Skocz do zawartości

Porównanie piecy


Rocane
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 
Jako że planuję zakup piecyka i dostałem kilka ciekawych ofert chciałbym dowiedzieć się czegoś od szerszego grona osób które miały przyjemność odsłuchu :) 
Piece na przód  - TW +WF, nacisk na ciepłe i detaliczne granie + trochę kopnięcia :)
 

- RF 4600x -  Tutaj znalazłem tylko wypowiedź bogus1984  - energiczne, na TW / MID, ewentualnie mostek i gra z kopem wraz z HSK. A jak jakością i detalicznośćią ? 
 

- Phoenix Gold xs4300 - tutaj kompletna masakra, praktycznie brak informacji na SCA i na innych forach. Trochę teksów typu "good oldschool" na zagranicznych stronach.

 

- AMA Stereo 50MKII plus plus - odnośnie tego modelu informacji  jest mało. Znalazłem jedynie trochę o AMA Stereo 50 plus plus i o bliżnaiczym jej Protovision. Patrzać jednak na zdjęcią środka, AMY  trochę różnią się i nie wiem czy informacje będą zgodne. Podbono bardzo  ciepły i detaliczny na górze, natomiast brak info odnośnie WF. Odszukałem jedynie że nie pociągnie całego przedniego zestawu. 70 waciszy w jego wykonaniu to zbyt mało ?

Niestety brak funduszy na zakup wszystkich i sprawdzenie samemu, więc więcej informacji w jednym temacie przyda się mi i potomnym. Wszystkie w cenie 200zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AMA - raczej chłodny niż ciepły, detalu sporo, dobra kontrola woofer'a, bardziej kopliwy niż grający basem, bardzo kompaktowe wymiary, świetnie pomyślane filtry.

"Milka" dzięki specyficznej konstrukcji radiatora doskonale łączy się w bloki z innymi modelami z tej serii.

Za 200zł - bardzo dobry wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I o taki opis chodziło! Zatem AMA nadal pozostaje ciekawą propozycją. 
W necie jak i na SCA jest sporo pochlebnych opinii zarówno o RF jak i PG. Z niektórych wynika że RF gra mocniej na dole a PG są bardziej stonowane i kładą nacisk na jakość. Możecie się do tego ustosunkować?

italiano1980 piszesz że góra bez szału, a jak z dołem ? Potrafisz porównać np do ESX w tej klasie ?
Nie zapominajmy że  mamy budżet kończący się na 200 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę potwierdzić słowa italiano1980, miałem chwilę XS 2 kanały na teście, nic szczególnego. Góra moim zdaniem jakaś rozmyta, pozycje na scenie nie były jakoś dobrze skupione, takie trochę za górami, za lasami w moim odsłuchu. Oczywiście inni mogą mieć inne zdanie. Dół dość mocny, ale taki ospały nieco, testowane było na R6a i na Emphaserach ECP Kick. Suba też próbowałem pędzić - Cerwin Vega 84 w BR, było nieźle, gdyż CV taka trochę "stuk, puk", z niego dość tłusto dołem = nieźle jak dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rocane- to jeszcze zniszczę Ci system :P

 

 

Phoenix Gold Sapphire sa 1.0 (biały, lub niebieski).

 

 

Niby ma 45 na kanał, ale w rzeczywistości może mieć troszku więcej  :wink:

 

 

 

 


bliżnaiczym jej Protovision

 

Też mam, ale troszku więcej pesos, bo jest drugi na części.

 

I jeszcze NXS NA 2120. W pomiarach 2 x 71 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juby rzeczywiście niszczysz ! 
Mam ofertę na Proto, ale zaciekawiłeś mnie tym NXS. Podobno to  podrasowany mocowo AA 120.2.
O Audisonku czytam, tzn staram się rozszyfrować szwabskie fora. Mocowo bardzo fajnie z tego co ludzie piszą seria pasuje pod moje preferencje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak miałem przez jakiś czas XS4300 (zasilał bardzo prosty system DLS RS6A plus suba JL'a 10W0) bardzo poprawny piec ale nic więcej (porównałbym go juniora 5.4).

Zresztą jak będziesz w okolicach Lublina mogę zorganizować jego odsłuch (jeździ z nim mój kolega - pewnie go użyczy).

 

Tutaj test i porównanie do innych pieców:

 

http://www.avtozvuk.com/az/1999/10/p32_47.htm 

 

Do paczki proponuję jeszcze dorzucic Soundstreamy z serii Reference, Audio Art 120.2 (NXS) również bardzo zacna propozycja (mam obydwa więc mogę uzyczyć na odsłychy zresztą jeszcze kilka innych ale to PW). 

O reszcie się nie wypowiem bo nie sluchałem.

pzdr

post-3683-0-29742500-1437334536_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PG był ostatnią propozycją, więc dlaczego go zostawiasz :) ? RF też nie jest ciepłym wzmacniaczem, raczej gra żywiołowo :) AA (nie wiem jak pochodne, czyli ten NXS), ale osobiście nie mogłem znieść go właśnie na HT 25, po prostu wysokie mnie zamęczyły w parę chwil, co nie jest takie proste :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

 

 


Dorzuc 150zl i kupisz na przod phoenix gold m44 chwalony na forach zagranicznych za zywiolowosc i jakosc, ale jak gra w calym paśmie to musisz podpytac co to za sprzęt
Jeżeli nie sluchałeś go to może się nie wypowiadaj i nie slij kolegi na "minę". Chwalonych jest dużo piecy bo każda sroczka swój ogonek chwali. 

Mamy wrzesień a ciekawe co kolega wybrał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw kupiłem PG. Szału na mnie nie zrobił. Góra stłumiona i bez nadmiernego szczegółu. Na dole nieźle kopał i to był jego plus.

Później dzięki uprzejmości Feuerblitz miałem możliwość stestowania w/w Audisona LR3062 oraz MTX RT2200.

LR na przodzie grał bardzo ładnie, bardziej poukładanie, przyjemniej i z sporo większym szczególem na gorze. Nawet miał zostać, lecz nie potrafiłem poradzić sobie z zakłóceniami dochodzącymi z silnika. MTX niestety nie przypadł mi do gustu w połączeniu TW + WF, był lekko szeleszczacy. Natomiast trzeba mu oddać świetną prace na subie oraz sporo powietrza."lekko" powiększył mi x-max i głośnik poleciał do naprawy :D

Na koniec przywitała mnie AMA, i została do dziś :)

Zgadzam się w pełni z opisem zamieszczonym przez użytkownika M_A_X_A_M. Nie miałem oraz niestety nie słyszałem jeszcze lepiej grającego pieca w cenie 200-300 zł na przodzie. Sporo szczegółu, kontrola i kopniecie.

Niestety nie wypowiem się odnośnie filtrów. Chciałem się nimi pobawić, lecz nie znalazłem odpowdniego opisu :/

Ciekawy jestem jak zagrałby cały zestaw pieców AMY.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od początku stawiałem na AMA/ProtoVision... PG pisałem, ze jakiś "za górami,..." grający. Propozycje "lepiej dołożyć" w tym wypadku nie musiały się przełożyć na coś lepszego. Często za parę zł miałem jakieś Clariony, czy Denony stare, które gniotly gotowe XM, junioru... Nie ma reguły, trzeba wiedzieć, czego szukać, a jeszcze lepiej ryzykować, testować i wyrabiać swoja opinie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...