Skocz do zawartości

Pioneer DEX-P99RS/Problem


koral666
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jestem od jakieś już czasu szczęśliwym posiadaczem wyżej wymienionej jednostki.

Pytanie dla tych co mieli/mają z nią do czynienia.Co może być powodem braku wyświetlania napięcia lub całkowitą rozbieżnością wyniku.

Dodam iż chodzi tu o funkcję jaką posiada ta jednostka na wyświetlaczu.Radio podpięte jest plus jak i minus pod te same rozdzielacze co reszta wzmacniaczy w bagażniku.

:cisza:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak na ekranie głównym,w prawym dolnym rogu.I albo jest strasznie zawyżony wynik albo zamiast niego 4 **** gwiazdki.Może coś z podpięciem ? On chyba sobie to i tak bierze z przewodów +/- A może ma coś wspólnego przewód "Illuminate" od podświetlenia którego nie mam podpięte bo mi to nie potrzebne ? :looka:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

illuminate to przewód od automatycznego scieniania poświetlenia i nie ma nic wspólnego z wartościami V na wyświetlaczu

 

Jak masz podpięte zasilanie radia?

 

PS. Świruje na włączonym i wyłączonym silniku jednakowo? Jakie masz prawdziwe wartości napięcia na włączonym silniku - mierzone miernikiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

+/- kable od aku do bagażnika.Rozetka na wzmacniacze i z tej samej rozetki +/- prosto do radia.Muszę pomierzyć i napisze.Tak,czy to wł/wył tak samo.Zrobię reset zobaczymy.

 

A tak w ogóle jak jest z dokładnością pomiaru w przypadku tej jednostki.Duże ma zakłamania ?

W ustawieniach bo się nie mogę nic doszukać,chyba nie ma nic odnośnie "Voltomierza" :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2X5.5mm2 (OFC)

Sterujący jest wzięty z plusa tego samego co zasilane radio i poprzez włącznik go odpalam.Zasilanie jak i wł.sterujący idą z tego samego plusa czyli z rozety w bagażniku i nie mają nic wspólnego z fabryczną kostką iso z którą radio nie ma nic wspólnego.No jedynie sterowanie z kierownicy bo moduł wpięty jest w seryjne +/- z iso i mini jackiem pod radio....

Byłem pomierzyłem i wygląda to tak.Ten voltomierz wbudowany działa w zakresie 10.8/15.1 V i gdy zasilanie (Według jednostki) osiąga od góry licząc 15.1 V to dopiero pokazuje pomiar i aż do 10.8 V powyzej wartości 15.1V pokazują się te gwiazdki co Ci pisałem.Ale to jest nierealne i doszedłem do tego jak pomierzyłem iż ten w radiu Voltek zawyża o równe 3.0 V !! Sic ! Jak na wyłączonym silniku spadło mi do 12.0 V to dopiero mi te 15.0/1 pokazało :szok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

przeglądam właśnie manuala do pionka 99RS i zastanawia mnie dlaczego, cytuję "This unit cannot be installed in a vehicle that does not have an ACC (accessory) position on the ignition switch."

Chciałem sobie podłączyć z radia przewód ACC na stałe pod + z akumulatora, żeby móc włączać radio bez kluczyka. a w manualu tego zabraniają. i zastanawiam się dlaczego, i czy czymś ryzykuję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic w tym dziwnego, każde radio należy tak podłączać(poprawnie).

no wiem że w ten sposób zabezpieczamy się przed rozładowaniem aku w przypadku gdybyśmy zapomnieli wyłączyć radia po wyjściu z auta. natomiast zastanowiło mnie to ostrzeżenie zawahałem się czy takie podłączenie (ACC do aku) może stworzyć jakieś zagrożenie dla radia (akurat tego 99RS, czy wogóle jakiegoś). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiecie i tak idzie z aku tyle ze nie po stacyjce. Nic sie nie dzieje oprocz tych konsekwencji co wspominales.

Aczykolwiek jezeli radio ma bezpiecznik swoj. Bo jesli na czysto przewodem prosto z aku to nie jest to bezpieczne.

przewody zasilające radio idą prosto z aku. przy samym aku mam bezpiecznik i przy samym radiu też jest bezpiecznik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...