Skocz do zawartości

IPod'y pod 420i, różnice w graniu


Rekomendowane odpowiedzi

Potrzeba pozbycia się kilkudziesięciu płyt z samochodu bo raz,zajmują sporo miejsca, dwa że się po prostu niszczą, jako ze posiadany HU to 9835 wybór musiał paść na kca-420 i któregoś z Ipodów/Iphon'ów

 

Na obecnym setupie testowałem Iphona4 oraz Ipod'a Touch 4G, na odsłuchach był też żonki Ipod Nano ale pod clarionem. 

 

- Nano 7G to porażka, zarówno pod radiem jak i na przyzwoitych słuchawkach dźwięk jest po prostu słaby, nie wiem jak można sprzedawać taki shit za tak duże pieniądze.

- Iphone4 gra poprawnie ale ucina górne rejestry zarazem dodając sporo niskich

- Touch wypada bardzo dobrze, gra dość neutralnie, raczej nie faworyzuje żadnego pasma, byłby niezłym uniwersalnym wyborem gdyby nie cena...

 

Zostaje więc Classic, czy w różnych generacjach są zauważalne różnice w dźwięku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nie wiem, może ktoś ma doświadczenie z nowszymi generacjami. Jednak skoro bez problemów działa touch, który został wydany rok po ostatnim classicu to całkiem możliwe że jednak jest obsługiwany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję zapoznać się  z tym wątkiem i ewentualnie zastanowić się nad zmianą jednostki na taką która obsługuję funkcję iPod DIRECT ( unikasz podwójnej konwersji ) 

Nie musi to być tytułowa Alpine jest już trochę takich modeli na rynku   :wink:

 

http://www.strefacaraudio.pl/topic/42396-alpine-cde-178bt-opinie/

 

i to jeszcze przeczytaj : 

 

http://www.strefacaraudio.pl/topic/35984-alpine-z-pe%C5%82na-obs%C5%82ug%C4%85-ipoda-czasami-i-zwrotk%C4%85/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O różnicach w jakości dap-ów apple i innych można wiele się dowiedzieć na tym forum http://forum.mp3store.pl/ kiedyś też szukałem który najlepiej gra.Nie wiem, czy dobrze pamiętam ale chyba ipod video 64gb chyba 4gen najbardziej był chwalony. Musisz poczytać; ponadto są dostępni forumowicze,którzy wykonują ciekawe mody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Proponuję zapoznać się z tym wątkiem i ewentualnie zastanowić się nad zmianą jednostki na taką która obsługuję funkcję iPod DIRECT ( unikasz podwójnej konwersji )

Nie musi to być tytułowa Alpine jest już trochę takich modeli na rynku :wink:

 

Dzięki, czytałem i jest to kusząca propozycja, jednak jako że został tylko do kupienia sam IPod na razie zakup tej jednostki jest niemożliwy :)

 

 

 


O różnicach w jakości dap-ów apple i innych można wiele się dowiedzieć na tym forum http://forum.mp3store.pl/ kiedyś też szukałem który najlepiej gra.Nie wiem, czy dobrze pamiętam ale chyba ipod video 64gb chyba 4gen najbardziej był chwalony. Musisz poczytać; ponadto są dostępni forumowicze,którzy wykonują ciekawe mody.

 

Kiedyś na tym forum dogłębnie przerabiałem tematy słuchawek :) swego czasu z Singapuru ściągało się pchełki.

Wynika z tego że Classic5 i Video5 to najlepsze rozwiązania, mimo tego że jakość wyjścia nie jest najwyższa to przynajmniej nie ma dodatkowej obróbki dźwięku jak to ma się w wersjach z Cirrus Logic. 

Mody ciekawe ale w sumie trzeba parę dukatów wyłożyć, jeśli miałbym możliwość podłączenia cyfrą to czemu nie ale w tym wypadku nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie leci wszystko po cyfrze z airport do pionka p9 a airport łączy się z iPodem touch 4g (64gb)przez wifi, dźwięk dla mnie jak z ori cd .czasem żona włączy cos z iphon 4s ,i raczej dużej różnicy nie ma . Ale dobrze ze zrobiłeś taki test ,teraz zapodam dwa takie same kawałki z tego i z tego i dokładnie posłucham ps. Tak czy tak polecam ipod 4g ,obsługa super nie ma mulenia i bateria bardzo długo trzyma
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...