ma możliwość ściągnięcia map na karte sd, działa tez online jak się ma internet a że teraz dają go w pakiecie coraz więcej gb to zwykly GPS jest raczej umierającym urządzeniem (sam zobaczy bt, maile i inne pieprzoty aby ludzie kupowali - nie lepiej tablet?) jak zresztą i mp3 playery, mp4 czy inne które zastąpiły smartphony... tym bardziej do sporadycznych wyjazdów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniej więcej przez to właśnie może działać TMC o którym wspominałem wcześniej ;)

 

Tylko nie wiem czy AM z witaminkami obsługuje.


 nie lepiej tablet?

jest duża szansa, że będzie się gubił w miastach i trudniejszych terenach (bo tak na prawdę jakie mamy dane o odbiornikach GPS w tabletach? choćby ile kanałów zbierają, dobra nawigacja ma ich 60+)
a na pewno większa niż urządzenie dedykowane
dlatego jeśli ktoś mi przychodzi po tablet z GPS to mu mówię,żeby się poważnie zastanowił...
Fakt, google maps + gps + internet - działa to nie najgorzej.
Jednak jeśli już bez neta... to nic nie zastąpi normalnej nawigacji. Już pomijam łapanie fixa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...