Skocz do zawartości

JVC KW AV61BT - brak sygnału wyjścia


CreaLive
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, posiadam radio 2dinowe JVC KW AV61BT i wzmacniacz SOUNDSTREAM P205e 5-cio kanałowy. Radio grało jak dotychczas bez problemów, przy próbie podłączenia wzmacniacza wyświetlił się komunikat 

Cytat: miswiring problem chk wiring then reset

Wyłączyłem radio, sprawdziłem połączenia kabli i wszystko było okey. Zresetowałem radio odłączając kompletnie zasilanie z radia i uruchomiłem. 
Niestety, komunikat wyskoczył tak 2 razy i przestało. Gdy już przestał wyświetlać się komunikat nie grały głośniki tylne, które nie były podłączone pod wzmacniacz. Dodam, że przednie wogole nie zagrały po podłączeniu. 

Mam doświadczenie w podłączaniu sprzętu car audio i robie to na codzień, lecz w tym przypadku kompletna ciemnota... podłączyłem do piątego kanału wzmacniacza subwoofer i GRA! 

Rozebrałem radio, żadnych przepalonych ścieżek, kondensatorów itp. 
W ustawieniach radia nie znalazłem opcji włączenia dodatkowego wzmacniacza. 
Jet opcja "amplifier gain", ale nieaktywna, dziwne. 

Co może być problemem, jak temu zaradzić ? 

Teraz głośniki bez wzmacniacza nawet nie grają, jakby sygnał nie wychodził. 



Wyjście przedwzmacniacza w JVC to max 5V, natomiast 
Input Sensitivity 100 mV - 2.5 V - w SOUNDSTREAM 

Coś spaliłem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


sprawdziłem połączenia kabli

 

Czyli jak to masz w ogóle podłączone? Wzmacniacz przez kable RCA?

 

 


Teraz głośniki bez wzmacniacza nawet nie grają, jakby sygnał nie wychodził. 

 

Napisz konkretnie co i jak masz podłączone , bo opisy masz mętne ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od radia do wzmacniacza kablami RCA, następnie głośniki do wzmacniacza są podpięte bezpośrednio  - brak dźwięku w głośnikach, gra tylko subwoofer.

 

Jeśli odłączę wszystko (rca i sterowanie wzmacniaczem)  i spowrotem głośniki podłącze wg kostki iso - nie gra nic. 

 

------------

W radiu jest opcja "Ampifiler gain", ale nie mam możliwości jej włączenia, nie wiem dlaczego. 

 

Link do instrukcji obsługi: https://www.manualowl.com/m/JVC/KW-AV61BT/Manual/362415?page=46 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W radiu wyłączony filtr LPF? Kabelek "hamulca" podłączony? Pod jakie wyjścia w radiu podpiąłeś kable RCA(front, rear, sub )? Zamień kable RCA na wzmacniaczu i zobacz czy ten subwoofer będzie grał dalej. Reset radia robiłeś ...tylko nie przez odłączenie od zasilania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio resetowane było po przez odcięcie zasilania na dłuższy czas.(resetuje się do fabrycznych ustawień) Kable zamieniałem, rano je zmierzę jeszcze. 

podłączam je na front + rear. Masa - OKEY.

 

Gdzieś wyczytałem, że JVC ma system anty-zwarciowy i odcina źródło wyjścia (ale skąd sygnał na sub?)

Jutro rano podłącze wszystkie głośniki jak fabryka dała i zobaczę czy sygnał wróci (niby powinien) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Resetowanie przez odłączenie zasilania = guzikowi reset. Robiłem tak i tak. RCA zmierzyłem, są okey. 

Podłączyłem głośniki pod kostkę iso (fabrycznie) + reset i dalej nic. 

 

TomoMadej, nie podłączałem jeszcze wzmacniacza pod inne źródło sygnału, ale skoro radio nie daje sygnału to co ma do tego wzmacniacz, na którym mi mniej teraz zależy. 

 

 

Co miałeś na myślikabelek hamulca? Przewód z radia - parking break? Nie jest podłączony do niczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Pod jakie wyjścia w radiu podpiąłeś kable RCA(front, rear, sub )?

 

???

 

 

Zgaduję że jedno pod sub na bank ;)  Po twoim zagmatwanym opisie wróżę iż miałeś zwarcie na kablach głośnikowych podpiętych pod radio i uwaliłeś tym końcówkę mocy (brak dźwięku na wyjściach głośnikowych i RCA dla front i rear) . Na wyjściu SUB masz sygnał , bo nie "współpracuje" ono z końcówką mocy w radiu .

 

Brak funkcji AMP Gain można właśnie tak interpretować ... oczywiście to gdybania . Musisz wyjąc radio z auta , podłączyć na stole pod zasilanie i po kolei sprawdzać kostkę iso głośnikową , a potem RCA dla front i rear .


 

 


Nie jest podłączony do niczego.

 

 

 

Dlaczego?

 

 


Mam doświadczenie w podłączaniu sprzętu car audio i robie to na codzień

 

To pewnie wiesz że nic nie pooglądasz sobie na wideło , ba nawet do niektórych funkcji nie będziesz dopuszczony w menu ?  :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem pod front + rear.

Dla testu sprawdzałem i sub. Efekty te same, brak dźwięku w głośnikach. 

Do zwarcia dojść nie mogło, wszystko było polutowane w koszulkach termokurczliwych zaizolowane. 

 

Parking break jest niepodłączony do niczego, bo nie mam kamerki cofania. Według Ciebie do czego powinienem podłączyć tą żyłkę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Parking break jest niepodłączony do niczego, bo nie mam kamerki cofania.

 

 

No proszę Cię! Może czas na manual ?

 

 

 


Mam doświadczenie w podłączaniu sprzętu car audio i robie to na codzień,

 

Powiedz mi jak Ty na co dzień podłączasz sprzęt jak nie wiesz po co ten kabelek w odtwarzaczach z "obrazem" , a nie tylko dźwiękiem ....

 

 

 

 

 


Do zwarcia dojść nie mogło,

 

Niby nie mogło , a sam sprzęt Ci zgłasza że masz przejrzeć kabelki , bo jest problem ...może masz damską wersję tego radia i ma focha? 

 

 

Tak serio , to wyślij to do serwisu , bo jeśli masz wszystko dobrze podpięte , a dźwięku nie ma , to radio jest uszkodzone .

 

 

PS: podepnij na próbę inne radio aby wykluczyć awarię wzmacniacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam szczerze, że 2din podłączam pierwszy raz u siebie. Dopiero początku w tym temacie (2din).

 

Okey, parking break do masy- by oglądać filmy. Co prawda na tym mi nie zależało, ale okey. 

 

Sprzęt zgłosił 3razy taką informacje, później komunikatu nie wyświetlał i brak dźwięku. Chyba nie pozostaje mi nic innego, jak serwis... 

 

//edit:

Radio podłączyłem pod jeden głośnik, każdy kanał jest głuchy, bez sygnału. 

 

 

 

Wzmacniacz nie jest priorytetem teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...