Skocz do zawartości

BMW E61 - Podstawowe Audio - Jak dołożyć subwoofer


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Pacjent jak w tytule - bmw 5 e61 (kombi).

System audio podstawowy (nie ma nawet subwooferów pod siedzeniami).

Chciałbym dołożyć subwoofer w bagażniku.
Skąd wziąć sygnał? W internecie ile ludzi tyle opinii, podobno w podstawowym systemie audio nie ma wzmacniacza w lewym tylnym boczku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


System audio podstawowy (nie ma nawet subwooferów pod siedzeniami).

Jesteś tego pewny?
Najprostszy system to 10cm szerokopasmowy w drzwiach(bez tweetera w trójkącie) i głośnik basowy 16cm pod fotelem

 

 

Czy to business czy professional(a nawet najuboższy system, bez nawigacji, tylko OBC) mają wyjście RCA do systemu HIFI.

Sygnał w zwykłym systemie ma pełne pasmo na wyjściu. Jest to sygnał do wzmacniacza dla subwooferów pod fotelami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie masz wymagania, ale moim zdaniem warto cały przód założyc z logic7. Średniotonowe i wysokotonowe z alu membranami w drzwi.

Do tego subwoofery pod fotele. Każdy system miał inne subwoofery. Hifi miał 20cm głośniki z tradycyjnym układem magnetycznym. Logic7 miał 20cm z magnesem neodymowym oraz większym skokiem. W każdym przypadku membrana była papierowa.

 

Nie tracąc miejsca w bagażniku, można rozwiązać układ podobnie jak w systemie Hifi, ale użyć wzmacniacza 4ch do zasilania głośników w drzwiach z 2 kanałów, a pozostałych dwóch użyć do subwooferów pod fotelami. Podobne rozwiązanie oferował Alpine jako zestaw doposażenia w przypadku E60 oraz E90. 

Głośniki w zestawach alpine wyglądają jak te z Logic7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cursor - czy głośniki z Logic7 są P&P ? Czytałem że są innej rezystancji i że seryjny wzmacniacz z Hifi długo z nimi nie pociągnie?

Często zmieniam auta, dla mnie najwygodniej byłoby wyciągnąć rca i podłączyć w bagażniku normalnie skrzynkę z piecykiem.

 

// I ew. czy z innych modeli BMW Logic7 pasują do E60 ? Np od E65?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System Stereo, który posiadasz, wzmacniacza fabrycznego nie posiada. Poszczególne głośniki zasilane są z końcówki mocy radioodtwarzacza. Sygnał możesz pobrać bezpośrednio z jego wyjść. Jeżeli chciałbyś odtworzyć Top HiFi w całości, to czeka Cię wymiana tapicerek. Możliwości jest wiele. Wszystko zależy od budżetu, którym dysponujesz. Zbudowanie "czegoś" co zagra zdecydowanie lepiej od fabryki w tym samochodzie, w ujęciu podstawowych cech systemu, nie wymaga worka pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Siema. Podlacze sie pod temat. Mam E61 i system jest tragiczny. Basy suche jak piach na pustyni. Moj zestaw to HiFi LoudSpeaker System. Co zrobic zeby polepszyc dzwiek? Chodzi mi glownie o bas.

 

Moj wzmak oem

 

http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160210/9033314ee957c7370590e6f9dee5d298.jpghttp://uploads.tapatalk-cdn.com/20160210/500ec23f8fe7f36d041b9a8bb937d008.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...