Skocz do zawartości

Pioneer 8500BT i Alpine 3553 dlaczego nie działa


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Szukałem i szukałem ale nie znalazłem nic co by opisywało podobny przypadek dlatego zwracam się do Was. Wprawdzie przypadki jakie mnie dotyczą zdarzają się tylko 0,001% ludzkości ale może znajdzie się tutaj ktoś kto się w tym odsetku znajduje. Mianowicie:

posiadam radio jednostka 2 din Pioneer 8500BT nie będę sie tu rozpisywał o jego możliwościach ponieważ jeszcze nie było mi dane ich poznać a męczyłem się z tym cały dzień. Z poprzednich instalacji zostało mi też trochę klocków więc w celu oszczędności pieniędzy postanowiłem to razem skompletować. Mam w domu 3 wzmacniacze, dwie sztuki to Alpine 3553 i jeden to JBL GTo 752. A teraz do rzeczy.

Położyłem instalację audio, zupełnie nową nie ingerującą w oryginalną samochodu. Wszystko zdało by się że jest pięknie i czas aż muzyka popłynie jest bliski a tu niestety.
w bagażniku zamontowane zostały 2 wzmacniacze - jeden to Alpine 3553 napędza głośniki w drzwiach przednich i tylnych natomiast drugi to JBL GTo752 skrzynię basową. Połączenie wygląda następująco. Z radia wychodzą 3xRCA (przód/tył/sub) wiadomo że 2xRCA idą do 3553 a 1xRCA do gto752. Po odpaleniu jednostki wzmacniacze się wzbudzają a z głośników w drzwiach wydobywa się przeraźliwy pisk (coś na zasadzie sprzężenia mikrofonu) lub bardzo szybki i głośny bas. Jaki dźwięk poleci to zupełna loteria, nie pomaga w zasadzie nic. Jak jednostkę ściszam dźwięk pozostaje w identycznym natężeniu i ustaje dopiero gdy się ją wyłączy :/

Aby sprawdzić czy to nie wina wzmacniacza (oba działaly jak demontowałem je z poprzedniego samochodu ale kto wie mogło coś się zepsuć) podłączyłem drugi 3553 jaki posiadam i sytuacja jest identyczna. Myślałem też nad tym czy czasem ten Piooner nie ma na RCA wyjścia sygnału cyfrowego a wzmacniacz jest analogowy ale nigdzie takiej informacji znaleźć nie mogę do tego nie wydaje mi się by cyfrowe wyjście było przez RCA. W instrukcji napisane jest tylko że to wysokonapieciowe wyjście RCA i tyle. Ma 4V i tak samo ma poprzednia jednostka jaka była pod te wzmacniacze podłączona jaką był Clarion 960Rz.

Kombinowałem jeszcze inaczej i wzmacniacz gto752 podłączyłem tak jak by miał "obsługiwać" drzwi - odpiąłem skrzynkę basową a podpiąłem zwrotki z drzwi wraz z głośnikami i sprawdziłem jeszcze na każdym z kabli RCA i na gniazdach wychodzącch z jednostki z sygnałem na przód i tył (bo wierzę w złośliwość rzeczy martwych) ale działa jak należy.

dopowiem tylko, że dziwny dźwięk w głośnikach nie ma nic wspólnego z tzw. "sianiem" po instalacji podczas włączonego silnika lub zgaszonego. Sytuacja pojawia się niezależnie od czegokolwiek związanego z samochodem.

Może ktoś miał taki lub podobny przypadek albo ktoś na tyle ogarnia takie czary jak moje i by coś jeszcze mógł mi podpowiedzieć nim podpalę to radio a wraz z nim samochód...
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdy podłączymy słuchawki pod cinch wychodzący z radia powinien być słyszalny dźwięk - tutaj jest i to bez jakichkolwiek pisków itp. Więc radio na 100% jest ok. Sprawdzę jeszcze pokolei głosniki może jakimś cudem jest zwarcie na kablu idącym do zwrotek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie podpinałem słuchawek do radia tylko pod kable RCA do końcówki którą wpina się do wzmacniacza. Ale jest już sprawca zamieszania. Głośnik w lewych drzwiach ma zwarcie i to on powodował taki dźwięk. Dziwne jest to, że zwarcia dostał w kartonie bo do ostatnich chwil w poprzednim samochodzie grał bez zarzutu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...