Skocz do zawartości

E91 Wzmacniacz, Gladen Extreme podłączenie


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Zakupiłem Gladeny 201 Extreme, które w tym miesiącu będę zakładał.

Co będę potrzebował do założenia samych głośników ? ( Kable z oryginalnych głośników będę nacinał i podpinał się, żeby nie ciąć wtyczek przy sprzedaży wstawię stare)

 

Kompletnie się na tym nie znam i proszę was o pomoc.

 

No ale przy okazji wypadało by się rozejrzeć za wzmacniaczem.

Od razu chciałbym zaznaczyć, że nie jestem audiofilem ale mam w domu zestaw Klipscha Reference :P 

 

Sprzedawca doradził mi Mosconi 120.4 za 1600 zł lub z Dsp za 2000 zł opłaca się dołożyć te 400 zł ? bo to jest wzmacniacz od razu z Hi-Low do oryginalnego radia (professional bmw) a Dsp robi za procesor dzwięku o ile dobrze wyczytałem i nie będę musiał w przyszłości go dokładać ? 

 

Czy jest może jakaś tańsza opcja markowa ale, żeby wykorzystać w pełni moc głośników ? Może coś z Audio Systemu ? 

 

W przyszłości planuje na tył zestaw 2 drożny gladena i centralny pod szybą w kokpicie. 

 

Mam PDC czy będzie pikało jak wszystko podłącze pod wzmacniacz?

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to zestaw jest dedykowany do bmw, pewnie wtyczki pasują pod oryginał.

Drzwi rozbiera się łatwo - focal na YouTube ma filmiki. Z subami jest więcej roboty - trzeba fotele odkręcić i uważać na kostki od poduszek.

Ze wzmacniaczem nie podpowiem.

 

Zakładam że masz tweetery w drzwiach bo jak nie to albo wiercenie albo nowe ramki do drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to zestaw jest dedykowany do bmw, pewnie wtyczki pasują pod oryginał.

Drzwi rozbiera się łatwo - focal na YouTube ma filmiki. Z subami jest więcej roboty - trzeba fotele odkręcić i uważać na kostki od poduszek.

Ze wzmacniaczem nie podpowiem.

 

Zakładam że masz tweetery w drzwiach bo jak nie to albo wiercenie albo nowe ramki do drzwi.

ja jestem tez na etapie przerabiania, jedyne wzmacniacze ktore pasuja do bmw radia to te co przyjmuja sygnal balance, potrzebujesz co najmniej 6 kanalow, nowy najtanszy kosztuje cos kolo 2000 zł, jak chcesz te co wymieniles a nie obsuguja sygnalu to musisz wydac jeszcze na przejscowke z 1000-1600zl. oczywiscie trzeba jeszcze radio przekodowac. taniej bedzie zalozenie logic7 z innego bmw za 3000zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jestem tez na etapie przerabiania, jedyne wzmacniacze ktore pasuja do bmw radia to te co przyjmuja sygnal balance, potrzebujesz co najmniej 6 kanalow, nowy najtanszy kosztuje cos kolo 2000 zł, jak chcesz te co wymieniles a nie obsuguja sygnalu to musisz wydac jeszcze na przejscowke z 1000-1600zl. oczywiscie trzeba jeszcze radio przekodowac. taniej bedzie zalozenie logic7 z innego bmw za 3000zl

O jakiej przejściówce piszesz ?

Z tego co czytam są wzmacniacze, które da się podpiąć pod fabryczne radio bez przeróbek czyli mają podpięcie RCA i nie potrzebne jest hi low.

 

Na wzmacniacz mam do wydania 2-2,5 tyś 

 

Na forach czytam i czytam już mnie głowa boli :P 

 

Najlepszy byłby wzmacniacz 6 kanałowy ale z tego co wyczytałem to moc będzie nie wystarczająca pod ten zestaw gladena albo cena z kosmosu.

Cały zestaw Gladena Extrema chyba najlepiej będzie podłaczyć pod wzmak 4 kanałowy z DSP (ponoć dużo zmienia w dzwieku) i 2 głośniki z tyłu pod radio tak samo później centralny.

 

Pytanie jeszcze czy z equalizera w idrive można tylko korzystać tylko przy oryginalnych systemach czy można coś przerobić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK już wiem o co chodzi. 

Gladen One 201 Extreme + wzmacniacz Mosconi 120.4 DSP 

Nie opłaca się dokładać procesorów dzwieku do 1000 zł dopiero ok 2000zł

Equalizer tylko na poziomie wzmacniacza z laptopem. lub przejściówka za 1800zł i będzie w idrive :P ( ewentualnie logic 7)

Głośnika centralnego i tyłu nie opłaca się dostawiać bo zepsuje sobie dzwięk.;] chyba, że ktoś ma gruby portfel

Ewentualnie zostaje zamontowanie wzmacniacza za ok 1500 zł najtańsza opcja :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Bajzel zgadzam się przeczytałem na chłodno ;D pisałem szybko i pod wpływem emocji i bez sensu post proszę skasować.

 

Niestety z braku funduszy musiałem zrezygnować ze wzmacniacza z DSP ale za to zdecydowałem się na montaż w serwisie :)

 

Pytanko odnośnie podłączenia

Wzmak:

Mosconi 120.4 jego moc to 4x120w 4O

 

Głośniki Gladen 201 Extreme:

wysoki i średni to 2x100W 3O RMS 

suby 2x150W 2O RMS pod siedzeniami

 

Czy jest sens dokładać skrzynkę basową w bagażniku ? Głośnik 25cm (skrzynkę jestem w stanie wykonać sam ok 17litrów ) i jakiej mocy głośnik ten wzmak uciągnie ? 

 

Jak najlepiej rozprowadzić kable do kanałów ?

Bez suba dam na każdy głośnik 1 kanał a z subem nie mam pojęcia ;) 

 

W środę mam montaż proszę o pomoc bo w razie czego miałbym otwartą furtkę na suba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...