Skocz do zawartości

Pomoc w wybraniu skrzynki do JBL CS-10


bartek6622
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

pomału moja przygoda z CarAudio się rozwija i chciałbym z odpustowej skrzynki wskoczyć na coś wyższego. Zaopatrzyłem się w głośnik JBL CS-10 i chcę do niego złożyć obudowę która wyciśnie z niego wszystko co najlepsze.

 

1. Głośnik: JBL CS-10
2. Parametry głośnika:

Wg strony producenta:

General
Power Handling, RMS 100W
Peak Power 400W
Frequency Response 38Hz - 800Hz
Sensitivity (2.83V/1m) 91dB
Impedance 4 ohms
Mounting Depth 116mm
Cut-Out Diameter 229mm
Revc 3,6 ohms
Vas 63L
Qts 0,42
Fs 29,6Hz
Qes 0,44
Qms 6,87
Mms 85g
Levc 2mH

A na naklejce 125RMS

                       500MAX
3. Rodzaj słuchanej muzyki: Wszelkiego rodzaju Od POPu przechodząc przez ROCK aż do RAPu czy DiscoPolo
4. Grubość materiału z jakiego będzie wykonana skrzynia:Wszystko zależy od wymagań. około 25-35mm na pewno
5. Wymiary bagażnika: 1,2m szeroki, 1,5m długi
6. Bass reflex: O to właśnie rozchodzi się pytanie
6. Model auta: Fiat Marea

 

I na koniec pytanie najważniejsze. Co pozwoli mi na wyciągnięcie najlepszych parametrów? Skrzynka BR czy może Clossed? A może BR sczelinowy? Wiem jedynie tyle że przy BR litraż musi wynosić około 60-70l a Closed nieco ponad 30l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji wyszukałem że do tego modelu skrzynka 50l w otworem BR o średnicy 6cm się należy. Wspomagając się nieco programem WINISD obliczyłem rurkę 6,9 szeroką i 18 długą pod strojenie 30Hz. Da radę to zagrać? Program całkiem sensownie policzył mi wymiary boków skrzyni i nawet jestem zadowoony. Chyba że faktycznie nie warto zachodu i tylko zamknięta zagra jako tako.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...