Skocz do zawartości

Car audio dla zielonego w tym temacie


Rekomendowane odpowiedzi

Czesc,

Chcialbym zaczac od tego ze kompletnie nie znam sie na car audio czytalem rozne poradniki ale wiekszosc juz jest po prostu stara jak patrze jaki ludzie polecaja sprzet na poczatek to wiekszosc postow jest przedawniona i taki sprzet po prostu juz ciezko dostac. 

 

Licze na to ze znajdzie sie na tym forum ktos kto mi pomoze w doborze calego sprzetu. Nie znam sie na tym wiec chcialbym zaufac doswiadczonej osobie, auto jakie posiadam to Ford Fiesta z 2003 roku.

Slucham przewaznie rapu lub muzyki klubowej chcialbym zeby wszystko ladnie gralo ale tez w miare glosno. Nie wiem nawet co bym musial kupic budzet jaki posiadam na ta chwile to jest 800-1000zl chcialbym zaczac powoli kupowac sprzet do swojego auta.

 

Doradzcie mi jaki powinienem kupic ze tak powiem pakiet startowy w tej cenie zeby odczuc najwieksza roznice 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygłuszenie to z 3 stówy. Kable - z 2 stówy. Radio lepsze - od 2,5 stówki. Najlepiej moim zdaniem brać ,coś od razu z aktywną, czyli jakieś dwa razy tyle. Zestaw odseparowany nazwijmy go w miarę sensownym już, żeby trochę pograło - 450zł. Wzmacniacz, różnie. Dajmy na to 3 stówki. Liczę na oko bez suba :) podliczać możesz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można zrobić tańszym kosztem, ale potem będzie się tylko dokładało i myślało - czemu wtedy oszczędzałem na tym?

 

a jak zrobiłeś droższym kosztem nie czułeś potrzeby zmiany na lepsze graty po pewnym czasie? :D

 

tak można pisać, kupiłeś  graty za tysiąc zmień na graty za dwa tysiące itd, tylko klops jak ktoś nie ma od razu na wydanie tych dwóch tysięcy i chciałby stopniowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego piszę, żeby kupował stopniowo, a nie wsio wszystko na raz w budżecie 1000zł :) Sensowne jednostki to cena 300zł plus za używki (pomijam starsze alpinki itp.). Wygłuszenie to 3 stówki. Kable - kolejne kilka stówek i juz mamy tysiąc bez głośników i wzmaka.

 

Sam przerabialem temat car audio za tysiaka i szybko zorientowałem się, ze ni da rydy. Kable z alle dobre zestaw - 120zł. RCA w tym to jakieś nieporozumienie. Przewód prądowy cienki. Za chwile to by trzeba było zmieniać. Maty wygłuszające - 100 za app, która super nie jest i zaraz zachce się zmiany. A mat już raczej nie odsprzeda. To juz lepiej tiptopkami złożyć coś z sensem na lepszych komponentach, niż kupić średnie głośniki, marne kable, marne wygłuszenie i potem kląć na wywaloną kasę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj jeszcze o jednym, poza kasa będziesz musiał się uzbroić w cierpliwość, bo to hobby kosztuje dużo, bardzo dużo czasu.

 

Przykładowo, żeby zrobić raz a dobrze drzwi, pierw musiałem przestudiować forum kilka dni (autentycznie po kilka godin dziennie poczytać dział instalacje a pierw dział dla początkującego) a następnie właściwe rzemiosło w moim przypadku zajęło mi około 40 godzin roboczych (bo musiałem jeszcze odlew z żywicy robić).

 

Na początek polecam jakiś spot, to usłyszysz, zobaczysz, podpatrzysz i po rozmowach będzie łatwiej.

 

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...