Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, który z niżej wymionych zestawów jest według was najlepszą propozycją:

Hifonics Zeus Zs 6.2c

Morel Maximo 6.2

Helix p206 + zwrot i tweeter z Helixa DB
Phonocar Pro - Tech 2/580 (wf + zwrotka) + carpower dt284

Cantona RS2.160
El Comp 6
Focal R165S2 - nówka

Hollywood HX - 6 comp - nówka

Blaupunkt Velocity UPC 172

Excursion SX 6.3c - ciekawa ta propozycja na 3way mi się wydaje

Canton Pullman Q.s 2.16 - 100zł droższy

 

Wszystkie głośniki w podobnych cenach, jedynie do ostatniego musiałbym dorzucić, o kilku tych zestawach znalazłem info na forum, jednak o wielu dalej nic nie wiem, jestem zwolennikiem ciepłej gry, ale jednak nie może zbytnio też brakować detali, tweeter nie może sypać piachem. Chciałbym poprosić o jedynie krótką charakterystykę modeli, jeśli ktoś słuchał, oraz jakbyście mogli napisać co wy byście wybrali z tego całego towarzystwa. Jeśli chodzi o wzmacniacz to jeszcze nie mam nic na oku, też możecie pisać pod czym słuchaliście i jak dawało radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed kupnem auta też miałeś taki dylemat i wybierałeś z pośród kilkunastu modeli wypytując się o charakterystykę każdego z nich na forum? Jeśli tak to współczuję... :mur1:

 

 

 


Jeśli chodzi o wzmacniacz to jeszcze nie mam nic na oku, też możecie pisać pod czym słuchaliście i jak dawało radę.

 

No comment.

 

Temat i tak do kosza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, masz na myśli że mam jeździć po całej polsce i odsłuchiwać wszystkiego, czy o co chodzi? To są zestawy które proponowali mi na PW forumowicze w cenie około 300zł, jeśli będziesz zapierdzielał po całym kraju słuchać czegoś za co dasz 300zł to pozdrawiam. Pytam o te mniej znane o których nie ma nigdzie informacji, jak one grają czy ktoś miał z nimi doczynienia. Z resztą nawet o tym pisałem. W takim razie proszę o opinie na temat, jeśli ktoś słuchał: 

 

Canton Pullman Q.s 2.16

Excursion SX 6.3c

Phonocar Pro - Tech 2/580

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Automatyczna wiadomość
Temat przeniesiony z forum:

"Car AudioWszystko o Sprzęcie Car Audio"

do

"Car AudioJestem tu nowy - dział dla poczatkujących"


Woofer excursion wciaga nosem helixowego. Ostatnio łądowałem taki zestaw pod samo radio do audi a4 b5 i szczerze mówiac zdziwilem sie deczko bo oczekiwalem ze bedzie gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci powiem tak. W kazdym aucie to zagra ciut inaczej, pod kazdym radiem zagra to sporo inaczej tym bardziej pod inna firma, ze wzmakiem to samo. 

Powiec nam cos wiecej o swojej charakterystyce sluchu np na czym odsluchujesz w domu, jakich sluchawek uzywasz itp bo moze sie okazac ze np morele beda idealne a moze sie tez okazac, ze masz takie wymagania, ze za 300zl kupisz cale CA. 

PS nigdy nie sugeruj sie tym co powiedza Ci na forum. Kazdy ma inny sluch i kazdy wymaga czegos innego, ktos moze Ci podac jakies glosniki Ty to kupisz i stwierdzisz, ze badziewnie i kasa w bloto albo, ze seria juz grala lepiej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne że tak, testowałem parę zestawów, i uwierz mi że za 300zł nie złoże tego co chce :) przeszkadza mi np scena która pływa np, ma być wszystko na miejscy, tweeter nie może być zbytnio natarczywy ale lubię detaliczny dźwięk, lubię dobre zejścia, ale też dobry kop z woofera musi być, jestem na to wyczulony. Słuchałem pewnego VW caddy np, w którym był Morel Maximo, brzmienie bardzo okej, ale to VW caddy, fajna kabina, fajna akustyka, jak będzie w takim cudeńku jak Golf MK2, nie mam pojęcia, dlatego szukam rady kogoś, kto te głośniki testował w normalnym aucie, a nie pół dostawczaku, interesują mnie jeszcze cantony q.s 2.16 , stare :) z tego co wiem to przyjemne głośniczki, i jak z górą w tym Excursionach ktoś wie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lubię dobre zejścia, ale też dobry kop z woofera musi być

 

Bardzo wysokie wymagania jak na zestaw za 300zł. Jedno wyklucza drugie. Albo masz dobry kick, albo mocarny dół z woofera.

 

Excursion SX 6.3c jakiś czas temu ktoś wystawiał na forumowej giełdzie. Jak dobrze poszukasz to znajdziesz kontakt, chyba miał na olx'ie nawet wystawione. 

EL Comp 6 miałem u siebie w aucie i góra jest bardzo natarczywa, ale można to bez problemu ogarnąć L-Padem. Po takiej operacji nawet ten zestaw mnie pozytywnie zaskoczył.

Maximo to już dosyć znany zestaw. Jest nawet temat na forum o tym zestawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o sam woofer, kick, plus dobra detaliczna góra, z wyraźną sceną, zejścia nadrobimy subem, mam hifonicsa Atlas IA10, w szafie leży już dłuuugo, myślę że da radę delikatnie uzupełnić to granie w jakiejś zamkniętej skrzynce nawet, chodź w BR pokazywał pazur, to jednak z szybszym basem słabo sobie radził :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj wybór należy do ciebie. Ja w ciemno kupowałem El Compy. W większości zestawów za 300zł tweeter bywa natarczywy. Ale można temu zaradzić L-padem. A i na wolnego suba znajdzie się się sposób. Zatkaj bareflex grubymi, koniecznie wypranymi skarpetami i posłuchaj jak się sprawdza w klozecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to rzeczywiscie spore wymagania jak na te pieniazki bo tak bys chcial wszystko na raz.

Cantony graja super ale w domowym hifi nie wiem jak do auta je przygotowali.

Jak dla mnie to wez moze te morele. Bo one ladne schodza. Wyglusz drzwi jezeli jeszcze tego nie zrobiles, dorzuc suba no i albo dwa 2kanalowe albo jeden 4kanalowy wzmak by zasilic suba i morele. W tedy mozesz osiagnac konsensus ale reszta i tak w Twoich rekach i uszach jak to ustawisz (skalibrujesz)

Ale niestety w tedy cena z 300 skoczy na jakies 1500 jak zrobisz to z glowa a kupujac jak leci co mowia to nawet ze 2500 jak nie wiecej wydasz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W samej kwestii wyboru dodam od siebie że Morel Maximo dobrze mi sie spisały i pod samy radiem Alpine i następnie o niebie lepiej pod dodatkowym piecykiem, więc jakaś minimalna uniwersalność w zależności od napędu jest. Znowuż podobna kombinację miałem z El Comp 6, który przy dobrym piecu już nie miały tele potencjału co niestygnące Morele maximo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...