Skocz do zawartości

podłączenie szeregowe pb s-10


ciemuka19
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Szeregowo to znaczy, że łączysz plus jednego głośnika z plusem wzmaka, minus drugiego głośnika z minusem wzmaka. A pozostałe plus i minus głośników łączysz ze sobą.

To jest połączenie rónoległe :P

Szeregowe połączenie to plus jednego głośnika do plusa wzmaka, minus pierwszego głośnika do plusa drugiego i minus drugiego głośnika do minusa wzmaka :P

 

Mam problem jak podłączyć szeregowo 2xpb s-10 pod wzmak steg k2.01 przy głośnej muzyce wyłączają mi się suby i nie wiem czego to jest wina proszę o pomoc

Na pewno masz te głośniki podłączone szeregowo, a nie przypadkiem równolegle?

 

Standardowe pytania:

1. Jaki przekrój mają kable zasilające?

2. Skąd masz masę?

 

Zmierz napięcie na wzmacniaczu przed wyłączeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szeregowe połączenie to plus jednego głośnika do plusa wzmaka, minus pierwszego głośnika do plusa drugiego i minus drugiego głośnika do minusa wzmaka :P

 

Przeciez D.W.W, napisal sdokladnie to samo? :P

 

i mam je tak podlacxzone od jednego suba od plusa podlaczylem do drogiego suba do plusa i minusy tez tak samo a puzniej od tego drogiego suba plus i minus podlaczylem pod wzmaka

 

Hmmm tylko ja nie zrozumialem jak one sa podlaczone? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szeregowe połączenie to plus jednego głośnika do plusa wzmaka, minus pierwszego głośnika do plusa drugiego i minus drugiego głośnika do minusa wzmaka :P

 

Przeciez D.W.W, napisal sdokladnie to samo? :P

Chyba muszę skończyć z abstynencją, bo to szkodliwe jest :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szeregowo to znaczy, że łączysz plus jednego głośnika z plusem wzmaka, minus drugiego głośnika z minusem wzmaka. A pozostałe plus i minus głośników łączysz ze sobą.

To jest połączenie rónoległe :P

Szeregowe połączenie to plus jednego głośnika do plusa wzmaka, minus pierwszego głośnika do plusa drugiego i minus drugiego głośnika do minusa wzmaka :P

 

:P :P Ja nic nie piłem - mówię od razu :P

 

Jednym słowem - ma być tak:

 

http://img144.imageshack.us/img144/8974/szeregowo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak dwa powerbassy podłączone szeregowo :):D Brawo :P Ja też lubię ogrom mocy z stega przy 8 ohm :D hmmmmmm głośniczki dostają niecałe 200 W rms :D sztos uważaj żeby nie przesterować ich :D Schemat który narysowałeś przedstawia połączenie szeregowe. http://www.rockfordfosgate.com/rftech/woof...mp;woofer_imp=1 link żeby nie być gołosłownym. Jak piec się wyłącza to coś nie tak z nim jest. Pozdrawiam sound offowca :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właściciel posiada kable 50mm do kondestatora a od kondzia do stega ma 20mm z bezpiecznikiem 60A.

 

[ Dodano: 2009-04-18, 22:08 ]

okazało się że pb s-10 nie maja 5ohm tylko 3,5ohm czyli są do wymiany tak ??

 

[ Dodano: 2009-04-18, 22:09 ]

sorki 4ohm a nie 5 mój błąd :)

 

[ Dodano: 2009-04-18, 22:10 ]

w podłączeniu szeregowym dają 1,6ohm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z 2x 3,5 oma szeregowo 1,6 ?? jak tak podlaczysz to zalatwie Ci nobla z fizyki :niepewny: hehe

 

[ Dodano: 2009-04-20, 21:07 ]

rownolegle

http://www.rockfordfosgate.com/rftech/woofer_wizard/2_4ohmSVC_2ohm.gif

 

szeregowo

http://www.rockfordfosgate.com/rftech/woofer_wizard/2_4ohmSVC_8ohm.gif

 

:niepewny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh. To ze glosnik ma 4ohm to bardzo dobrze Ciemuka. Przy polaczeniu glosnikow ze schematu daja taki opor jak napisane. Opor rzeczywisty (zmierzony) i tak bedzie sie delikatnie roznil, ale to nie oznacza, ze glosnik jest uszkodzony.

 

Dlatego ze Steg jest 2 kanalowy, prawdopodobnie nie jest stabilny w mostku przy 2ohm i sie wylacza jak dasz wiecej mocy.

 

Info producenta:

 

"Minimalna impedancja stereo/ mono - 2/4 Ohm" = grasz mono :) min.4ohm, wiec albo sprzedaj jeden glosnik, albo zmien wzmaka na monoblock, bo obecna kombinacja nie zagra pelna para. pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opor rzeczywisty (zmierzony) i tak bedzie sie delikatnie roznil, ale to nie oznacza, ze glosnik jest uszkodzony.

Na początku to należałoby rozgraniczyć 2 pojęcia:

- rezystancja cewki(czyli parametr Re)

- impedancja(Z)

 

Rezystancja to opór bierny, czyli zmierzony na niepracującym głośniku, a impedancja to opór czynny. Jest ona zależna od Re i od kilku innych czynników(Le, pojemność cewki itd.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...