Skocz do zawartości

TV 55-60" godny polecenia ok 5000zł


stochus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ja ostatnio miałem podobny problem - wybrałem 55ju7000 (te zakrzywione ekrany jakoś mnie nie przekonują), ale tutaj już bliżej 6k PLN ..

 

miałem na przestrzeni ostatnich kilku lat philipsa, sonego i właśnie samsunga

 

philipsa radzę omijać szerokim łukiem, to samo mówią sprzedawcy - tylko te najwyższe i najdroższe serie (ja miałem serię 6xxx czyli trzecią od góry) podobno są dość mało awaryjne w niższych mają bad piksele po wyjęciu z pudełka - mój bez przerwy się psuł, ciągle to samo, serwis nie umiał tego naprawić, oddali pieniądze .. menu działało tragicznie, ale to na prawdę tragicznie wolno .. na pewno nie kupię więcej TV tej marki

 

sony - bezawaryjny, ładnie wykonany, wyraźnie droższy od reszty, ja akurat miałem starszego i tak jak Kolega tu wyżej napisał z multimediami była lipa .. nie wiem jak jest teraz

 

tego samsunga mam 3 miesiąc, jak na razie rewelacja, tizen szybki jak brzytwa (przy zakupie porównywałem kilka TV z tego samego przedziału i równie szybko jak tizen reagował firefox w nowych TV panasonica)

 

finalnie wybierałem pomiędzy 55ju7000 i TX-55CX750E, samsung miał lepszy obraz od panasonica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Odświeżę temat.

Poszukuję dobrego 55cali.

Full HD będzie tylko do oglądania tv, nie do grania

3D może być, najlepiej w zestawie. :)

Do wydania 4k zł. 

Porównywałem Sony KDL-55W805C, Panasonica TX-55CS630E, Toshibę 55L7453, LG 55LF652V i nadal się zastanawiam.

Ktoś doda swoje "3 grosze?"

:)

mała edycja, przeczytałem co napisałem.

3D może być, najlepiej w zestawie z okularami. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli postawisz na obraz to z tej 4 (no dobra z 3 bo nie miałem styczności z tośką) wygrywa sony.
LG ma ciągle wolny system, chociaż webos 2.0 miał być poprawiony... to dalej działa tak sobie.
Multimedialność - wygra sony przez andka, aczkolwiek panas radzi sobie bardzo dobrze z obsługą multimediów, obraz też ma przyzwoity.

 

Chociaż za cenę 4tys kupisz sobie TX-55CX680 lub TX-55CX670  i to nad nimi bym się skupił. Bardzo przyjemna obsługa przez firefox OS, imo bardzo dobry obraz, local dimming i hdmi 2.0 (choć w niewielu urządzeniach to znajdziesz :P) Ma też 4K którego przy telewizji nie wykorzystasz, ale już przy necie 20MB/s+ możesz obejrzeć co nieco w świetnej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem Sony 65W955

kolory bajka.

Gorzej z czernią ale wiedziałem ze ma problemy

3D absolutnie nie uzywane 

Natomiast do sportu rewelacja (sony ma trzyb futbool który naprawde działa)

 

Musze sie jeszcze tylko umówic na kalibrację.

 

I od razu mówie - rozmiar ma znaczenie,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem Sony 65W955

kolory bajka.

Gorzej z czernią ale wiedziałem ze ma problemy

3D absolutnie nie uzywane 

Natomiast do sportu rewelacja (sony ma trzyb futbool który naprawde działa)

 

Musze sie jeszcze tylko umówic na kalibrację.

 

I od razu mówie - rozmiar ma znaczenie,,,

Jak bym miał 7k zł to bym taki rozważył, w pytaniu jest coś za niższa kwotę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to juz chyba lepiej zejsc do 50cali i jednak kupic sony kdl 50w805.

czy kolega stah moze sie wypowiedzieć ?. czytalem ze okulary od samsunga pasują do tego sonego. może ktos to potwierdzic?

Okulary od samsunga pasują dwa rodzaje - do ww modelu aktywne.

 

Obecnie jest promo w Saturnie na 65w855c w Saturnie za 6400 - od rau mowie - warto dopłacić - kup przez neta i możesz zwrócić - przez miesiąc chyba w Saturnie - chyba dotyczy to także sprzedaży stacjonarnej u nich,

 

Zanieść do domu - pooglądać i zdecyduj - ja tak zrobiłem i już został w domu - potwierdzam rozmiar ma znaczenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma 60Hz matrycę i trochę może być lipa przy filmie akcji lub meczach

Akurat ten model ma 120 Hz matrycę, jest to najwyższy model LG z Full HD  :wink:  Ma też jak to w przypadku 120 Hz matryc dwa suwaki do regulacji płynności obrazu (oddzielnie dla sportu i dla filmów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma 60Hz matrycę i trochę może być lipa przy filmie akcji lub meczach

Wiesz co troche ze tak powiem glupoty gadasz.....Kiedys telewizory 60 hz byly ok , kiedys 100 hz byly super weszly 200 hz tez super a co sie zmienilo oprocz telewizorow??? Wez sprawdz najpierw telewizje w 60 hz pozniej w 100 hz i na koniec w 200 hz i zobaczysz czy az taka roznica bedzie w filmach akcji czy meczach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest różnica 50hz a 100hz to widać teraz mam 1000hz niby

I w ogóle nie myślę o migotaniu

Chyba CIe cycek sw..... chlopie tak samo jak widac roznice miedzy full HD a 4K  itp.Najpierw zrob testy to sie przekonasz.Nie rozmawiamy oczywiscie o kolorach i innych tego typu rzeczach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stanec - fakt lg ma 120 hz - zwracam honor

 

Pretor - no bez jaj nie wciskajcie nikomu kitu, ze różnicy nie ma.

 

Polecam poczytać trochę - ja korzystałem z forum hdtvpolska.com. Są testy itd. Kopalnia wiedzy. Przede wszystkim polecam zwrócić uwagę w pierwszej kolejności na rodzaje zastosowanych matryc i gdzie bedzie oglądanie tv - na wprost centralnie czy ze skosa.

Ips ma lepsze katy a va czerń i katastrofy na wprost.

 

http://hdtvpolska.com/topic/33783-ips-czy-va-dwa-typy-matryc-lcd-jak-wybrac-odpowiednia-dla-siebie/

 

Ja doszedłem do następujących wniosków: lepiej zainwestować w matryce 120 hz (200 hz nowych już nie ma) i na razie fullhd bo 4 k by jako tako chodziło to zródło musi być przynajmniej hd 1080i lub fullhd by zobaczyć różnice (ale tylko siedząc maks 2 m od tv).

 

Polecam odpalić netflixa i zobaczyć jakość tylko w full hd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello.

 

Tabelki które pokażą ile tak na prawdę mają Hz wasze TV.

 

 

http://www.rtings.com/tv/learn/fake-refresh-rates-samsung-clear-motion-rate-vs-sony-motionflow-vs-lg-trumotion

 

 

Jedyny i słuszny sposób na prawdziwe kolory w waszym TV.

 

http://skalibrujtv.pl/

 

Umówić sie z panem  "koperfilcem"   ,zrobi robotę, wystawi certyfikat - jako jedyny.

 

I żadne tryby "piłka nożna" i jakieś zaprogramowane przez producenta ustawienia(bzdury)  nie maja racji bytu.

A i sami tego nie ustawicie aby było prawidłowo.

 

Teraz dopiero widzę co potrafi mój sprzęt . To cos jak ze strojeniem nagłośnienia- szczęka opada.

Polecam drugi profil dla kompa sobie zamówić.

 

Co do Full HD i 4 K to niestety różnica jest . Wiadomo jest Full HD i full hd.

Na satelicie jest już kanał testowy z 4k.

Tylko zakup   tv 4K  to też pułapka -tańsze modele nie odtworzą 4K  w 60 kl/s.Trzeba dokładnie sprawdzać dane techniczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Pretor - no bez jaj nie wciskajcie nikomu kitu, ze różnicy nie ma.

 

A sprawdzales na wlasne oczy czy tylko czytales??? Bo ja sprawdzalem,sory ale chwytow marketingowych jest w brud.Nie mowie ze nie ma roznicy bo jest ale nie taka kolosalna zeby to na wlasne oczy widziec.

 

Ustaw sobie 3 tv z roznymi hz tego samego producenta ten sam rozmiar matrycy i sprawdzisz na sobie.

 

 


Ja doszedłem do następujących wniosków: lepiej zainwestować w matryce 120 hz (200 hz nowych już nie ma) i na razie fullhd bo 4 k by jako tako chodziło to zródło musi być przynajmniej hd 1080i lub fullhd by zobaczyć różnice (ale tylko siedząc maks 2 m od tv).

 

Od kiedy hd to jest 1080p??? Poczytaj troche bo widac ze cos chcesz a nie wiesz co,bredzisz a sam nie wiesz co.


 

 


Co do Full HD i 4 K to niestety różnica jest . Wiadomo jest Full HD i full hd.

 

Robert zgadza sie tylko tak jak mowisz niestety jesli nie ma kanalow z 4k to nie ma zbytniej roznicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja doszedłem do następujących wniosków: lepiej zainwestować w matryce 120 hz (200 hz nowych już nie ma) i na razie fullhd bo 4 k by jako tako chodziło to zródło musi być przynajmniej hd 1080i lub fullhd by zobaczyć różnice (ale tylko siedząc maks 2 m od tv).

 

Od kiedy hd to jest 1080p??? Poczytaj troche bo widac ze cos chcesz a nie wiesz co,bredzisz a sam nie wiesz co.

 

Fakt faktem różnica jest zauważalny jak kolwiek tego nie nazwiemy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...