Skocz do zawartości

Pomoc przy wyborze Wzmacniacza


csjay
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem początkującym w tych sprawach i dużooo nie wiem. Chcę zafundować do mojego auto subwoofer. Na wybrałem głośnik RE Audio RE-8 D4 ponieważ potrzebuje małą skrzynie co jest na plus dla mnie :wstyd: I dalej mam problem z wyborem wzmacniacza do tego. Co znalazłem to Carpower HPB602 lub MAC AUDIO MPX 2000 i co wg mnie by zagrało by pod tym głośnikiem. Dodam ze myślę nad kupnem używanego wzmacniacza do 300 zł. Proszę was o pomoc w wyborze wzmacniacza. Z góry dzięki. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem coś takiego Crunch GTR-250.2 co wy na to?? I nowy za 350

Stawiasz na ilość czy na jakość dźwięku?

Jeśli na jakość to bierz kenwooda i model D4(2x4ohm). Będziesz mieć solidne 300W RMS i bardzo duży Damping factor(aż 9900, gdzie np. axton c402 ma 250)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8" dasz w 10L budę closed ,a 10" wymaga 17,5 ... czyli niby 75% więcej ale tzw. "radochy" będzie ze 300% więcej :P .

 

Zrobisz jak uważasz , bo to Twoje auto ale buda 17,5L to naprawdę mała skrzynka (zrób sobie pudełko z kartonu o takiej objętości i wrzuć na próbę do bagażnika,że by zobaczyć ,że to naprawdę mikrus).

 

 

PS: piszesz o jakimś Crunchu , więc znów powtórzę , musisz szukać wzmacniacz stabilny do 2 ohm , na koniec dodam ,że moce tych wzmacniaczy są spoooro naciągane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

noname będę musiał to zrobić jak uważasz ze lepiej zobaczymy :hyhy: dziś zobaczę z tym kartonikiem. :P

 

Mam jeszcze pytanie bo niema tego kenwooda 816 na allegro już. a mogę mieć coś takiego http://ampguts.realmofexcursion.com/Crunch_V150/

i ponoć on dobrze sprawuje się z głośnikiem RE Audio RE-10 D4 ale chciałbym jeszcze usłyszeć wasze zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego dlaczego nie dajesz sobie przetlumaczyc ze wersja D4 moze byc spieta tylko w 2 lub 8 ohm , 8 ohm odpada wiec pozostaje 2 wiec potrzebujesz wzmaka ktory ma minimum 200wat w 2 ohmah a najlepiej by bylo okolo 250 lub lekko wiecej a ty pokazujesz wzmaka ktory owszem jest stabilny w 2 ohmach ale ma tylko 125wat wiec nawet nie czepiajac sie faktu ze crunch zazwyczaj przesadza z mocami to i tak masz 2 razy za malo mocy jezeli sie upierasz na cruncha to wez RE S4 czyli 4 ohmy wtedy masz teoretyczne 250wat.

 

alpina 3544 http://www.allegro.pl/item600621429_jedyna...otega_mocy.html to napszyklad jest rewelacyjne rozwiazanie dla S4 lub przyzwoite dla D4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie widzialem ze w essa nie ma jak mniemam w axelu tez brak.

 

http://www.allegro.pl/item603024204_re_aud...rzynia_bcm.html

 

Jedynie znalazlem uzywana 12' ale po cenie jaka chce ten gosc za zestaw to pewnie za rozsadne pieniadze by nie oddal :hyhy:

 

[ Dodano: 2009-04-09, 19:27 ]

Tak czy siak alpinka dala by rade z D4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja się nie gniewam :P tylko wiem co kupić po świętach będę zamawiał wszystko :P i żeby nie zakładać kolejnego tematu mam jeszcze dwa pytania czy grubość kabla zasilającego może być 20 mm i czy kabel zasilający może być przy sygnałowych??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam sorry że odświeżam temat. Ale nie dałem rady kupić tych dwóch wzmacniacz co mi napisaliście :chytry: i teraz szukam kolejnych :P dziś znalazłem coś takiego Alpine MRP M350 za 350 zł na allegro. co sądzicie o nim? jeszcze raz sorry ze męczę was głupimi pytaniami :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może narwiemy to nie kłamstwem ale naciągnięciem faktów :chytry: bo chciałem usłyszeć od różnych ludzi opinie i ich propozycje. :P ponieważ tu dostałem dwie konkretne ale ich dostać nie mogę :P może to wydaje się głupie :P

i przy okazji mam pytanie do ciebie co do skrzyni do tego głośnika RE Audio RE-10 D4 na stronie www.essa.pl skąd chcę zamówić głośnik jest napisane ze optymalna skrzynia close to 14L a ty podawałeś 17,5L i skąd ta różnica?? tu już mi nie chodzi o wielkość bo zrobiłem jak ty mówiłeś i jest malutka :P ale czy ma jakiś wpływ te 14 a 17,5??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...