Skocz do zawartości

Prawidłowe podłączenie rozdzielacza typu Y


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jako ze nie znalazłem podobnego tematu postanowiłem ze napisze i zapytam specjalistów ;)

Jakie jest prawidłowe podłączenie rozdzielacza RCA typu Y? Mamy np. radio z 1 wyjściem RCA (lewy+prawy kanał) i chcemy podłączyć 4 kanałowy wzmacniacz (z 2 wejściami rca na przód+tył) lub 2 wzmacniacze ( po 1 rca na "głowę)".

 

I teraz tak w rozdzielaczu mamy 1 wejscie (wtyczka żeńska) i 2 wyjscia (wtyczka męska), według mnie powinno sie to podłączać w ten sposób ze rca które jest podłączone w radiu pod prawy kanał powinno byc rozdzielone na 2 prawe kanały we wzmacniaczu/ach, a 2 wtyczka od lewego kanału rozdzielona na 2 lewe kanały we wzmacniaczu/ach.

 

Jednak z tego co znalazłem to rozdzielacz podłącza się w ten sposób ze lewy kanał rca który idzie od radia rozdziela sie na lewy i prawy we wzmacniaczu, a prawy kanał od radia na 2 wejście we wzmacniaczu pod lewy i prawy kanał.. 

 

Jak to jest z tymi rozdzielaczami? Czy ma to jakieś znaczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Jednak z tego co znalazłem to rozdzielacz podłącza się w ten sposób ze lewy kanał rca który idzie od radia rozdziela sie na lewy i prawy we wzmacniaczu, a prawy kanał od radia na 2 wejście we wzmacniaczu pod lewy i prawy kanał.. 

Tak sie robi w przypadku, jak chce sie zasilic glosniki z mostkow wzmacniacza.

W przypadku zasilania 4 glosnikow, robi sie tak jak napisales wyzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz aby głośniki zagrały stereo na przodzie no to musisz podłączyć rozdzielony sygnał (lewy i prawy) pod kanały na których mają grać właśnie te głośniki. Na subwoofer dużego wyboru już nie masz więc podłączasz również tak jak pod zestaw przedni czyli lewy i prawy. A powiedz jeszcze czy na tej jednej parze RCA z Twojego radia nie wychodzi czasem ucięty sygnał pod subwoofer? Jeżeli tak to raczej nie ma sensu podłączać głośników przednich, bo wokalu z nich nie usłyszysz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak mam 4 kanalowy wzmak i 2 kanaly mostkuje pod suba a 2 daje pod przednie glosniki?

 

Pod ch1/2 mam 1 rca tu np. Bedzie przod i ch3/4 sub. I sie pogubilem :<

Zastanow sie, to logiczne, przod powinien grac w stereo (no chyba ze wolisz mono) wiec pod kanaly 1/2 musisz podlaczyc lewy i prawy (po jednej wtyczce z obu rozdzielaczy). Pozostale podpinasz pod 3/4 i podlaczasz suba pod mostek.

No chyba prosciej juz sie nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Witam . Nie chce zakładać kolejnego tematu bo ten widze jest idealnie do tego stworzony. Podlączam za tydzień nowe radio, zasilacz 4 kanalowy pod którego na mostku podpinam suba, i narazie tylko suba więc glosnikami sie nie przejmujmy .

 

Teraz tak radio to JVC KD-X352BT a wzmacniacz crunch 1000.4.

 

Subwoofer będzie podpinany po stronie wzmacniacza na mostku w sekcji pod nazwą REAR bo tak chyba powinno byc ?

 

W radiu są 4 porty rca podpisane  FRONT i REAR/SB (czyli domyslam sie ze tylko sekcja rear/sb mnie interesuje czy sie myle)

 

I teraz jak to powinno wyglądać , wpinamy się przewodami  RCA pod 2 porty w radiu (rear/sw) i 2 porty we wzmacniaczu ? Czy moze przy rozdzielaczu Y pod 4 porty w radiu i 2 we wzmacniaczu. Czy jednak 2 porty (rear/sw) w radiu ale 4 we wzmacniaczu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...